Apie tai, kaip vyrai ir moterys renkasi partnerius, kaip laikui bėgant keičiasi santykiai ir kas labai žlugdo santykius gydytojas urologas pasakojo Žinių radijo laidoje „Sveikatos laikas“.

Pasak T. Simaškos, trumpalaikių santykių vyrai ir moterys statistiškai turi dėl skirtingų priežasčių. Visgi vyrai tokių santykių turi daug dažniau, mat jiems tai mažiau rizikinga.

„Blogiausiu atveju vyras praras kažkiek savo finansų, bet pratęs giminę. O moteriai gali nutikti neplanuotas nėštumas. Tai daug stipresnė fizinė žala moteriai – ji daug laiko netenka karjerai, pats nėštumas reikalauja daug resursų, ji yra mažiau mobili, mažiau darbinga, yra daug rizikos veiksnių.

Dažnai būna taip, kad moteris ir lieka su vaiku. Atsitiktinių lytinių santykių galimi padariniai yra daug skaudesni moteriai, todėl moterys yra linkusios rečiau jų turėti ir atidžiau pasirinkti partnerį. Vyrai dažniau turi atsitiktinių lytinių santykių, kai pasitaiko proga“, – pasakojo T. Simaška.

Titas Simaška

Trumpalaikiams ir ilgalaikiams santykiams vyrai ir moterys partnerius renkasi skirtingai – vyrai atsitiktiniams santykiams dažniausiai linkę pasinaudoti proga ir jų vertinimo skalė yra žema. Tuo metu moterų skalė taip pat yra žemesnė nei renkantis ilgalaikius santykius, bet ne tokia žema kaip vyrų.

Įdomu ir tai, kaip statistiškai vyrai ir moterys renkasi antras puses. Pasak gydytojo, vyrai yra linkę rinktis 3–4 metais jaunesnę moterį, turinčią sveiką liemens ir klubų santykį, putlias lūpas, švarią odą – tai, ką genetiškai gerai perduoti palikuoniui. Tuo metu moterys linkusios rinktis 3–4 metais vyresnį vyrą, o jų vertinimo skalėje labai svarbus aukštas intelektas, geras statusas, platūs pečiai.

„Jauname amžiuje moteris renkasi vyrą nebūtinai su aukštu statusu, bet su perspektyva, kad jis tokį turės. Vyrai, besirinkdami moterį, yra labiau linkę dėmesį atkreipti į išvaizdą“, – sakė T. Simaška.

Bėgant laikui santykiai keičiasi

Kai antra pusė pasirenkama, prasideda susipažinimo etapas. Viena dažnesnių veiklų pirmiems susitikimams yra ėjimas išgerti kavos ar arbatos. Tačiau T. Simaška sako: jei nori atskleisti žmogaus giliausias savybes – pakeliaukite.

„Išvažiuokite kažkur savaitgaliui. Pamatysite, kaip žmogus elgiasi kritinėse situacijose, kai nuvažiuoji ir viešbutis netinkamas ar panašiai. Tada labai daug kas atsiskleidžia“, – patarė laidos pašnekovas.

Kiekvieni santykiai turi savo etapus, todėl normalu, kad laikui bėgant jie keičiasi.

Meilė ir aistra turi savo stadijas. Iš pradžių sėkminguose santykiuose būna aistra, kaip didelis laužas, tik svarbu nenudegti. Bėgant laikui aistra blėsta. Tai jokiu būdu nereiškia, kad gerų emocijų mažėja, bet santykiai linkę konvertuotis.

Iš aistros, ypač seksualinės, kai yra didžiulis aukštas laužas, po kurio laiko jis mažėja ir lieka tik angliukai, tada reikia labai stipriai dirbti, kad įpūstum ugnį“, – kalbėjo T. Simaška.

Tačiau ilgainiui, nors laužas ir daug mažesnis, susitvarko laužavietės aplinka – atsiranda saugumas, pasitikėjimas, pagarba.

„Santykiai yra linkę keistis. Atsiranda vaikai. Užaugus vaikams santykiai vėl pasikeičia. Visi galvoja, kad išėjus vaikams tėvai nieko nebeveikia, tik sprendžia kryžiažodžius ir žiūri žinias. Bet iš tikrųjų užauginus vaikus, kaip rodo statistika, lytinis porų aktyvumas smarkiai kyla“, – sakė seksologas.

Pasak pašnekovo, pensinio amžiaus žmonės, kurie baigė dirbti ir yra dar pakankamai geros sveikatos, dažnai taip pat gyvena gana aktyvų lytinį gyvenimą.

„Gal tas lytinis gyvenimas nebėra toks kokybiškas, bet kadangi yra pasitikėjimas, geras santykis, pensinio amžiaus poros aistros turi labai nemažai“, – kalbėjo T. Simaška.

Porų santykiai keičiasi ir pačioje visuomenėje. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių pasirenka būti kartu, tačiau nesituokti.

Santuoka yra visuomenės darinys, po truputį vis daugiau visuomenės yra nusigręžiančios nuo visuomenės standartų, religijos. Nemanau, kad santuokų nebuvimas yra kažkas labai blogo. Žinoma, ypač konservatyviosios pusės atstovai yra linkę sakyti, kad santuoka yra labai geras dalykas, įsipareigojimas ir meilės vienas kitam parodymas, tam aš pritariu.

Bet labai nenorėčiau sakyti, kad jei pora neįsipareigoja santuokos rūmuose ar bažnyčioje, tai yra labai blogai. Net nesusituokę žmonės, jei gyvena kartu, yra sukūrę bendrą buitį ir vis tiek yra pora“, – sakė T. Simaška.

Gali skambėti keistai, tačiau didelis variklis meilei, pasak pašnekovo, yra baimė.

„Kartaus gali būti taip, kad kai esi ne santuokoje, dar nesi „prisirišęs“, stengiesi išsaugoti savo antrą pusę, nes bijai, kad gali jos netekti. Kai baimės nebelieka, yra įsitikinimas, kad galiu daryti bet ką, o antra pusė vis tiek bus, tai santykius labai žlugdo“, – pasakojo T. Simaška.

Po krūtų didinimo operacijos statistiškai padaugėja skyrybų

Įdomu ir tai, kad neretai santykiai žlunga po krūtų didinimo operacijos arba greito pakilimo pareigose.

„Jei žmogaus išvaizdą skirstytume į 10 balų sistemą, tai žmogus dažniausiai renkasi panašaus balo antrą pusę, šešetai su šešetais, septynetai su septynetais ir panašiai. Kartais poroje dinamika pasikeičia ir vienas pakyla daug aukščiau arba kitas krenta daug žemiau, taip gali nutikti dėl ligos, gali dėl plastinės operacijos, galima stipriai pakilti pareigose.

Vienas iš dalykų, pagal ką moteris renkasi vyrą, yra jo statusas – dažniausiai renkasi panašaus statuso į save arba šiek tiek aukštesnio. Jei žmogaus statusas labai pakyla, skyrybos yra daug dažnesnės“, – kalbėjo seksologas.

Gali būti, kad moteris stipriai pakeičia savo išvaizdą – pradeda sportuoti, susideda krūtų implantus, o tai irgi padaro įtaką skyryboms.

„Krūtų implantai nėra skyrybų priežastis, bet statistiškai po tokios operacijos skyrybos yra daug dažnesnis dalykas, paprastai dėl to, kad moters savivertė pakyla“, – įdomius faktus vardijo pašnekovas.

Susiję straipsniai
Top naujienos