Šiandien atraminėse ligoninėse gydomi 208 pacientai: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 122 pacientai, iš jų – 4 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus V. Kudirkos ligoninėje – 43 pacientų, iš jų – 4 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 27 pacientai, iš jų – 2 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 16 pacientų.

Šio ryto duomenimis Vilniaus regiono ligoninėse užimta 94 procentai visų Covid-19 pacientų gydymui skirtų lovų.

„Šiandien–rytoj neįrengus 100 papildomų lovų koronavirusu užsikrėtusiųjų gydymui Vilniaus regione, naujiems pacientams pagalbos teikimas sutriks. Kaip paslaugas organizuojanti įstaiga labai prašome visų partnerių susitelkimo, geranoriškumo ir greitos reakcijos. Visi suprantame, jog turime imtis galbūt ne visai įprastų, patogių sprendimų, kad užtikrintume pagalbą visiems pacientams. Kol kas nepavyksta įgyvendinti užsibrėžto tikslo, kad jau šiandien Alytaus V.Kudirkos ligoninėje būtų papildomų 30, Ukmergės ligoninėje – 30, Druskininkų ligoninėje – 10, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 60 vietų.“ – kalba Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Aušra Bilotienė Motiejūnienė

Aiškėja būtinybė bendradarbiauti jau ne tik regiono viduje, bet ir dalintis pajėgumais tarp regionų įstaigų, todėl apkrova bei iššūkiai organizuojančioms įstaigoms tik auga. Šiuo metu Santaros klinikose iš visų 47 regiono reanimacijos-intensyvios terapijos vietų yra įrengta 36. Anot direktorės, klinikos ir toliau stiprins pajėgas būtent šiame sektoriuje – teikdamos paslaugas pačios sunkiausios būklės pacientams, todėl būtina, jog kitos regiono ligoninės padėtų pasirūpinti likusiais pacientais.

Santaros klinikose gydomi sunkiausia Covid-19 forma sergantys pacientai, kuriems dėl virusinio plaučių pažeidimų sukelto kvėpavimo nepakankamumo nepadeda dirbtinė plaučių ventiliacija. Tokiems pacientams taikoma ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (EKMO). Šiandien klinikose pradeda veikti 14 papildomų reanimacijos ir intensyvios terapijos vietų Covid-19 sergantiems pacientams. Atidaromas ECMO padalinys pacientams su sunkiausiu plaučių pakenkimu, kai gyvybei palaikyti deguonį tenka tiekti tiesiai į kraują. Naujai įrengtame EKMO poskyryje vienu metu galima gydyti 7 Covid-19 pacientus.

„Labai svarbus klausimas yra ne tik kuo skubesnis gydymui skirtų vietų paruošimas, bet ir galintis dirbti personalas. Sprendimus reikia priimti jau šiandien, kad rytoj būtų kam gydyti sergančiuosius. Svarstomi keli variantai – pasikviesti pagalbą iš išorės (rezidentai, poliklinikų personalas, kitų ligoninių medikai) ir darbui su Covid-19 pacientais naudotis saviizoliacijoje esančių kolegų pagalba. Manyčiau, jog nėra vieno teisingo sprendimo. Greičiausiai, privalėsime galvoti apie abiejų variantų derinimą“, – sako A. Bilotienė Motiejūnienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės