Vakcina nuo rotaviruso (rotavirusinio enterito) yra ypatinga tuo, kad yra ne įskiepijama, o vartojama per burną. Valstybinė ligonių kasa nupirko 175 340 šios vakcinos dozių. Kitą savaitę gydymo įstaigos šią vakciną jau galės atsiimti iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) sandėlio.

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kūdikiams ir mažiems vaikams sukelianti sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Kūdikio organizmas greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija.

Rotavirusinės infekcijos riziką galima sumažinti kruopščiai plaunant rankas, ypatingai – pasinaudojus tualetu, pakeitus kūdikiui sauskelnes ar po sąlyčio su galimai infekuotais virusu daiktais ir aplinka. Tačiau tai neapsaugo nuo užsikrėtimo ir ligos. Pasak ULAC, skiepai – patikimiausia specifinė profilaktikos priemonė nuo rotaviruso.

Apie rotavirusinę infekciją, skiepus nuo šios ligos, nepageidaujamas reakcijas į skiepus ir kitas skiepų aktualijas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia pasikalbėti seminare „Kūdikių skiepijimas nuo rotavirusinės infekcijos“. Seminaras vyks š.m. rugpjūčio 21 d. (antradienį) ULAC III a. salėje, Nugalėtojų g. 14 D, Vilnius.

Seminaras viešas ir nemokamas, skirtas medicinos gydytojams (visos profesinės kvalifikacijos), bendrosios praktikos slaugytojams (visos profesinės kvalifikacijos), visuomenės sveikatos specialistams (visos profesinės kvalifikacijos). Seminaro dalyviams bus išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Seminaro programą rasite čia. Užsiregistruoti į seminarą galima čia.

Kasmet nuo rotavirusinės infekcijos tėvai savo lėšomis paskiepija per 3 tūkst. kūdikių. Paskiepytų vaikų skaičius kasmet auga: 2013 m. buvo paskiepyti 3 178 kūdikiai, 2016 m. – 4 222. 2017 m. nuo rotavirusinės infekcijos paskiepyti 4913 vaikai – juos tėvai skiepijo savo lėšomis.

Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užregistruoti 2484 rotavirusinio enterito atvejai. 2017 m. buvo užregistruotas 3901 rotavirusinio enterito atvejis. Analizuojant daugiametį sergamumą rotovirusiniu enteritu didžiausias sergamumo pakilimas registruotas 2006 ir 2011 m. (atitinkamai 143,7 ir 143,5 atv./ 100 tūkst. gyv.), panašus sergamumo rodiklis registruotas ir 2017 m. (137,9 atv./100 tūkst. gyv.). Mažiausias sergamumas fiksuotas 2007 m. (54,5 atv./ 100 tūkst. gyv.) (1 pav.).

Sergamumas rotavirusiniu enteritu didžiausias 0-3 m. ir 4-6 m. vaikų grupėse, vyresni vaikai ir suaugę serga rečiau arba galimai nesikreipia medicinos pagalbos (2 pav.).
2017 m. jauniausias asmuo, kuriam nustatyta rotavirusinio enterito diagnozė buvo 1 mėn. kūdikis, vyriausias susirgęs asmuo buvo 92 m.

2017 m. iš visų susirgusių rotavirusiniu enteritu asmenų buvo hospitalizuoti 92,4%.

Sergamumo rotavirusiniu enteritu sezoninis pakilimas 2017 m. registruotas pavasario mėnesiais (balandžio – birželio mėn.), šiais sezoninio pakilimo mėnesiais buvo užregistruoti 52% visų infekcijos atvejų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)