Savo interneto svetainėje biuras skelbia: "Reaguodami į sudėtingą epidemiologinę situaciją Vilniaus mieste dėl sparčiai augančių omikron atmaina užsikrėtusių gyventojų srautų nuo šiandien, sausio 26 d., keičiame priėmimo tvarką mobiliajame COVID-19 patikros punkte (V. Gerulaičio g. 1).

Iki šiol galiojusi tvarka, kai būdavo atskiriami simptomų turintys gyventojai nuo besitiriančių profilaktiškai, nebeatliepia šiandienos iššūkių, nes užsikrėtusių ir su simptomais atvykstančių žmonių skaičius šiuo metu siekia 90 proc.

KAS KEIČIASI?

Užsiregistravusių tyrimui gyventojų srautai bus atskiriami pagal atvykimo būdą, o ne simptomų turėjimą. Registruojantis PGR testui bus suteikta galimybė pasirinkti atvykimo į patikros punktą būdą:

 • AUTOMOBILIU – atvykti į patikros punktą ir tyrimo tašką automobiliu.
 • PĖSČIOMIS – atvykti į patikros punktą automobiliu, palikti jį stovėjimo aikštelėje ir į tyrimo tašką ateiti pėsčiomis. Taip pat galima atvykti naudojantis taksi, pavežėjų paslaugomis ar ateiti iki punkto pėsčiomis, jei gyvenate šalia. Prašome gyventojų į punktą nevykti viešuoju transportu.
Eilės prie testavimo punkto Vilniuje

Rinkdamiesi atvykimo būdą ĮVERTINKITE:
 • Atvykus į tyrimo tašką pėsčiomis, tyrimo paėmimas užtrunka iki 1 min. Laukimo laikas eilėje siekia iki 20 min. Ši eilė juda greitai, tyrimo paėmimo procesas yra greitesnis.
 • Atvykus į tyrimo tašką automobiliu, tyrimo paėmimas užtrunka iki 1 min. 40 sek., TAČIAU laukimo laikas automobilių kolonoje gali siekti valandą ir daugiau (apie priežastis – toliau).
 • Tyrimo atvykus pėsčiomis registracijos laikų sistemoje rasite daugiau ir tyrimą galėsite atlikti greičiau.
 • Lieka galioti asmeninio registracijos laiko pratęsimas po vieną papildomą valandą – prieš ir po registracijos laiko. Taip sudaromas 2 valandų langas, per kurį gyventojas turi suspėti atvykti testui. Pvz., jei Jūsų registracijos laikas SMS žinutėje yra 14 val., testui galite atvykti nuo 13 iki 15 val.

REIKALAVIMAI esant punkte:

 • PRIVALOMA – punkto teritorijoje dėvėti respiratorius arba medicinines kaukes.
 • SEKITE nuorodas – įėjimas į tyrimo tašką pėsčiomis pažymėtas dideliais plakatais ir nuorodomis „NEMOKAMI PGR TESTAI PĖSČIOMIS“.
 • Laikykitės punkto darbuotojų nurodymų.
 • Turėkite su savimi asmens dokumentus, būkite pasirengę parodyti registracijos patvirtinimą.
Registracija tyrimui dėl COVID-19 – ką svarbu žinoti?


SVARBU!

Punkte dirbantys specialistai įspėja, kad labai padaugėjo gyventojų, kurie tirtis automobiliais atvyksta turėdami SUKLASTOTAS REGISTRACIJOS PATVIRTINIMO SMS žinutes. Tokių atvejų išaiškinimas išbalansuoja visą tyrimo atlikimo procesą, nes specialistai turi skirti laiką pokalbiams su karštąja linija ir sistemas aptarnaujančiais specialistais, kol nustatomas ne sistemų gedimas, o KLASTOJIMO ATVEJAI. Jų išaiškinimas užtrunka iki 40 min., automobiliui apsukti prireikia dar daugiau laiko. Be to, užuot atlikus tyrimą specialistams tenka valdyti ir konfliktines situacijas su pasipiktinusiais klastotojais. Taip pat vis dar susiduriame su atvykstančiais ne savo laiku ar be registracijų. Tokių atvejų yra daug, ir jie trikdo ir taip įtemptą specialistų darbą.

Todėl labai prašome gyventojų būti pilietiškiems, neklastoti ir nesinaudoti suklastotomis registracijomis, laikytis registracijoje nurodyto laiko. O mes stengiamės lanksčiai ir skubiai reaguoti į dėl spartaus omikron atmainos plitimo greitai besikeičiančią situaciją ir sudaryti galimybes išsitirti saugiai ir kiek įmanoma sklandžiau.

Eilės prie testavimo punkto Vilniuje

Siekdami užtikrinti sklandų, greitą ir saugų gyventojų testavimo procesą, informuojame:

 • Nuo šiol bus aptarnaujami TIK užsiregistravę gyventojai ir TIK pagal registracijos datą ir laiką.
 • Įvertinus sudėtingas gamtines ir eismo sąlygas mieste, asmeninis registracijos laikas yra pratęsiamas po vieną papildomą valandą – prieš ir po registracijos laiko, nurodyto sms žinutėje. Taip sudaromas 2 valandų langas, per kurį gyventojas turi suspėti atvykti testui. Pvz., jei jūsų registracijos laikas sms žinutėje yra 14 val., jūs testui galite atvykti nuo 13 iki 15 valandos.
 • Keičiantis pamainoms – 10.00-10.15 val., 13.45-14.00 val., 17.30-17.45 val. – gyventojai nėra testuojami. Tuo metu dezinfekuojame palapines ir darbo aplinką, veiklai pasirengia nauja komanda. Įvertinkite šiuos laikus prailgindami savo atvykimo laiką.
 • Atvykusieji testuotis su praėjusių dienų registracijomis aptarnaujami nebus.
 • Gyventojų, kurie užims vietas eilėje ne savo skirtu laiku, bus paprašyta apsigręžti ir registruotis iš naujo.


Registracijos užpildomos žaibiškai, tačiau pastebime, kad nemaža dalis užsiregistravusių neatvyksta. Primename, kad užsiregistravus, laukiame jūsų atvykstant numatytu laiku, o pasikeitus planams labai prašome nedelsiant paskambinti numeriu 1808 arba parašyti el. paštu info@1808.lt ir atšaukti savo registraciją – užtruksite vos kelias minutes, tačiau tokiu atsakingu elgesiu padėsite greičiau atlikti tyrimą kitam miesto gyventojui ar svečiui, laukiančiam galimybės užsiregistruoti.

Kaip užsiregistruoti, kaip atšaukti registraciją, kaip gauti tyrimo atsakymą? Dalinamės trumpa atmintine:

 1. COVID-19 tyrimui galite užsiregistruoti internetu www.1808.lt arba telefonu 1808.
 2. Registracija patvirtinama tuomet, kai gaunate žinutę nurodytu kontaktu (telefonu ar el. paštu) su atvykimo testuotis laiku. Labai prašome nevėluoti ir atvykti nurodytu laiku.
 3. Jei atvykti negalėsite – informuokite apie tai telefonu 1808 ar el. paštu info@1808.lt.
 4. Atvykus, tyrimas atliekamas greitai – paprastai užtrunkama iki kelių minučių.
 5. Atlikus tyrimą, kai rezultatai bus parengti, nurodytu kontaktu (telefonu ar el. paštu) gausite žinutę su kvietimu informaciją pasitikrinti internetu: esveikata.lt arba www.1808.lt.


Ačiū už supratimą ir bendradarbiavimą!"

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės