Linas Januševičius

18 straipsnių

Martynas Žilionis

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos bankas ir kitos institucijos aktyviai informavo apie vieningąją Europos mokėjimų sistemą SEPA. Teigta, kad perėjus prie jos pinigų mokėjimus bus galima vykdyti realiuoju laiku, visus metus be poilsio dienų. Tačiau ne vienas gyventojas pastebėjo, kad pinigų pervedimo...

Ugnė Karaliūnaitė

„Nordea“ bankui pasiūlius kodų generatorių telefone vietoj pakankamo saugumo neužtikrinančių kodų kortelių, apie alternatyvas galvoja ir kiti Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai. Kaip praneša „Swedbank“, SEB ir DNB bankai, jie internetine bankininkyste besinaudojantiems klientas galvoja pasiūlyt...

Erika Fuks

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai ruošiasi nuo kitų metų įsigaliosiančioms naujovėms bei apie tai įspėja savo klientus. Lapkritį bankai jau pradėjo pereinamąjį laikotarpį ir keičia tiesioginio debeto, atsiskaitymo internetu ir periodinio mokėjimo paslaugas.

Erika Fuks

Nuo lapkričio Lietuvoje turėjo įsigalioti papildomi saugumo reikalavimai elektroniniams mokėjimams, tad dabar daugumos bankų klientų turimos kodų kortelės taptų nepakankamai saugiomis. Bankai ieško, kaip prisitaikyti prie pokyčių, Lietuvos bankas į tai atsižvelgė ir davė jiems daugiau laiko.

Ugnė Karaliūnaitė

Europos centriniam bankui (ECB) pradėjus kiekybinio skatinimo politiką žemiau nulio krito tam tikro laikotarpio EURIBOR (vidutinės palūkanų normos dydis, už kurį bankai vienas kitam skolina pinigus). Tai turėjo poveikio ir Lietuvoje paskolas su kintamomis palūkanomis turintiems klientams.