„Kai kalbame apie įvairias žoleles ar kitokius iš jų pagamintus preparatus, reikėtų žinoti, kada juos vartoti, nes nuo to priklauso poveikis. Svarbu ir tinkamai pasiruošti, o dar svarbiau žinoti savo diagnozę“, – sakė V. Kurpienė.

Pavyzdžiui, sutrikęs virškinimas ir kankinantis rėmuo arba refliuksas nėra tas pats. „Prie tam tikrų diagnozių pelyno arbata gali kuo puikiausiai tikti. Liaudies medicinoje ji naudojama parazitams išgyvendinti iš organizmo, skatinti apetitą bei virškinimą. Tačiau gerl’o atveju ji ne pagerintų, o pablogintų situaciją“, – sakė V. Kurpienė.

Todėl prieš ką nors vartojant pirmiausia ji rekomenduotų išsiaiškinti savo tikslą diagnozę: „Siūlau kreiptis į šeimos gydytoją, o jei reikės – ir į gastroenterologą. Ir tada jau žiūrėkite, ar jums reikėtų natūralių priemonių, ar vartoti vaistus.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją