Po spalio pradžioje sostinėje surengtos Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) eisenos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia sprendžianti, kaip Lietuvoje sukurti šuns vedlio pagalbos teikimo mechanizmą asmenims su regos negalia.
Šuo vedlys
2 straipsnių
Šuo vedlys – specialiai neregiui vesti treniruotas šuo. Jis regos negalią turinčiam asmeniui suteikia laisvę judėti ir daryti tai saugiai: padeda orientuotis aplinkoje, surasti reikiamus daiktus, nuvesti į tam tikrą vietą.
Vieno šuns vedlio paruošimas bei priežiūra gali kainuoti iki 25 tūkst. eurų ir užtrunka bent dvejus metus, o Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos šalis, kuri neturi šunų vedlių finansavimo programos.
Todėl, pasak Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, šalyje šiuo metu yra tik vienas šuo vedlys, galintis padėti regos negalią turinčiam žmogui. Siekiant spręsti šią situaciją ir atkreipti dėmesį į negalią turinčių asmenų bendruomenės poreikius, iki šiol buvo surengta ne viena vieša akcija ir iniciatyva.
Košmariška silpnaregės Ievos kelionė namo: su šunimi vedliu neįleido į lėktuvą, tad dvi paras važiavo traukiniais ir autobusais (11)
Cukriniu diabetu serganti ir regėjimo negalią turinti Ieva Krivickaitė visur keliauja su šunimi vedliu. Vis dėlto ne pirmą kartą ji su savo augintine Fėja papuola į nemalonią situaciją – dabar jų neįleido į „Wizz Air“ lėktuvą, nors, kaip pati teigia, visus reikiamus dokumentus tam turėjo.