Atostogos Turkijoje gali apkarsti, sako į „Delfi“ kreipusis skaitytoja. Ji pasakoja, kad viename Alanijos viešbučių moterį stipriai apkandžiojo kambario pataluose buvusios blakės. Nors viešbutis skelbiasi esantis penkių žvaigždžių, skaitytojos teigimu, tai dar nieko nereiškia, todėl apgyvendinimo įs...
Blakės
39 straipsnių
Blakės (lot. Heteroptera, vok. Wanzen) – straubliuočių būrio (Hemiptera) pobūris. Sistematika gana paini, todėl pasaulyje nurodoma esant 40-80 tūkst. rūšių. Lietuvoje šiuo metu yra rastos 363 rūšys. Kūno ilgis labai įvairus – nuo 0,7 mm iki 120 mm.
Iš tiesų gyvenimą gali apkartinti mūsų namuose apsigyvenęs nepageidaujamas svečias. Šis dažniausiai mus aplanko naktimis ir palieka nemalonias žymes ant kūno. Taip, mes kalbame apie patalines blakes, su kuriomis tikrai teko susidurti ne vienam. Taigi, kaip šiuos vos pastebimus parazitus išprašyti iš...
Socialinių tinklų naudotojus sudomino vaizdo įrašas su vabzdžiu. Anot jų, esą ant vabzdžio nugarėlės matosi serijinis numeris, o tai įrodo žmogaus intervenciją.
Paryžių kankinančios blakės pasėjo nerimą ir kitose šalyse – baiminamasi, kad jos užsiveis dėl keliaujančių turistų (1)
Socialiniuose tinkluose jau kurį laiką plinta nuotraukos bei vaizdo įrašai apie Paryžių masiškai užpuolusias patalines blakes. Kai kuriuose jų situacija pateikiama komiškai – blakės lanko populiariausius turizmo objektus, mėgaujasi kruasanais kavinėse ir važinėjasi metro. Tiesa, juoktis nėra ko, nes...
Kylant panikai dėl Paryžių užpuolusių nemalonių gyvių įspėja, kaip atpažinti, kad jų yra viešbučio kambaryje (3)
Paryžiuje padaugėjus patalinių blakių, tarp gyventojų ir turistų ėmė kilti panika. Vyriausybė pažadėjo imtis veiksmų po to, kai šių gyvių buvo rasta net ir viešajame transporte bei kino teatruose.
Atostogos su vaikais gali padovanoti ne tik įsimintinų akimirkų, bet ir gyvų suvenyrų – patalinių blakių. Tai vienas iš dažniausiai viešbučiuose sutinkamų kenkėjų. Vien per pastarąjį mėnesį kenkėjų kontrolės ekspertai gavo per tris dešimtis iškvietimų naikinti šiuos kraujasiurbius. Ką daryti, jei po...
9 vabzdžiai, kurie jūsų tyko vasarą: kaip atskirti, kas įgėlė, ir kokių priemonių imtis, kad palengvėtų (1)
Vasarą daug laiko praleidžiame gamtoje – sodybose, parkuose, prie vandens, taip pat daug keliaujame, apsistojame svečių namuose, viešbučiuose. Šiose vietose žmogus susiduria su daugybe vabzdžių. Jų tyko blakės, bitės, blusos, erkės, uodai, vorai, skruzdės ir kt. Pasidomėjome, kaip atpažinti, kas įka...
Blusos, blakės ir kiti kenkėjai, mintantys žmonių ir jų augintinių krauju, daug kam atrodo kaip tikras košmaras. Deja, jie gali atsirasti net ir tvarkingų žmonių namuose, ypač pirmųjų aukštų gyventojų būstuose.
Po pasaulį plinta ne tik virusai: vis dažniau keliautojai lagaminuose parsiveža ir nepageidaujamų „lauktuvių“ (18)
Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ perspėja: per 2019 metus užklausų skaičius naikinti blakes augo 70 proc., lyginant su 2018 m. Ekspertai augimą sieja su kelionėmis ir teigia, kad užsikrėsti blakėmis galima ne tik viešbučiuose, rašoma pranešime.
Sužinoti, kad kambaryje yra patalinių blakių, galite ant joje gyvenančių žmonių kūnų pastebėję įkandimų – mažų niežtinčių spuogelių arba randelių. Tačiau jei kur nors apsistojate keliaudami, šio įspėjamojo ženklo iš anksto nepamatysite, todėl apie problemą nesužinosite, kol neįkas ir jums.
Vieni gyvena jaukių švenčių laukimu, kiti – kovoja su siaubą keliančiais kenkėjais. Ekspertai tikina, kad šiuo metu aktyviausiai veikia blakės, pelės ir žiurkės.
Į redakciją kreipėsi vieno Klaipėdos rajono kaimo gyventoja, tvirtinanti, kad jai buvo parduota sofa su blakėmis. Dėl šios priežasties jai prasidėjo baisi alergija, teko važiuoti į ligoninę. Pardavėjas gražiuoju susitarti ir grąžinti pinigų nesutinka, iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybo...
20 a. pradžioje didžiausiame Škotijos mieste buvo sudaryta vadinamoji Glazgo sistema – nuomininkus mokė švaros ir kaip apsisaugoti nuo patalinių blakių, po namus vaikščiodavo ir tikrindavo švarą Visuomenės sveikatos priežiūros departamento darbuotojai.
Pasibaigus vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ fiksuoja per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.
Nuo blakių ir blusų niekas neapsaugotas – nesvarbu, ar namai tvarkomi kasdien, reguliariai skalbiama patalynė, drabužiai. Kartais užtenka praeiti laiptine, kurioje vaikštinėja benamiai gyvūnai, ar naktį praleisti viešbutyje.
Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytojas Marius iš Kauno, kuris paprašė išsiaiškinti, kokie keisti gyviai užplūdo namus. Nematytus skaitytojui vabzdžius pažino entomologas dr. Andrius Petrašiūnas, paaiškinęs, kodėl jų bijoti nereikėtų.
Artėjant mokslo metų pradžiai į miestus atvyksta studentai, ieškantys laikino ar nuosavo būsto. Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ pataria, kaip išsirinkti butą be tarakonais dekoruotų sienų ir lovų, kuriose knibžda blakių, rašoma bendrovės pranešime spaudai.
Šie šlykštūs šiurpą keliantys vabzdžiai minta mūsų krauju, kai miegame, tačiau yra būdas jiems duoti tinkamą atkirtį – tam prireiks karščio. Neseniai mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad apdorojimas dideliu karščiu gali sunaikinti ant išorinės lagamino dalies esančias blakes.
Raudoni niežtintys, nestipriai deginantys 1 cm gumbeliai – tokius ant vaikų rankelių išvydo socialinė darbuotoja, atvykusi į socialiai remtinos šeimos butą Kaune.
Mano nuotykiai Anglijoje neapsiriboja vien darbdavių pokštais ir „išmanumu“ daryti viską savaip ir krautis turtus. Šį kartą vėl nutiko įdomus atvejis su namo savininku, kuris jau beveik 3 metus man nuomoja kambarius tame pačiame name.