Susirgimų atvejai tik auga

„Šiemet peršalimo sezonas, priešingai negu anksčiau, vyrauja ištisus metus. Statistika rodo, kad per visus 2022 metus nereceptinių vaistų nuo peršalimo simptomų gyventojai įsigijo 35 proc. daugiau nei 2021 metais. O pirmosiomis gruodžio mėnesio dienomis fiksuojame 44 proc. didesnį nereceptinių vaistų nuo peršalimo poreikį negu pernai tokiu pat metu“, – teigia komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Augantį sergamumą rodo ir NVSC statistika, kuria remiantis galima matyti, kad šiemet susirgimų skaičius gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis yra didžiausias nuo pat 2019 metų bei lenkia koronaviruso proveržio metus.

Kasdien – daugiau kaip 100 pakuočių vaistų nuo gripo

Atstovė pasakoja, kad itin stipriai išaugęs vaistų nuo peršalimo poreikis fiksuojamas nuo lapkričio pabaigos ir nuo tada tik toliau didėja.

„Lapkritį žmonės įsigijo 24 proc. daugiau nereceptinių vaistų nuo peršalimo nei pernai, o žvelgiant į paskutines 10 mėnesio dienų, galima matyti, kad šių preparatų poreikis išaugo netgi iki 38 proc. Prielaidą, kad gyventojai ne šiaip peršąlą, o siaučia ir gripas, leidžia daryti būtent receptinių vaistų nuo gripo įsigijimas – vien per kelias gruodžio dienas vaistinėje šių preparatų įsigyta jau virš 700 vnt., o tai yra dvigubai daugiau nei savaitę prieš tai ir 28 kartais daugiau nei pernai", – pasakoja R. Lipnevičiūtė.

Nesisaugome nuo koronaviruso

Išaugusiam gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sergamumui įtakos gali turėti žmonių nebesisaugojimas nuo koronaviruso.

„Pastarieji metai mus buvo paskatinę laikytis visų saugumo priemonių, norint išvengti koronaviruso. Kaukių dėvėjimas, dezinfekcinių skysčių naudojimas bei saviizoliacija vos pajutus peršalimo simptomus – visa tai mus apsaugojo ne tik nuo koronaviruso, bet ir nuo gripo bei kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų. Todėl šiandien beveik nedėvint kaukių ir naudojant mažiau dezinfekcinių priemonių, geriausias būdas apsaugoti save“, – sako R. Lipnevičiūtė.

Ne visada atskiriame, kuo gi sergame

Vos vienas sergantysis gripu gali užkrėsti keturis ar net daugiau žmonių, pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė. Stebint didėjantį sirguliuojančių klientų skaičių, vaistininkė pastebi, kad nedidelė dalis jų gali įvardinti – peršalimu ar gripu jie serga.

Jovita Aleknienė

„Vienas ryškiausių gripo simptomų – staigi ligos pradžia, taip pat 38 laipsnių ar dar aukštesnės temperatūros laikymasis 3–4 dienas, kai tuo tarpu peršalus ji pakyla labai nežymiai. Jeigu abiem ligoms būdingas bendras silpnumas ir nuovargis, tai gripas išsiskiria šaltkrėčiu, kaulų laužymu, galvos ir raumenų skausmais, sausu ir sunkiu kosuliu, stipriu gerklės skausmu. Tuo tarpu čiaudulys, užgulta nosis ar sloga dažniau yra būdingi peršalimui“, – pasakoja J. Aleknienė.

Vaistininkė priduria, kad jei sergantysis nėra įsitikinęs, kuri liga jį kankina ar kaip numalšinti varginančius simptomus, jis gali pasikonsultuoti ir su vaistininku telefonu. Visgi ji pabrėžia, kad į gydytoją vertėtų drąsiai kreiptis tiems, kurie jaučiasi labai prastai, laukiasi kūdikio, serga lėtinėmis ligomis ar yra vyresni nei 65 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją