Bitkoino (BTC) rinka toliau įstrigusi įprastuose kainos rėžiuose, ieškodama stipresnių katalizatorių atsigauti ir laukdama vasaros pabaigos. Be rinkos reikalų, šiandien aptarsime ir Bitkoino saugumo klausimus.
Kriptovaliutos
9 straipsnių
Kriptovaliutos – decentralizuotos, skaitmeninės, virtualios valiutos, leidžiančios anonimiškai atlikti internetinius mokėjimus tiesiogiai tarp vartotojų, nesinaudojant bankais ar kitais tarpininkais.
Kriptovaliutos yra decentralizuotos, neprižiūrimos jokios šalies valdžios institucijų ir nėra leidžiamos centrinių bankų, jų operacijų kodai užšifruojami kriptografijos dėka. Atliekant finansines operacijas naudojant kriptovaliutas, operacijos yra įrašomos į tos valiutos „blokų grandinę“ (angl. blockchain).
Minėtoji grandinė yra tarsi kriptovaliutos buhalterinė knyga, kurioje saugiai kaupiama informacija apie kiekvieną kada nors ta kriptovaliuta atliktą operaciją.
Kriptovaliutos kuriamos atliekant matematinius skaičiavimus, pasitelkiant technologijas. Šis procesas vadinamas „kasimu“.
Žmogus norintis kasti kriptovaliutas, į savo kompiuterį turi parsisiųsti ir įsidiegti tam skirtas programas.
Japonijos centrinio banko paaštrintos problemos pasaulinėse akcijų rinkose šią savaitę stipriai smogė ir bitkoino (BTC) rinkai, kuri nuo pirmadienio sugebėjo kiek atsigauti. Aptarę šiuos reikalus, pratęsime ir paaiškinimų apie Bitkoino technologiją seriją – šiandien aptarsime pagrindinius principus,...
Daugelyje finansų rinkų tvyrant niūrioms nuotaikoms, bitkoino kaina pirmadienį toliau ženkliai mažėjo.
Rusija siekia reguliuoti kriptovaliutų naudojimą, nes šalies bendrovės susiduria su vis didesniais sunkumais, susijusiais su užsienio atsiskaitymais, iškilus JAV sankcijų dėl karo Ukrainoje grėsmei.
Dar du gyventojai pateko į sukčių spąstus: norėdami investuoti, jie prarado dideles pinigų sumas, iš viso daugiau nei 67 tūkst. eurų.
Tamsūs debesys Lietuvos fintech rinkoje: aiškėja garsios pavardės ir keisti ryšiai su Kauno banditų taikinyje atsidūrusiu kriptovaliutų prekeiviu (7)
Kas sieja garsią Lietuvos technologijų įmonę „Bankera“, Šiaulių teisėjo sūnų ir sukčiavimais bei kriptovaliutų aferomis įtariamą kaunietį, kurį prieš keletą metų iš automobilių plovyklos įžūliai pagrobė bei nepilną parą laikinosios sostinės gatvėmis vežiojosi šiandien plačiai žiniasklaidoje pagarsin...
Socialinius tinklus ir interneto portalus apskriejo „Doge“ memo gerbėjus sugraudinusi žinia: daug kam pažįstamas šunelis, vardu Kabosu, pabaigė savo žemiškąją kelionę. Garsųjį keturkojį iš Japonijos net porą pastarųjų metų kankino įvairiausios sveikatos bėdos. Deja, garbiame amžiuje jos – ne retenyb...
Socialinėje žiniasklaidoje plinta populiarus pastebėjimas: tas, kas anksti investavo į kriptovaliutas, susikrovė turtus, pakeitusius jų gyvenimą.
Lietuva ne tik vadinamųjų „fintech“ rojus, bet ir oazė, kuriose kaupiasi kriptovaliutomis užsiimančios įmonės. Tačiau šis rojus bus uždarytas liepą – kai prasidės griežtesnis šios srities reguliavimas ir privalomas licencijavimas, kuriuo užsiims Lietuvos bankas.