Italijos mokslininkai pristatė naujausią protezų technologijos proveržį – magnetu valdomą robotinę ranką.
technologija
259 straipsnių
Technologija yra sąvoka, apibūdinanti išteklių (gamtinių, intelektinių, finansinių, žmogiškųjų, erdvinių, laikinių ir pan.) praktinį taikymą, dažniausiai sukuriant virtualų (programinė įranga, algoritmai, politikos, sporto, mokymo, auklėjimo, gydymo, verslo ir pan. procesai) ar materialų objektą (techniką). Technologija taip pat reiškia žmogaus sukurtų bet kokios tikslingos veiklos produktų ir procesų (tame tarpe gamybos procesų) visumą.
Mažyčiai robotai galėtų pristatyti vaistus ten, kur jų labiausiai reikia.
Mokslininkams pavyko atlikti beprotišką biologinės manipuliacijos veiksmą, kuris atrodo kaip iš mokslinės fantastikos, – jie pavertė gyvų pelių dalis permatomomis.
„YouTube“ kuria naujas priemones, skirtas apsaugoti menininkus ir kūrėjus nuo neteisėto jų atvaizdų naudojimo.
Kinijos mokslininkai sukūrė pirmąjį tokį dirbtinio intelekto lustą – 1700 kartų efektyvesnį už „Google“ (3)
Kinijos mokslininkai sukūrė tensorinį procesorių (TPU), kuriame vietoj silicio naudojami anglies tranzistoriai, ir jie teigia, kad jis itin efektyviai naudoja energiją.
Vakarų Australijos valstijoje pradedamas įgyvendinti naujas „lazeriu varomas“ projektas gali iš esmės pakeisti pasaulinius ryšius.
Mokslininkai pristatė greičiausią pasaulyje išmaniųjų telefonų baterijos įkrovimo technologiją, kuri gali visiškai įkrauti išmanųjį telefoną greičiau nei per 5 minutes.
Pietų Korėjos Fundamentaliųjų mokslų instituto (IBS) mokslininkai sukūrė naują būdą valdyti protus, manipuliuodami smegenyse esančiais nanodalelių aktyvuojamais „jungikliais“ išoriniu magnetiniu lauku.
Tai mažiausiai antras mirtinas eismo įvykis, susijęs su technologija, į kurią „Tesla“ vadovas Elonas Muskas deda daug vilčių.
Išankstinio mokėjimo korteles naudojantiems vartotojams būtina suklusti: nespėję gali likti be ryšio (1)
Lietuvoje nebelieka 3G ryšio – operatorius „Tele2“ tęsia atsisveikinimą su nebeaktualia technologija.
Pamatykite: britų kariuomenė išbandė naują lazerinį ginklą, galintį sunaikinti taikinius šviesos greičiu (2)
Jungtinės Karalystės kariai atliko „Raytheon“ antidronų lazerinio ginklo bandymą iš karinės transporto priemonės, o tai rodo, kad bepiločių orlaivių karas yra vis didesnis Vakarų ginkluotųjų pajėgų prioritetas.
Šių metų pradžioje „World AI Creator Awards“ pristatė pirmąjį pasaulyje dirbtinio intelekto sukurtų modelių grožio konkursą „Miss AI“.
Pradedama masinė 100 colių permatomo ekrano gamyba – mokslininkai tvirtina, kad jis bus 10 kartų pigesnis už permatomus OLED (1)
Mokslininkai teigia, kad naujasis ekranas gali veikti tiek patalpose, tiek lauke ir gali būti reguliuojamas taip, kad taptų daugiau ar mažiau skaidrus, priklausomai nuo naudotojo poreikių.
„Šiuo metu esu ir chemijos mokytoja, ir dėstytoja Chemijos ir geomokslų fakultete, o kartu ir mokslininkė“, – sako dr. Julija Grigorjevaitė, kuriai šiemet buvo paskirta Lietuvos mokslų akademijos jaunųjų mokslininkų stipendija. Daug žadantys saugos pigmentai, chemijos didaktikos tyrimai, kurie anks...
Šį mėnesį Paryžiuje vyksiančiose olimpinėse žaidynėse dėl aukso kovojantys plaukikai tikisi, kad jų slaptas ginklas baseine bus naujausi pažangiausi maudymosi kostiumai.
Terahercai – tai plika akimi nematomos elektromagnetinės bangos, spektro ruože „įsitaisiusios“ tarp mikrobangų ir infraraudonosios spinduliuotės. Vienos bangos ilgis gali svyruoti nuo 3 milimetrų iki 30 mikrometrų (tūkstantinės milimetro dalies).
Pirmą kartą pasaulyje mokslininkai tiesiogine prasme „atvėrė langą“ į žmogaus smegenis.
Nors virtualiosios realybės (VR) technologija egzistuoja jau daugiau nei dešimtmetį, ji vis dar dažnai laikoma palyginti nišine technologija, kuria daugiausia naudojasi žaidėjai.
Dirbtinis intelektas gali būti naudojamas pacientams, kuriems gresia širdies nepakankamumas, atpažinti, o tai reiškia, kad jie galėtų būti pradėti gydyti anksčiau.
Kas nutiktų, jei siųstumėte siuntą neužrašę jokio adreso – nei savojo, nei gavėjo? Akivaizdu, kad jūsų siuntinys negalėtų niekur nukeliauti. Panašiai veikia ir internetas, tik kiekvienam įrenginiui čia priskiriamas virtualus interneto protokolo (IP) adresas. Dabar ši technologija išgyvena pokyčių la...