Klaipėdos TLK veiklos zonos patalpose apsilankiusiems žmonėms, Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai asmeniškai priminė ir kvietė pasitikrinti pagal penkias ligų prevencijos programas.

Krūties vėžio prevencinė programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų (imtinai), kurioms kartą per dvejus metus gali būti atliekamas mamografinis tyrimas.

Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa skirta moterims nuo 25 iki 59 metų (imtinai). 25–34 m. (imtinai) moterims kartą per trejus metus ir 35–59 m. (imtinai) moterims kartą per penkerius metus.

Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Jiems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas.

Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta vyrams ir moterims nuo 50 iki 74 metų (imtinai), kuriems vieną kartą per dvejus metus gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa skirta vyrams nuo 40 iki 54 metų (imtinai) ir moterims nuo 50 iki 64 metų (imtinai), kuriems kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius.

Galimybė nemokamai pasitikrinti pagalprevencines programas.

„Prevencinės programos vykdomos siekiant diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje, kurioje ji yra lengvai pagydoma. Dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad sulaukus rizikingo amžiaus kiekvienas tikrintųsi laiku, o ne tada kai pasireiškia simptomai. Visiems norintiems išsitirti pagal šias programas, visų pirma reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išsamiai supažindins su programomis ir paskirs reikiamus tyrimus“, – sako Klaipėdos TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inesa Byčkova.

Ligonių kasos specialistai, pakvietę klientus nepamiršti patikros, sulaukė klausimų dėl mokėjimo už tyrimus, atliekamus tikrinantis pagal ligų prevencijos programas. Klaipėdos TLK atstovai pabrėžė, kad prevencinė patikra, įskaitant tyrimus, gydytojų darbą, sunaudotas medžiagas, apdraustiesiems, priklausantiems nustatyto rizikos amžiaus grupėms, yra apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Taip pat domėtasi dėl amžiaus cenzo, ar gali pasitikrinti pacientai, kurie yra jaunesni. Paaiškinta, kad jei asmuo jaučiasi blogai, bet nepatenka į nustatyto amžiaus grupę, būtina kreiptis į šeimos gydytoją. Jis atliks tyrimus, prireikus išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Ligonių kasos ragina pasinaudoti valstybės sudaryta galimybe reguliariai ir nemokamai pasitikrinti savo sveikatą pagal penkias prevencines programas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės