Gyventojai pyksta: konteinerių dalybos stinga, bet už nerūšiuotas atliekas gresia susimokėti daugiau (3)
Žinia, kad atliekų nerūšiuojantys individualių namų gyventojai už jų tvarkymą mokės daugiau, kai kuriuos ne tik išgąsdino, bet ir supykdė.
66 straipsnių
Žinia, kad atliekų nerūšiuojantys individualių namų gyventojai už jų tvarkymą mokės daugiau, kai kuriuos ne tik išgąsdino, bet ir supykdė.
Šiemet pradėtas maisto atliekų rūšiavimas dažnam vis dar kelia nemenką galvosūkį. Vieni teisinasi esą nepatogu, kiti tvirtina, kad tokių atliekų apskritai neturi. „Ekonovus“ Tvarumo akademijos vadovė Vilma Balčiauskaitė drąsina: rūšiavimas nebus sudėtingas, jei rasim laiko išmokti kelias esmines tai...
Vilniuje tęsiamas maisto atliekų rūšiavimui skirtų oranžinių maišelių ir specialių talpų dalijimas.
Kėdainiuose nuo sekmadienio startavo maisto atliekų surinkimas, rašo portalas „Rinkos aikštė“.
Vilniuje tęsiamas maisto atliekų rūšiavimui skirtų oranžinių maišelių ir specialių talpų dalijimas. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, cisą rugsėjo mėnesį sostinės gyventojai maišelius ir specialias talpas galės nemokamai atsiimti net prie 10-ies Vilniaus „Lidl“ parduotuvių.
Daugelį žmonių erzinančios musės namie gali atsirasti dėl maisto atliekų ir didelės drėgmės, taip pat jos atskrenda pro atvirus langus bei duris. Papasakosime, iš kur dažniausiai kambariuose atsiranda musės ir kaip jų atsikratyti liaudiškais metodais.
Remiantis Eurostat tyrimo rezultatais, Lietuvoje vidutiniškai vienam gyventojui tenka apie 142 kg maisto atliekų per metus. Ir nors skaičius atitinka Europos Sąjungos vidurkį, neramu ir nemalonu suvokti, kiek vartoti tinkamo, o kai kada – net prabangaus ir reto maisto, išmetame.
Balandžio 22-ąją, minint Tarptautinę Žemės dieną, prekybos tinklas „Rimi“ džiaugiasi, galėdamas pasidalinti, jog 2023 metai įmonei buvo pažymėti svarbiais praktiniais žingsniais tvarumo link. Ryšių su visuomene vadovė Eglė Krasauskienė teigia, jog prie to ženkliai prisidėjo ir patys pirkėjai, vis da...
Gyventojai jau ketvirtą mėnesį rūšiuoja maisto atliekas. Vilniaus regione jas atskiria į oranžinius maišelius, kuriuos meta į mišrių atliekų konteinerius. Per šį laiką išsakyta daug idėjų ir pasiūlymų, kaip būtų galima pagerinti maisto atliekų rūšiavimą – kompostuoti maisto atliekas specialiose gyve...
Vilniuje prieš du mėnesius pasikeitus atliekų rūšiavimo tvarkai, gyventojų požiūris į maisto atliekų oranžinius maišelius nėra vienalytis. „Delfi“ atlikta apklausa rodo, kad ypač aktyvūs yra vyresnio amžiaus žmonės, o daugeliui jaunuolių ši priemonė nežinoma visiškai.
Pareiga ar tik dar viena galimybė rūšiuojantiems atliekas? Tai klausimas, kuris skamba dažniausiai nuo tada, kai praėjusių metų pabaigoje per Lietuvą pasklido žinia apie tai, kad atėjo laikas rūšiuoti ir maisto atliekas.
Nuo sausio Vilniuje pasikeitus atliekų rūšiavimo tvarkai, „Delfi“ skaitytojas atkreipė dėmesį į maisto atliekoms dalijamus kibirėlius. Jis teiraujasi, ar neturėtų šios talpos būti dalinamos su filtrais. Tačiau savivaldybė teigia, kad ieškojo optimalaus sprendimo, o papildomos detalės būtų iš esmės p...
Skaičiuojama, kad mūsų šalyje vienam gyventojui vidutiniškai per metus tenka 41 kg maisto atliekų. Europos Sąjungos šalys, tarp jų ir Lietuva, iš bendro atliekų srauto, kuris susidaro namuose, jau turi atskirti virtuvės ir maisto atliekas. Nors daugelis gyventojų tokią prievolę gavo tik šiemet, Alyt...
Sostinės parduotuvėse vis dar tįsta žmonių eilės. Jos – ne prie kasų, o dėl nemokamai dalijamų oranžinių maišelių ir kibirėlių maisto atliekoms. Tvarumo ekspertai jau mato, kad toks rūšiavimas gali nepasiteisinti, esą gyventojų išmesti maišeliai plyšta dar net jų neišrūšiavus, o ir atliekų turinys g...
Lietuvoje šiuo metu vyksta diskusijos ir svarstymai dėl Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimo. Juo numatoma ne tik didinti pakuočių atliekų tvarkymo tikslus, bet kartu papildomai apmokestinti gamintojus ir importuotojus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Iki pat balandžio 23-jose prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse Vilniuje klientai gali nemokamai atsiimti specialius maisto rūšiavimui skirtus maišelius ir kibirėlius. Vien per pirmąją akcijos savaitę trijose parduotuvėse rūšiavimui skirtas priemones atsiėmė arti 3 tūkst. butų ūkių.
Vilniuje nuo naujų metų įsigaliojo nauja atliekų rūšiavimo tvarka – nuo šiol miestiečiai atskirai rūšiuoti kviečiami ir maisto atliekas. Vilniečiai be papildomo mokesčio gali atsiimti rūšiavimui skirtas priemones – vienkartinius oranžinius maišelius ir daugkartinio naudojimo talpyklas. Rūšiavimo pri...
Nuo kitų metų pradžios Lietuvos gyventojai privalės atskirai rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas, praneša Aplinkos ministerija.
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Lietuvos gyventojai privalės atskirai rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas, informuoja Aplinkos ministerija.
Siekiant skatinti maisto atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, o ne laidojimą sąvartynuose, Seimo Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis siūlo sudaryti paskatas savivaldybėms kokybiškai rūšiuoti maisto atliekas.