Vyraujant šiltam rudeniškam orui žievėgraužis tipografas ilgiau išlieka aktyvus, todėl Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tęsia sustiprintą miškų sanitarinę apsaugą ir toliau rengia tikslines išvykas visoje šalyje. Birželio–rugsėjo mėnesiais 234 tikslinėse išvykose apžiūrėta didžioji dalis ša...
kenkėjai
244 straipsnių
Keičiantis klimatui Lietuvoje vis daugėja atkeliaujančių invazinių rūšių kenkėjų, kurie ne tik laikui bėgant gali išstumti vietinius gyvūnus, bet ir padaryti didelę žalą daržoves, vaisius ar dekoratyvinius augalus auginantiems gyventojams. Ekspertai pažymi, kad šylant klimatui su šiais kenkėjais sus...
Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, Žievėgraužio tipografo antros generacijos vabalų per dvi apskaitas sugauta beveik 40 procentų daugiau nei pernai.
Sodininkai šiemet itin skundžiasi šliužų gausa. Juos sūdo, karpo, skandina, tačiau niekaip negali atsiginti – dauginasi jie labai greitai. Žolininkė Giedrė Bružienė taip pat kurį laiką nesėkmingai su jais kovojo, kol atrado visiškai natūralų ir veiksmingą būdą su jais susidoroti.
Vilnietės butą užpuolė miniatiūrinės skruzdėlės: gamtininkas įspėja – kelia daug problemų, o išnaikinti sunku (4)
Nors įprastai skruzdėlės gyvena gamtoje ir į žmogaus namus užsuka tik kartais, viena jų rūšis įsikuria būtent daugiabučiuose. Šios skruzdėlės tokios mažos, kad daugelis jų iškart nepastebi. Vis dėlto nepaisant dydžio, problemų jos sukuria tikrai nemenkų – perneša ligas ir net gali užkrėsti maistą, o...
Kolorado bulvių vabalas sukelia daug rūpesčių ūkininkams. Paprastai jis vystosi per kelias kartas. Žiemą perneša kaip suaugęs vabzdys.
Valgomoji soda – priemonė, kuri gali duoti daug naudos ne tik gaminant maistą, bet ir sode bei darže, padėdama išspręsti daugybę problemų. Pasirodo, net pomidorų derlių galima padidinti naudojant sodos miltelius.
Gamta yra gamta: ne viskas ir ne visada joje džiugina, ypač kai atsiranda ne laiku ir ne vietoje. Pavyzdžiui skruzdėlės jūsų namuose tikriausiai nėra pats laukiamiausias svečias, o kai jos pradeda intensyviai maršiūruoti namo viduje – imamės dairytis, kaip greičiau šią ekskursiją užkardyti. Vilnietė...
Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, Kazlų Rūdos ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijose dėl miškų kenkėjo – žievėgraužio tipografo pažeidimų išdžiūvusių ir džiūstančių eglės medynų tūris sudaro atitinkamai 31,4 ir 25,3 tūkst. kubinių metrų ir viršija stichinės nelaimės ribą. Dėl to šių saviv...
Atėjus pavasariui, graužikai ir kenkėjai suaktyvėjo ir ėmė naikinti lysvėse esančius pasėlius. Jų atsikratyti nelengva, tačiau tai įmanoma, jei žinote, kokių augalų jie bijo.
Amarai gali sugadinti visą derlių: šis kenkėjas minta augalų ląstelių sultimis, todėl sulėtėja jų augimas, sutrinka žydėjimas, augalai džiūsta, nebręsta žiedai ar vaisiai. Kaip atsikratyti amarų nenaudojant jokios chemijos?
Gausaus kopūstų derliaus nesulauksite, jei šie kenkėjai apsilankys jūsų lysvėse. Kaip kovoti su kopūstiniais baltukais ir kopūstine kandimi?
Kai sode susidaro tinkamos sąlygos, amarai gali daugintis neįtikėtinu greičiu vos per kelias dienas sukurdami didžiulę koloniją, kuri gali iščiulpti gyvybę iš jūsų augalų.
Jei pavargote vakarienės metu badyti muses, įšdėliokite namuose šias penkias žoleles ir jos daugiau jūsų nebetrukdys.
Šventosios paplūdimyje Vilma užfiksavo daugybę grambuolių, kurie kitaip dar vadinami karkvabaliais. Juos į krantą išplovė bangos.
Agronomijos mokslų daktaras, bitininkas Algirdas Amšiejus sako, kad dabar sodininkai turėtų pasirūpinti kenkėjais: derlių puola amarai, kolorado vabalai ir kandys.
Šliužai ir sraigės yra vieni iš įkyriausių sodo kenkėjų. Jos juose pasirodo jau ankstyvą pavasarį. Jos ten ieško maisto. Jos minta grybais, organinių medžiagų likučiais ir jaunais augalų lapais. Per naktį jos gali smarkiai pakenkti augalams.
Sodininkystės ekspertai pasakoja, kurie augalai darželyje ir sode atbaido kenkėjus ir taps savotiškais jų spąstais.
Sodininkystės ekspertai pasakoja, kurie augalai darželyje ir sode atbaido kenkėjus ir virsta savotiškais jų spąstais.
Skruzdėlės ir amarai – nepageidaujami svečiai sode. Jie greitai dauginasi ir gali kelti rimtų problemų. Ekspertai teigia, kad juos iš medžių galima išvyti be chemijos.