Jūros dumbliai

24 straipsnių

Dumbliai (lot. Algae) – eukariotų (Eukaryota) domeno pirmuonių (Protista) karalystės keleto skirtingų gyvų organizmų grupių bendras pavadinimas. Šie organizmai energiją gauna iš saulės šviesos, fotosinteze versdami neorganines medžiagas paprastais angliavandeniais. Dumblių vykdomos fotosintezės metu išskiriamas deguonis sudaro apie 73-87 % viso pasaulyje išskiriamo deguonies.

Dumbliai pasižymi didele įvairove. Tai gali būti tiek vienaląsčiai, tiek daugialąsčiai organizmai. Jūros daugialąsčiai dumbliai dar vadinami jūržolėmis.

Eglė Juozėnaitė

Kasdien valgome išvalytų ir išbalintų miltų gaminius, kuriuose nėra nei vitaminų, nei mineralų, nei ląstelienos, valgome pramoniniu būdu užaugintų gyvulių, kurie šeriami augimą skatinančiais hormonais bei antibiotikais, mėsą, milžiniškais kiekiais vartojame druską. Visa tai trikdo sveikatą ir sukeli...

Žemėje vargu ar atrastume daug tokių gyvūnų, kurie stebintų begalybe spalvų ir formų, kaip žuvys. Vienos jų netikėtais raštais slepiasi tarp koralų, kitos vilioja būsimas aukas ir suleidžia mirtinų nuodų kokteilį. Saugu teigti tik viena – nuo jų grožio ne vienam žiūrovui dažnai apraibsta akys.

Simona Sabaitytė

Kiekviena moteris svajoja apie tobulą kūno odą, tačiau tik nedaugelis gali tuo pasigirti. Strijos – bene didžiausias galvos skausmas kiekvienai moteriai. Oda išmarginta rausvais, melsvais ar baltais ruoželiais atrodo ne itin patraukliai. Taigi, kaip kovoti su šiuo odos grožio priešu?