Kaip teigiama teisės akto projekto pažymoje, Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimais nustatyta, kad Lietuvoje gali veikti po vieną universiteto ligoninę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Taip pat, nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos monoprofilinės sveikatos priežiūros įstaigos turi būti integruojamos į daugiaprofilines sveikatos priežiūros įstaigas.

„Tokia sveikatos priežiūros įstaiga kaip VU ligoninės Žalgirio klinika turi būti reorganizuota“, – teigiama projekto pažymoje.

Projektu siekiama, Žalgirio kliniką prijungti prie Santaros klinikų, kuriai pereitų visos Žalgirio klinikos teisės ir pareigos.

Šiuo metu Vilniuje yra dvi universiteto ligoninės statusą turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos – VU ligoninė Žalgirio klinika ir VU ligoninė Santaros klinikos.

Abi klinikos, turėdamos universiteto ligoninės statusą, kartu su valstybiniais universitetais vykdo medicinos studijų krypčių medicinos studijų programas bei medicinos ir sveikatos mokslų srities mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, tobulina sveikatos priežiūros specialistus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją