Taip, gyvenime pasitaiko daug bėdų - nuvilti partneriai, išduoti mylimieji, pavydūs draugai. Tačiau protinga moteris iš tokios situacijos pasimokys, užtrenks duris ir judės toliau.
protas
70 straipsnių
Protas – sugebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose situacijose, atskleisti reiškinių ryšius. Jis apima įvairius žmogaus intelekto, sąmonės bei pasąmonės pažinimo vyksmo aspektus, kylančius smegenyse (mintis, suvokimas, emocijos, jausmai, valia, atmintis, pažinimas, vaizduotė), tai aukščiausias pažintinės veiklos laipsnis; mąstomoji, protaujamoji galia; sąmoningo, išmintingo veikimo pagrindas. Protas atsiskleidžia subjektyviai – sąmonės tekmės pavidalu. Sąvoka dažnai minima norint apibūdinti mąstymo procesą.
Mokslininkai atliko naują tyrimą, kurio metu nustatė ryšį tarp tam tikro žmogaus asmenybės bruožo ir aukštesnių intelekto rezultatų.
Nauji atradimai žmogaus smegenyse – mokslininkai ištyrė, kas iš tiesų turi įtakos demencijos išsivystymui (1)
Nauji moksliniai tyrimai rodo, kad sveikas gyvenimo būdas yra glaudžiai susijęs su mūsų smegenų veikla ir jų gebėjimu išvengti tokių sindromų kaip demencija, rašo medicalnewstoday.com. Mūsų smegenų veiklai gali padėti tokie faktoriai kaip sportas, sveika mityba, žalingų įpročių atsisakymas, kokybišk...
Prieš eidami į svarbų susitikimą, darbo pokalbį ar egzaminą, palįskite po šaltu dušu – tai puikiausias būdas pasiekti proto aiškumą. Šiek tiek padidėjęs endorfinų, adrenalino ir noradrenalino kiekis jus pabudins, suteiks pozityvumo ir proto aiškumo užduočiai atlikti! Taip pataria danų mokslininkė Su...
Ženklai, pagal kuriuos galite nustatyti, kad esate protingas žmogus, o ne žmogus, turintis daugybę kompleksų, įskaitant pasipūtimą. Ar laikote save protingesniu už kitus?
Jei kasdien spręsite įvairius galvosūkius ir mįsles, pastebėsite, koks aštresnis ilgainiui taps jūsų protas. Tai puikus būdas lavinti protą ir tobulinti stebėjimo įgūdžius.
Yra daug žmonių, kurie supranta, kad jų gyvenimas ir jo kokybė priklauso tik nuo jų. Tačiau jie nepasitiki savo jėgomis. Žmonės galvoja, kad yra kvailesni už kitus ir negalės pasiekti to, ko nori. Daugiausia tai priklauso nuo asmens pastangų. Tai yra įgimti dalykai, duomenys. Vieni labiau imlūs tam,...
Užsisvajojęs protas: kada skrajojimas padebesiais mums kenkia, o kada – atveria didelių galimybių? (1)
Vieną akimirką tu skaitai pranešimą apie naujausias tendencijas radioterapijos srityje, kitą – tu jau vakarieniauji su draugais dar niekam neatrastame restorane, kol galiausiai atsiduri prieš baltą ir tuščią „Wordo“ lapą, bandant parašyti įtraukiančią įžangą dar vienam savo straipsniui. Ir viskas vy...
Genijų paslaptis slypi ne aukštame IQ: 7 mąstymo strategijos, kurias naudojo didieji pasaulio protai
Kaip genijams kyla idėjos? Kas būdinga mąstymo stiliui, kuris sukūrė „Moną Lizą“, taip pat tam, kuris apibrėžė reliatyvumo teoriją? Kas apibūdina Einsteino, Edisono, da Vinci, Darwino, Picasso, Froido ir Mozarto mąstymo strategijas? Ir ko galime iš jų pasimokyti?
Kaip pasakyti, ar jūsų vaikas gabus: ženklai, padedantys atpažinti jo intelektinius gabumus, ir patarimai, kaip tai ugdyti (2)
Kuo skiriasi aukštų intelektinių gabumų vaikas nuo sumanaus vaiko? Daugelis tėvų sutiks, kad jų vaikai yra išskirtinai įžvalgūs, šmaikštūs, sąmojingi ir protingi. Tikri vunderkindai! Vis dėl to, kaip atskirti, ar jūsų vaikas yra išties gabus?
Mokslininkai nerimauja dėl ilgalaikių COVID-19 infekcijos pasekmių. Kai kurie žmonės šia liga perserga labai lengvai, o kiti mėnesių mėnesius negali atsikratyti kai kurių simptomų. Naujas Londono imperatoriškojo koledžo tyrimas rodo, kad COVID-19 gali sumažinti žmonių protines galimybes.
Kodėl iš savo smegenų daug tikėtis negalime: imta kalbėti, kad atsiranda visai nauja žmonių rūšis (5)
Nors gamta žmogų apdovanojo gana didelėmis smegenimis, vis dėlto kai kam atrodo, kad duota per mažai, kad jiems trūksta proto. Ar tikrai?.. Ir kaip pamatuoti – duota pakankamai, ar, išties, per mažai?.. Jei mažoka – ar galima pačiam prisidėti?.. Ir kokio proto dabar mums labiausiai reikia?...
Kaip su amžiumi išlaikyti proto aštrumą? Mokslininkai teigia, kad egzistuoja vienas labai skanus būdas (21)
Su amžiumi daug mūsų patirs labai liūdną procesą – protinės funkcijos suprastėjimą. Žmogui protas yra labai svarbus, todėl norėtume kiek įmanoma ilgiau išlikti aštrūs ir sveiki. Tik kaip? Na, reikia rūpintis savimi. Edinburgo universiteto mokslininkai teigia, kad egzistuoja vienas labai skanus būdas...
Protas yra didžiausias mūsų turtas. Visi tai žino, ir tai yra šventa tiesa. Protas pernelyg vertingas, kad jį beatodairiškai švaistytume. Pateikiame sąrašą 10-ies dalykų, kuriuos galima daryti kasdien, kad pasirūpintumėte savo smegenimis.
Vaiduoklių medžiotojai nepaliaujamai ieško įrodymų: mano, kad dvasių egzistavimą paaiškina fizika (101)
Vaiduokliai yra vieni iš tų paranormalių reiškinių, kuriais tikinčiųjų daugiausia. 2013 metais atlikta apklausa atskleidė, kad vaiduokliais tiki net 43 proc. amerikiečių.
Kalbėjimo maniera gali išduoti, kad jums ankstyvoji Alzheimerio ligos stadija: pasiektas net 95 proc. tikslumas (20)
Alzheimerio liga – pagrindą iš po kojų išmušanti diagnozė. Palengva gęstantis protas atrodo kaip baisi bausmė, tiek pačiam žmogui, tiek jo artimiesiems. Liga kol kas neišgydoma, bet bent jau pirminėje diagnostikoje pasiekimų sulauksime netrukus.
Įrodė, kad seksas gerina atmintį: kiek kartų per savaitę reikia mylėtis, kad taptume sumanesni (124)
Seksas yra efektyvi priemonė nuo streso, padidinanti endorfinų (euforijos hormono) kiekį. Seksas itin palankiai veikia fizinę ir psichologinę savijautą, o moksliniai tyrimai patvirtino, kad mylėdamiesi netgi tampame protingesni.
Ar žinojote, kad labai protingi žmonės dažnai nemano, jog yra labai protingi? Suvokdami neaprėpiamą informacijos pasaulį, jie supranta: jų žinios ir galimybės yra labai ribotos. Jie dažnai mano, kad jų protas yra vidutiniškas.
Užimtą moterį įsimylėjęs jaunuolis klausėsi, kaip jo viduje grumiasi protas ir širdis. Tada mama atnešė siuntinį (88)
Proto ir Širdies pasaka. Ankstyvas rytas. Saulė lyg bando šypsotis pro langą, primindama tavo šypseną. Žvilgsnis į telefoną – tuščia...
Pasisekė ne visiems: tyrimas parodė, kokie darbuotojai senatvėje galės džiaugtis aštresniu protu (23)
Kad ir koks jaunas būtumėte, tikriausiai kartais susimąstote ir apie senatvę. Ji retam būna maloni. Fiziniai skausmai, ligos ir, žinoma, protinių galimybių mažėjimas. Bet gal galime kažkaip sau padėti? Mokslininkai teigia, kad yra darbų, kurie padeda ilgiau išlaikyti aštrų protą.