„Gastroezofaginis refliuksas – itin varginanti liga, galinti stipriai pabloginti žmogaus gyvenimo kokybę“, – sako medicinos centro „Northway“ gydytoja gastroenterologė Gabrielė Sodeikienė ir priduria, kad kartais po mažiausiais simptomais slepiasi sudėtingiausios situacijos, tad reikėtų jų neignoruo...
Rūgštingumas
17 straipsnių
Lietuvoje įprasta manyti, kad alyvuogių aliejus tinka tik salotoms gardinti. Vis dar gajus mitas, kad alyvuogių aliejus netinka kepimui, tačiau kulinarinėse laidose galime pamatyti, kaip pasaulinio lygio šefai į keptuves pila didelius kiekius alyvuogių aliejaus. Tai kaip yra iš tikrųjų? Ar galima ke...
Patarė, kaip išsirinkti geriausią alyvuogių aliejų parduotuvėje: ant etiketės ieškokite šių ženklų (63)
Alyvuogių aliejus nuo seno vertinamas dėl savo ypatingo skonio, unikalios sudėties ir naudos sveikatai. Didėjant šio aliejaus paklausai, didėja ir jo pasiūla, tad kaip nepasiklysti jo gausoje ir išsirinkti geriausią? Apie tai papasakojo sveiko maisto technologė Raminta Bogušienė.
Laidos „Geltonas karutis“ vedėja Lina Liubertaitė šiame epizode pasakoja, kas nutinka, kad šiluogės nedera.
Kiaušinius valgome, daug valgių gaminam su jais, taigi praktiškai visuose namuose per savaitę susikaupia nemažai kiaušinių lukštų.
Paprastai daigus stengiamės laistyti dažniau, tačiau dėl to dirvožemis gali tapti rūgštus, kas jauniems augalams labai žalinga.
Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar augalui augti nereikalinga išskirtinio rūgštingumo terpė.
Pirmas dalykas, kurį gydytojai pataria persivalgius: gerti daug vandens. Tačiau pasirodo, kad norintys vandenį pagardinti mėta klysta, nes ši gali sukelti ir neigiamą efektą.
Dėl didėjančių anglies dvideginio išmetimų, pasaulyje rūgštėja vandenynai, o nuo to nukentės visa jūros gyvūnija.
Renkantis maisto produktus visuomet reikia atsiminti: šarminės medžiagos neutralizuoja rūgštines ir valo organizmą, o rūgštinės – jį rūgština ir užteršia atliekomis. Viena iš esminių geros sveikatos garantijų – organizmo rūgščių ir šarmų balansas.
Jungtinėje Karalystėje odontologijos kabinetuose vis dažniau apsilanko dantų balinimo procedūros pageidaujantys klientai, rašo „The Daily Mail“.
Miegant išsižiojus greičiau genda dantys.
Greitas gyvenimo tempas, nereguliari, netaisyklinga mityba daugeliui atsiliepia virškinimo sistemos negalavimais. Šiais laikais itin daug žmonių vargina padidėjęs skrandžio rūgštingumas.
Senovės graikų gydytojai manė, kad gimda gali keisti vietą ir klajoti po kūną, sukeldama daugybę įvairiausių problemų. Ir nors šiuolaikiniai mokslininkai moters reprodukcinę sistemą išmano nepalyginamai geriau, šią sritį vis dar gaubia paslapties šydas. Štai keli įdomūs faktai apie gimdą, makštį, me...
Padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas suaugusiųjų tarpe yra gana paplitęs nusiskundimas. Negaluojantįjį kamuoja skausmas po duobute, už krūtinkaulio, ėda rėmuo. Dauguma į panašius požymius nėra linkę kreipti per daug dėmesio, vis dėlto negydomi šie simptomai gali tapti rimtesnių ligų pradžia.