Piktžolės

50 straipsnių

Piktžolės – augalai, augantys tose pačiose dirvose su kultūriniais augalais ir konkuruojantys su jais. Piktžolės stelbia kultūrinius augalus, konkuruoja su jais dėl vandens, mineralinių medžiagų. Piktžolėtose dirvose kultūriniai augalai prastai auga ir gali visiškai išnykti. Dėl piktžolių poveikio mažėja derlius, prastėja jo kokybė, derlių užteršia piktžolių sėklos ir vegetatyvinės dalys.

Rasa Jakubauskienė

„Rinkos aikštė“ sulaukė pasipiktinusios kėdainietės skundo dėl, jos nuomone, apleistų ir netvarkomų miesto parke esančių gėlynų. Anot moters, dekoratyvinės turėjusios būti gėlės virto sulaukėjusiomis ir iki pusės kelių siekiančiomis lauko gėlėmis. Tačiau blogiausia – ne tai, o tai, kad šios dar ir p...

Arūnas Milašius

Berlyne vykusioje Žaliojoje savaitėje buvo ir atsakymas kur link juda žemės ūkis – tai išmanioji žemdirbystė. Apie tai, kokios naujovės laukia mūsų šį sėjos pavasarį ir kiek šis ūkininkavimo būdas pasistūmėjęs pas mus, pasakojo Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Varpučiai – vienos iš įkyriausių piktžolių, keliančių tikrą galvos skausmą sodininkams ir daržininkams. Varpučiai ne tiktai okupuoja žemės sklypą, bet ir pakenkia derliui – kartais net ypač jį sumenkina. Kovoti su šiomis piktžolėmis tikrai sunku, bet jas įveikti vis dėlto įmanoma.

Amarai nors ir yra maži, bet gali sunaikinti visą derlių. Jie kenkia ir sodui, ir daržui. Kai kurie vaismedžiai, užpulti amarų, gali visiškai numesti mezgines. Todėl svarbu atpažinti priešą ir jį laiku likviduoti.

Petras Kiseliovas, bendrovės „Linas Agro“ pesticidų prekybos vadovas

Vieno hektaro ariamame sluoksnyje gali būti nuo kelių iki keliolikos milijonų piktžolių sėklų, kurios dirvoje gyvybingos išlieka nuo 2–3 iki 50 metų. Laiku ir tinkamai nepradėjus kovoti su piktžolėmis – vienu didžiausių žaladarių augalininkystės ūkiuose – galima prarasti iki 100 proc. derliaus, rašo...