aA
Gegužės 18-20 dienomis Birštono „Eglės“ sanatorijoje jau ketvirtą kartą vyko Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) organizuojamas forumas „Transform 4.0“. Jaunieji gydytojai, trečius metus aktyviai siekiantys efektyvios, skaidrios ir kokybiškos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos, šįsyk diskutavo apie vadybą ir gerąją valdyseną sveikatos sektoriuje.
Transform 4.0
Transform 4.0
© Mantas Bartaševičius

Forumas startavo svečiams, organizatoriams ir dalyviams kartu giedant „Tautišką giesmę“, taip parodant bendrybę ir aiškų tikslą – kurti, dirbti ir stengtis tėvynės labui, rašoma pranešime spaudai.

Forumą pratęsė JGA prezidentas Martynas Gedminas ir asociacijos valdybos narė Greta Jurėnaitė, pristatę pažangią Lean vadybos sistemą. Jos idėja gimė dar praeito amžiaus viduryje ir buvo pradėta naudoti Japonijos „Toyota“ gamykloje. Iki šių dienų daug garsių pasaulio kompanijų taiko šį vadybos metodą įvairiuose sektoriuose, matomi gerieji šios sistemos taikymo pavyzdžiai ir sveikatos sektoriuje. Šios vadybos sistemos esmė – nuolatinis darbuotojų tobulėjimas, nepertraukiamas iškylančių problemų sprendimas ir nereikalingų, trukdančių darbo našumui veiksnių šalinimas. Pirmoji forumo diena užbaigta su Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Arnoldo Pranckevičiaus moderuojama diskusija, kurios dalyviai, „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Paulius Martinkus ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininkas Robertas Šerėnas, įrodė, jog valstybiniame sektoriuje galimi išties reikšmingi pokyčiai.

Antroji forumo diena prasidėjo LR Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sveikinimu. Ministras džiaugėsi renginyje susirinkusiais motyvuotais, Lietuvos naudai dirbti norinčiais jaunaisiais gydytojais. Po ministro sveikinimo, bendrovės Lean.lt vadovas Vidas Petraitis detaliau pristatė Lean vadybos sistemos principus, gydytojas psichiatras, Glostrup psichiatrijos centro Kopenhagoje vadovas Darius Mardosas pasidalino šios sistemos integravimo jo darbo vietoje rezultatais, o Kulautuvos reabilitacijos ligoninės atstovės Greta Jurėnaitė ir Eglė Tamulevičiūtė - Prascienė parodė, kad ši sistema gali būti sėkmingai pritaikoma ir Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose.

Toliau vyko panelinė diskusija su sprendimų priėmėjais, kurią moderavo LRT ir Laisvės TV žurnalistė Rita Miliūtė. Diskusijos metu buvo aptartos sveikatos apsaugos sistemos spragos, darbo sąlygų ligoninėse gerinimo būdai, produktyvumo didinimas gydytojų darbe bei paciento saugumo užtikrinimas. Po diskusijos uždaroje darbo grupėje buvo priimta vieninga rezoliucija, kurioje kaip pagrindinis siekinys nurodyta visuomenės poreikiams tarnaujanti, sveikatos specialistui palanki ir pacientui saugi sveikatos sistema, pagrįsta skaidriais procesais ir aiškiomis taisyklėmis. Šį diplomatinį raštą pasirašė ir pokyčių įgyvendinimui pritarė LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, Ministro pirmininko patarėjas Paulius Gradeckas, Valstybinės ligonių kasos prie SAM direktorė Jūratė Sabalienė, LSMUL Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas, Nacionalinės gydymo įstaigų asociacijos pirmininkas Artūras Nastaravičius ir JGA prezidentas Martynas Gedminas. Šia rezoliucija garsiai pasakyta, kad pokyčiams sveikatos sistemoje svarbus visų dalininkų indėlis - medicinos darbuotojų, pacientų, sveikatos priežiūros įstaigų vadovų bei politikų.

TRANSFORM 4.0 dalyviai taip pat turėjo progą susitikti su neeilinėmis asmenybėmis ir išgirsti jų sėkmės istorijas. LMTA profesorius, ilgametis choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas Vytautas Miškinis dalinosi savo patirtimi dirbant su įvairaus amžiaus vaikais, jaunuoliais ir vyrais, Harvardo Verslo mokyklos absolventas, LEAN.lt vadovas Vidas Petraitis pasakojo apie studijas viename prestižiškiausių pasaulio universitetų bei didelių tikslų siekimo etapus, o bendrovės „East West Agro“ generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas pristatė unikalius verslo sprendimus, iš esmės pakeitusius veiklos žemės ūkyje sampratą.

Kaip ir kiekvieno forumo metu, dalyviai galėjo tobulėti įvairiose asmenybės dirbtuvėse. Šįkart dalyviai rinkosi tarp viešosios komunikacijos, derybų meno, interesų atstovavimo, Lean vadybos sistemos dirbtuvių pirmoje dienos pusėje, tuo tarpu antroje dienos pusėje dalyviams buvo pasiūlyti užsiėmimai apie asmenybės atsparumą ir bendravimą su pacientais, jogos mokymai, lindihopo pamokos ir improvizacijos dirbtuvės su improvizacijų teatro aktoriumi Audriumi Bružu.

Nemažai laiko skirta ir JGA strategijos atnaujinimui, pasitelkiant „Open space“ forumo metodą. Susibūrusios darbo grupės diskutavo tokiomis temomis, kaip medicinos studijų optimizavimas, pacientams suteiktų paslaugų kokybės vertinimas ir dirbtinio intelekto integravimas sveikatos priežiūroje.

Tris dienas trukęs Transform 4.0 buvo dar vienas žingsnis pokyčių Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje link. JGA dėkoja visiems renginio rėmėjams, padėjusiems to pasiekti.

„Valstybė nėra viską tvarkantis „didysis brolis“, kiekvienas narys kuria pokytį asmeniškai”, – nuskambėjo vienoje iš diskusijų. Jaunųjų gydytojų asociacija džiaugiasi, kad vis daugiau sveikatos sistemos dalyvių supranta savo svarbą ir sako „Būk pokytis, kurį nori matyti”.

www.DELFI.lt
Onkologo užrašai
Kaip laiku aptikti vėžį ar net užkirsti jam kelią? Asmeninėmis įžvalgomis ir patarimais dalijasi Nacionalinio vėžio instituto ekspertai.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Apdovanoti konkurso „Tautos gydytojas“ nugalėtojai! (10)

Du mėnesius DELFI skaitytojai specialiam projektui „ Tautos gydytojas " nominavo ir balsavo už...

Skelbiame konkurso „Tautos gydytojas“ nugalėtojus! (22)

Pirmadienį buvo sustabdytas DELFI projekto „ Tautos gydytojas “ balsavimas. Konkurse 6...

Sustabdytas projekto „Tautos gydytojas“ balsavimas: trinami netikri balsai keičiasi lyderiai (14)

Gegužės 26 – paskutinė diena, kai buvo galima balsuoti DELFI projekte „ Tautos gydytojas “....

Gydytojas papasakojo pacientės istoriją, kurios niekaip negali pamiršti: išėjęs iš reanimacijos norėjau rėkti (27)

Šiltai su šypsena bendraujantis Klaipėdos universtitetinės ligoninės gydytojas...

Emigruoti gydytojo nepaskatino net 11 tūkstančių alga: kodėl ne kartą atmetė pasiūlymus ir liko Lietuvoje (148)

Save grynakrauju kauniečiu pristatantis 45 metų šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas sako, kad yra...

Top naujienos

Šaltiniai: „Aldi“ įšaldė prekybos vietų Lietuvoje paiešką (41)

Žemų kainų mažmeniniam tinklui „ Aldi “ talkininkavusios nekilnojamojo turto agentūros...

Ženevoje – Bideno ir Putino akistata: paspaudė viens kitam ranką ekspertė: Putinas nori pasipuikuoti savo mačo raumenimis (156)

Trečiadienio popietę prasideda JAV prezidento Joe Bideno ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino...

Pasaulis sukaustęs dėmesį laukė Bideno ir Putino susitikimo: Kubilius prabilo apie ambiciją Lietuvai (193)

Lietuva galėtų išsikelti sau ambiciją, kad po dvejų metų Vilniuje vyksiančiame NATO...

Lietuvą netrukus užlies karščio banga: kelias dienas kepins net 30 laipsnių karštis (12)

Panašu, kad tiems, kurie pasirinko atostogauti birželio mėnesį labai pasisekė, nes artimiausios...

Euro 2020: nublankę rusai priminė Lietuvos rinktinę, o vokiečiai nuskriaudė patys save

Triskart Europos čempionei Vokietijos rinktinei apkarto startas Euro 2020 pirmenybėse: Die...

Opozicija ragina Pavilionį pasitraukti: pasigirdo ultimatumai (275)

Trečiadienį įvyko Seimo pirmininkė Viktorijos Čmilytės-Nielsen susitikimas su opozicinių...

Stéphane Horel | D+

Mums nežinant vyksta karas tarp tabako gamintojų ir PSO: svarbų vaidmenį atlieka išdavikas, perėjęs į „tamsiąją pusę“

Didžiausia pasaulio tabako bendrovė įkūrė fondą, kurio padedama siekia įveikti lobistinės...

Po priverstinio „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo ES sutarė dėl naujų sankcijų Baltarusijai (15)

ES šalys susitarė dėl naujų sankcijų asmenims, remiantiems Baltarusijos diktatorių...

Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovič namuose – didi diena: pora vienas kitam skyrė jautrius žodžius

Birželio 16-oji krepšininkui Kšištofui Lavrinovičiui (41) ir jo žmonai Tatjanai Lavrinovič...

Šeimų gynimo marše nesklandžiai nuskambėjęs Lietuvos himnas patyrė fiasko ir papiktino garsenybes: arklį greičiau išmokysi (46)

Visai neseniai „Youtube“ tinkle buvo paviešintas vaizdo įrašas iš gegužės mėnesį vykusio...