aA
Liūdniausi atostogų prisiminimai dažniausiai susiję su užklupusia liga ar nelaimingu atsitikimu, kai tenka nutraukti poilsį ar net keliauti į gydymo įstaigą. O jeigu tai nutinka užsienio šalyje, rūpesčių virtinę papildo neplanuotos finansinės išlaidos, problemos dėl svetimos kalbos, stresą keliančios aplinkybės ir informacijos stoka.
Atostogos užsienyje: nustebsite sužinoję, kiek kainuos susirgti lietuvių pamėgtuose kurortuose
© Orijus Gasanovas

Be to, draudikų duomenimis, gydymas Turkijoje, Ispanijoje ar Graikijoje gali atsieiti daugiau nei atostogų kelionė. Todėl ištikus nelaimingam įvykiui ir patekus į užsienio medicinos įstaigą svarbu neprarasti budrumo ir nepadaryti kelių klaidų, kurios vėliau gali pavirsti nemenkomis išlaidomis.

„Vasara yra aktyviausias kelionių draudimo sezonas. Šiemet ši tendencija dar stipresnė, pasauliui atlaisvinus pandeminius ribojimus. Vasario mėnesį mūsų užsakymu „NielsenIQ“ atliktas tyrimas parodė, kad ketvirtadalis Lietuvos gyventojų ketina keliauti vasarą ir dar trečdalis teigė lauksiantys pandemijos pabaigos.

Panašu, kad sumažėjus apribojimams, pandemija jau nebėra kliūtis nevaržomai keliauti. Pasaulyje populiarėja terminas „revenge travel“ (keršto kelionės), pabrėžiant didžiulį žmonių norą atsigriebti už dvejus karantine praleistus metus“, – pranešime žiniasklaidai sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

 Viktorija Katilienė
Viktorija Katilienė
© Organizatorių nuotr.

Pasak jos, kelionių draudimą žmonės dažnai vadina sveikatos draudimu, mat populiariausias jo variantas yra medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas. Tyrimai rodo, kad 62 proc. Lietuvos gyventojų visuomet keliaudami apsidraudžia kelionės draudimu. Dar 6 proc. tai paskatino daryti pandemija.

V. Katilienė paaiškina, kad medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas užtikrina pirmąją medicinos pagalbą susirgus ar susižeidus, atlygina išlaidas už suteiktą skubią medicinos pagalbą, vaistus.

„Ištikus didesnei nelaimei draudikas pasirūpina ir pargabenimu į tėvynę įprastu arba medicininiu transportu“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovė.

Asmens civilinės atsakomybės draudimą, nelaimingų draudimą, sporto inventoriaus ir veiklos draudimą V. Katilienė pataria rinktis vykstant aktyviai ilsėtis.

„Šis draudimas praverčia ir netyčia padarius žalos, pavyzdžiui, sugadinus viešbučio inventorių. Esame atlyginę nuostolius, kai vaikai sudaužė viešbučio staliuką stikliniu paviršiumi ar išdykaudami nutraukė užuolaidas“, – kalba draudikė.

Vykstantiems į ramią poilsinę kelionę, pasak V. Katilienės, paprastai pakanka medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimo.

„Tačiau ekstremalių pramogų mėgėjams praverstų ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Mėgstantys nardyti ir besigabenantys savo įrangą, gali ją apdrausti“, – pabrėžia ji.

V. Katilienės teigimu, kelionių draudimo kainos prasideda nuo 5 Eur ir gali siekti iki kelių šimtų, priklausomai nuo daugelio faktorių – šalies, trukmės, tikslo ir keliavimo būdo.

„Pavyzdžiui, vykstant savaitgaliui į Latviją ar Estiją, medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas suaugusiam asmeniui kainuotų apie 5 eurus. Skrendant atostogauti į Viduržemio jūros salas 8 dienoms medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas suaugusiam asmeniui kainuotų apie 8 eurus. Jei planuojate užsiimti aktyviomis pramogomis – nardyti, kopti į kalnus, medžioti, žvejoti atviroje jūroje, skrieti jėgos aitvarais, užsiimti raftingu ar nuomotis motociklą, mopedą, kurio galingumas virš 35 kW – draudimas gali atsieiti apie 17 eurų“, – pavyzdžius pateikia draudikė.

Žalų ekspertė vykstantiems į Turkiją ar Egiptą pataria apsidrausti medicininių išlaidų draudimu, nelaimingų atsitikimų, asmens civilinės atsakomybės draudimu ir neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimu. Tokio draudimo rinkinio kaina, pasak V. Katilienės, suaugusiam asmeniui 8 dienoms kainuotų 30–40 eurų.

„Pastebime, kad medicinos paslaugų kainos Turkijoje ir Egipte išaugo net 2–3 kartus. Dažniausiais pasitaikančių infekcinių susirgimų atvejais medicinos pagalba neapsidraudusiam žmogui gali atsieiti net keliskart daugiau nei pati kelionė. Kelionės draudimas yra pirmo būtinumo paslauga ir neabejotinas finansinio saugumo garantas“, – pabrėžia draudikė.

V. Katilienė pataria keliautojams su savimi turėti ir kelias savo asmens dokumentų kopijas ir kelionių draudimo atmintinę su kontaktiniais duomenimis, kad nutikus įvykiui, būtų nesunku susisiekti praneši apie įvykį ar pasitarti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.4286
Low De Wei

JAV plinta mirtinai pavojinga grybelinė infekcija: yra du būdai, kaip ji gali paveikti žmogaus organizmą simptomai būdingi daugeliui kitų paplitusių ligų

JAV plintančio mirtinai pavojingo, vaistams atsparaus grybelio atvejų smarkiai padaugėjo COVID-19...

Jau netrukus prasidės geomagnetinė audra: išvardijo, kokius simptomus ji gali sukelti ir kaip apsisaugoti (4)

Jeigu pastarosiomis dienomis pasijaustumėte prasčiau, gali būti, kad taip jus paveikė Saulės ir...

Patarė, kaip užsiregistruoti ten, kur eilė pas gydytoją trumpesnė

Ilgos eilės pas gydytojus specialistus – opi šių dienų problema. Vis dėlto ligonių kasų...

Paprastas ir praktiškas šeimos gydytojo patarimas, kaip lengviau prisitaikyti prie pakeisto laiko

Jau šį savaitgalį ir vėl persuksime laikrodžius – šįkart vieną valandą į priekį ir...

Gydytoja nurodė svarbų veiksnį, kuris riziką patirti insultą arba infarktą padidina net iki 200 procentų (3)

Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti...

Top naujienos

Vitoldas Jančis

Rusijos ekspertas: patriarchas Kirilas padarė tai, ko net Putinas neprašė (6)

Žymus Rusijos filosofas ir teologas Andrejus Kurajevas per išskirtinį interviu „Delfi“ sutiko...

Labiausiai automatizuotos baldų gamyklos vadovas – apie didesnių algų neprašančius robotus ir „Ikea“ žavinčius Lietuvos baldininkus (1)

Praėjusiais metais Klaipėdos pašonėje atidarytas SBA koncerno baldų fabrikas „Inno Line“ –...

Tokių reidų seniai nebuvo: kone aptvėrę Vilnių gausios policijos pajėgos iš vairuotojų sulaukė ir grasinimų, ir maldavimų dieną įkliuvo 16, vakare ir naktį – dar 12  (4)

Vilniuje policija surengė gausiai ekipažais „apginkluotus“ reidus. Net devyni Lietuvos kelių...

Karas Ukrainoje. Analitikai prasitarė apie Putino pažadą Lukašenkai rusai surengė drono ataką Nikopolyje (1)

Jungtinės Valstijos reagavo į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus apie planus...

Verslas PliusJulija Leimonė

Vilnietis Ernestas sukūrė savo kosmetikos liniją: į verslo pradžią teko investuoti tiek, kiek kainuoja naujas automobilis paaiškino, kodėl nepatentavo produktų formulių

Ko gero, nesumeluosiu sakydama, kad kosmetikos rinkoje konkurencija yra tiesiog milžiniška. Štai...

Autistą sūnų auginanti Katažina Zvonkuvienė – apie vyro Deivydo palaikymą: dažniausiai tokiu atveju moterys lieka vienos (2)

Neseniai Katažina ir Deivydas Zvonkai pasidalijo jautria žinia – jųdviejų sūnui Donatui...

Lietuviai neskuba atsisakyti mėgstamo gėrimo, nors puodelio kaina jau artima pietums (1)

Už kavos puodelį kavinėje jau tenka palikti keletą eurų. Šio gėrimo mėgėjai svarsto, kad...

Atkreipkite dėmesį į užkimusį balsą: gali būti, kad jis praneša apie vėžį

Išgirdus itin užkimusį balsą reikėtų suklusti – tai vienas iš požymių, kad žmogus gali...

Skaudus pareigūnų „eksperimentas“ už grotų: „nuskriaustąjį“ nutarė apgyventi pas „bachūrus“ (1)

Žemiausiai „nuskriaustųjų“ kastai priklausantys nuteistieji negali gyventi kartu su...

„Kings“ su Saboniu maksimaliai priartėjo prie ilgai siekto tikslo pergale džiaugėsi ir Valančiūnas

Sakramento „Kings“ (45-29) krepšininkai maksimaliai priartėjo prie to, kad jau netrukus...