haubica

9 straipsnių

Haubica (angl. howitzer, vok. Haubitze, rus. гаубица) – artilerijos pabūklas, skirtas iškilajam šaudymui (vamzdžio pakėlimo kampas iki 70°), neretai iš uždarų pozicijų į nematomą taikinį, kurio vamzdis paprastai trumpesnis, negu patrankos. Haubicos šovinio parakinis užtaisas palyginti mažas, tačiau iššauna palyginti masyvų sviedinį.

REUTERS

Vykstant Ukrainos kontrpuolimui, rytiniame fronte dislokuotas Ukrainos artileristas sakė, kad jo dalinys pastarosiomis dienomis tapo „aktyvesnis“. Paklaustas apie situaciją Donbaso regiono šiaurinėje dalyje esančiuose miškuose, 48-erių metų amžiaus artileristas pravarde Škiperis sakė, kad abi kariau...

Netradicinis eismo įvykis mėgėjiškomis vaizdo kameromis užfiksuotas Rusijos mieste Novosibirske. Gegužės 9-osios iškilmių išvakarėse miesto gatvėmis judanti karinio transporto kolona pritraukė minias smalsuolių, kurie puolė filmuoti, kas vyksta aplinkui, o įvykiai ten pakrypo nelauktu scenarijumi.

Lukas Kalvaitis, KAM, DELFI TV

Klaipėdos jūrų uoste iškrautos JAV 1-41 lauko artilerijos bataliono savaeigės haubicos M109A6 "Paladin". Haubicos, šarvuoti visureigiai bei kita logistinė technika atgabenta į balandžio 13-24 dienomis vyksiančias tarptautines pratybas „Ugninis griausmas 2015“.

DELFI TV

DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: žiauriai iš berniuko tyčiojęsis kaunietis: nenorėčiau, kad su mano vaiku taip elgtųsi, Ukraina: Mariupolio prieigose – puolimas, Lietuva išsakė norą iš Vokietijos pirkti artilerijos pabūklų, savaitgalio orų prognozė ir dienos kadras.

Lukas Kalvaitis, KAM

Bendros pėstininkų ir artileristų pratybos, kurių metu pusšimtis karių treniravosi atremti galimas grėsmes iš jūros truko dvi dienas – balandžio 29-30 d. Per šį laiką iš Kairių poligone išdėstytų dviejų 105 mm haubicų į taikinį Baltijos jūroje buvo paleista 40 sviedinių. Tokio pobūdžio mokymai yra n...