Kamerūnas

Kamerūnas

Kamerūno Respublika (Kamerūnas) – valstybė Centrinėje Afrikoje. Ribojasi su Nigerija, Čadu, Centrinės Afrikos Respublika, Kongu, Gabonu, Pusiaujo Gvinėja ir Gvinėjos įlanka. Šalis kartais vadinama „miniatiūrine Afrika“ dėl geologinės ir kultūrinės įvairovės. Gamtinės sąlygos čia labai įvairios: yra ir paplūdimių, dykumų, savanų, kalnų ir net drėgnųjų miškų.

Aukščiausias taškas – 4040 m aukščio Kamerūno ugnikalnis, didžiausi miestai – Duala, Jaundė ir Garua. Kamerūne gyvena apie 200 skirtingų kalbinių grupių. Šalis garsi savo tradicine muzika (makossa ir bikutsi), taip pat pajėgia futbolo rinktine. Oficialios kalbos – prancūzų ir anglų.

Piratai Gvinėjos įlankoje trečią kartą per dvi savaites užpuolė tanklaivį su Maltos vėliava (2)

Antradienio rytą piratai Atlanto vandenyno Gvinėjos įlankoje užgrobė tanklaivį „New Ranger“.

Kamerūne sulaikyti du asmenys, bandę išvežti į Londoną nuodingų gyvačių

Kamerūno muitinė pirmadienį pranešė areštavusi du vyrus, bandžiusius kontrabanda komerciniu lėktuvu išvežti į Londoną 80 kobrų ir angių.

Kamerūne separatistai užpuolė mokyklą ir pagrobė 11 mokytojų

Antradienį Kamerūno šiaurės vakaruose separatistai iš anglakalbių šalies rajonų pagrobė mažiausiai 11 pradinės mokyklos mokytojų ir...

Per dieną Senegale iškrito tiek kritulių, kiek įprastai tenka per tris lietaus sezono mėnesius

Nors po itin smarkių liūčių Senegale jau praėjo trys dienos, nemažai šalies miestų ir toliau gyvena įkalinti potvynio. Netoliese Dakaro esančio...

„Boko Haram“ džihadistai Kamerūne nužudė mažiausiai 16 žmonių

Per džihadistų grupuotės „ Boko Haram “ kovotojų išpuolį šiaurės Kamerūne esančioje pabėgėlių stovykloje žuvo mažiausiai 16 žmonių.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10