Kada svarbu įvertinti ne tik kraujo tyrimus, bet ir vidinę žmogaus būklę?

Ligos gali būti fiziologinės ir psichologinės, sukeltos streso, įtampos, net emocinių traumų, todėl kai pajuntame skausmą, mus kankina nemiga ar pasikartojančios ligos, peršalimai – pirmasis instinktas griebtis vaistų ir malšinti skausmą gali būti savotiški spąstai. Problemos neišsprendžiame, o skausmas ar kiti simptomai tampa, atrodo, lėtiniais, nors tyrimai yra geri. Lyg savotiškas rebusas, kurį išspręsti tampa vis kebliau. Pasirodo, kiekvieno žmogaus organizmas ligą „patiria“ savaip, todėl blogos savijautos priežasčių svarbu ieškoti analizuojant ne tik fiziologiją, kraujo tyrimus, bet ir vidinę būklę – čia dažnai slypi atsakymai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kraujo tyrimas

Pasak „Nordclinic“ gydytojos endobiogenikės Evelinos Nevardauskaitės Rudzikienės, ieškoti blogos savijautos priežasties dažniausiai pradeda pavargę nuo simptomų žmonės. Kai užsitęsia nemalonūs pojūčiai, o kraujo, šlapimo tyrimai atitinka normas, tuomet kyla klausimas ir nerimas – ką daryti toliau, ar tai uždegimas, sveikatos sutrikimas, kurio nerodo tyrimai, ar psichosomatinis simptomas?

Vertinti ne tik kraujo tyrimų rodiklius, bet ir vidinę žmogaus būklę yra reikalinga, kai:

  • Tyrimai nerodo blogos savijautos priežasčių – kraujo rodikliai atitinka normas, nėra uždegimo požymių, tačiau bloga savijauta tęsiasi.
  • Yra medžiagų apykaitos ar endokrininės sistemos sutrikimai: nuovargis, trūksta energijos, jėgų, sunku ryte kelti iš lovos, vakare sunku užmigti.
  • Vargina ginekologinės bėdos: sutrikęs menstruacijų ciklas, stiprūs PMS skausmai, nustatytas policistinių kiaušidžių sindromas, pasikartoja endometriozė.
  • Dažnai atsinaujina peršalimo ligos – atrodo, kad po vienos ligos prasideda kita, sloga komplikuojasi į sinusitą, anginą, bronchitą, susergama kiekvieną rudenį- pavasarį arba pasikartoja sinusitas, sloga, bronchitai, anginos.
  • Alergijos ir jų simptomai – nustatytos įvairios ar nepatikslintos diagnozės – slogos, astma, egzema, dermatitai.
  • Migrena – užsitęsusi, ar pasikartojantys galvos skausmai.
  • Virškinimo sutrikimai, žarnyno ligos, pasireiškiantys pilvo pūtimu, nevirškinimo jausmu, viduriavimu ar vidurių užkietėjimu.
Asiocatyvioji nuotr.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad kūnas praneša, jog kažkas yra negerai ir reikia ieškoti ne tik fiziologinių ligų. Galbūt skausmą ar diskomfortą, ligas sukelia emociniai sutrikimai, todėl labai svarbu vertinti ne pačią ligą, bet kaip konkretus žmogus ją patiria“, – pažymėjo gydytoja E. Nevardauskaitė Rudzikienė.

Ramybės neduodančios ligos kilmė gali būti ir emocinė trauma

Nors kraujo tyrimai rodo nustatytas normas, tačiau žmogaus sveikatos įvertinimui vien jų nepakanka. Pasak E. Nevardauskaitės Rudzikienės, esame daugiau nei fiziologinis kūnas, o tai reiškia, mūsų emocijos taip pat gali daryti įtaką ligų išsivystymui. Organizmo visumos įvertinimui naudojama ir endobiogenetika – kaip konkretus žmogus patiria ligą ir kiek turi resursų sveikti? Tai vidinės žmogaus būklės įvertinimas. Tiksliau – visuminis požiūris į organizmą kaip sistemą ir individualizuotas ligų gydymas per savireguliacinius mechanizmus specialiai kiekvienam pacientui parinktais preparatais: vitaminais, mineralais, augaliniais ar alopatiniais vaistais.

Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

Tam, kad būtų nustatyta ligos kilmė, individualios priežastys ir parinktas gydymas, labai svarbu vertinti kraujo tyrimus individualiai – parametrai šiuo atveju lyginami vieni su kitais, siekiant nustatyti, ar esami rodikliai yra tinkami konkrečiam žmogui per individualią jo hormonų veiklos prizmę. Taip pat labai svarbu detaliai išanalizuoti gyvenimo linijos (streso, emocinių traumų, ligų) anamnezę. Gydymo metodas skirtas pažadinti organizmo savireguliaciją, kad žmogus galiausiai susigrąžintų gerą savijautą, todėl labai svarbu paciento bendradarbiavimas. Numatoma, koks gyvenimo būdas (dieta, fizinis aktyvumas) tinkamas, kokie papildai, vitaminai teiktų naudą, kokios priemonės padėtų išvengti nemalonių simptomų. Kai šie dalykai yra aptarti, pacientui skiriamas įvairių fitoterapinių preparatų mišinys.

„Svarbus sisteminis požiūris, juk kiekvieno iš mūsų organizmas yra individualus, todėl ir gydymas, ištyrimas turi būti atsižvelgiant į fizinę ir emocinę savijautą. Taip galima ne tik suvaldyti, sumažinti nemalonius simptomus, bet ir prevenciškai išsitiriant, išanalizuojant savo sveikatą visapusiškai – ilgiau išsaugoti energiją ir jaunatviškumą“, – pažymėjo gydytoja endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės