„Tam, kad elektroniniu būdu būtų galima gauti tyrimo rezultatus, reikia užsiregistruoti sistemoje – registracija vyksta tik atvykus į kliniką. XXI amžius, Lietuva – viena pirmaujančių pagal interneto greitį. Nėra žodžių“, – DELFI rašė prisistatyti nenorėjęs skaitytojas.
Internetinė paciento kortelė
© DELFI montažas

Vyras pasakojo apie Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų pacientams sukurtą paslaugą – Internetinę paciento kortelę (IPK).

IPK – kas tai?

Gydymo įstaiga informuoja, kad IPK yra prieiga prie paciento ligos istorijos. Sistema yra sukurta VUL Santaros klinikų ir jų rėmėjų lėšomis. Pasirašius sutartį ir prisijungus prie savo internetinės paciento kortelės, matomi visi Santaros klinikose sukurti elektroniniai dokumentai, atlikti tyrimai ir vaizdai. Prisijungimas pacientui nekainuoja, Santaros klinikos apmoka ir trumpąsias SMS žinutes, siunčiamas pacientui prisijungiant ar pamiršus slaptažodį.

„Naudotis IPK gali kiekvienas, turintis mobilų telefoną Santaros klinikų pacientas, susipažinęs su IPK naudojimosi sąlygomis ir jas pasirašęs. Tai galima atlikti (t. y. užsiregistruoti IPK sistemoje) šiose vietose: Priėmimo skyriuje, gulantis į stacionarą; Konsultacijų poliklinikoje, atvykus konsultuotis; Informacijos skyriuje darbo metu“, – rašoma internetinėje įstaigos svetainėje.

DELFI skaitytojas, norėjęs užsiregistruoti internetu, ir supratęs, kad to padaryti jam nepavyks, susisiekė su atsakingais asmenimis pasitikslinti – ar iš tiesų užsiregistruoti reikia atvykti į klinikas.

Pacientui atsakė vyriausioji specialistė Violeta Terleckienė: „Pasirašyti naudojimosi sąlygas (sutartį) galima tik atvykus į VšĮ VUL Santaros klinikas nuo 7:00 val. iki 15:30 val. darbo dienomis Poliklinikos 7 a. P701, P712 kab. Būtina turėti asmens identifikacinį dokumentą ir mobilųjį telefoną. Nuotoliniu būdu IPK pasidaryti galimybės nėra, nes mūsų sistema negali patikrinti jūsų e. parašo.“

Santaros klinikų pacientas negalėjo patikėti: kortelė „internetinė“, o užsiregistruoti vis dėlto internetu neįmanoma.

VUL Santaros klinikos
VUL Santaros klinikos
© DELFI / Kiril Čachovskij

Saugo paciento duomenis

Santaros klinikų informacinių technologijų centro direktorius Romualdas Kizlaitis paaiškino, kodėl taip yra: „Norint gauti tiek popierinės ligos istorijos kopiją, tiek prieigą prie IPK, pagal galiojančią tvarką, būtinas prašymas, kurį pacientas parašo atvykęs į įstaigą.

Atvykus pasirašyti IPK sutarties ar prašymo gauti ligos istorijos kopiją, būtina turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba notaro patvirtintą įgaliojimą atstovauti kitą asmenį.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad Valstybė žmogaus sveikatos duomenis yra priskyrusi prie ypatingos saugos duomenų. Pavyzdžiui, banke negalima atsidaryti savo sąskaitos nenuvažiavęs jų darbo metu ir nepasirašęs sutarties, todėl kai kam tai gali atrodyti perteklinis reikalavimas, bet tai yra būtina dėl paties paciento duomenų apsaugos.“

Ieško lėšų tobulinimui

Užsiregistruoti dėl IPK nėra patogu ir dėl nustatyto laiko – darbo dienomis nuo 7 val. iki 15.30 val.

„Darbo laikas Santaros klinikų Informacijos skyriaus, kaip ir daugelio kitų Santaros klinikų skyrių, yra nuo 7 val. iki. 15.30 val. Jo metu priimami prašymai popierinės ligos istorijos kopijai gauti ir pasirašomos Internetinės paciento kortelės sutartys, – komentavo R. Kizlaitis. – Internetinei paciento kortelei tobulinti ieškome lėšų, jas suradus, sukursime galimybę pacientams nuotoliniu būdu pasirašyti sutartis.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tomas Janonis. Seime bręsta labai pavojingas planas (54)

Valstietiška Seimo dauguma susidūrė su rimtu išbandymu. Žvejai verslininkai turi planų po...

Į Lietuvą žengia vienas didžiausių Lenkijos kelionių organizatorių (141)

Daugumą poilsinių kelionių per daugelį pastarųjų metų Lietuvos gyventojai tiesiogiai ar...

Pasaulį pribloškusi „gražuolių armija“: už besišypsančių veidų – tragiška realybė net vonios kambariu naudojasi grupelėmis (2)

Idealiu veiksmų suderinamumu pasaulį sužavėjusi Šiaurės Korėjos sportininkų palaikymo komanda...

Valionis: Lietuva sulaužė Latvijai duotą pažadą ir ilgam sugadino santykius (98)

Lietuva buvo pažadėjusi Latvijai paremti jos siekį šalia Rygos statyti suskystintų gamtinių...

Po nesėkmių Sirijoje Rusija sugalvojo naują planą (132)

Rusijos generalinis štabas įsakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariams pasirūpinti, kad dviejų...

Karbauskis dėl „Pirmosios kavos“ ir „TV Play“ kreipėsi į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (463)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į...

„Sodros“ grindų efektas: kai kurių paslaugų kainos gali augti (140)

Kaip ir įspėjo kai kurie darbdaviai, „Sodros“ grindys kirto iš peties ir įmonės atleido...

Sveikatos apsaugos ministerija keičia požiūrį į sergančius ŽIV (42)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį nuo šiol bus galima...

Meilė sportui neturi ribų: milijonų lietaus nestabdo net rimti perspėjimai (74)

Sostinės politikai patvirtino šių metų biudžetą, kuriame numatyta daugiau kaip 2,6 mln. eurų...