Lėtine mieloleukemija sergantys pacientai kaltina Sveikatos apsaugos ministeriją nesilaikant su vaistų gamintoju pernai pasiekto susitarimo ir sako, kad negavę vaistų, gali kreiptis į teismą.
© A.Didžgalvio nuotr.

Valtybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas spaudai Kazys Žilėnas aiškina, kad jokiais išankstiniais susitarimais skelbiant konkursus nėra vadovaujamasi.

"Jau yra minčių apie kreipimąsi į teismą. Todėl, kad piliečiai mano, jog valstybė turi užtikrinti jų saugumą, medicininį taip pat", - spaudos konferencijoje antradienį sakė Onkohematologinių ligonių bendrijos "Kraujas" pirmininkė Dalia Bielskytė.

Modernius vaistus šiai vėžio formai gydyti gaminanti farmacijos bendrovė "Novartis", pasak D.Bielskytės, pagal pernai su Sveikatos apsaugos ministerija pasirašytą ketinimų protokolą įsipareigojo nemokamai tiekti vaistus 30 proc. pacientų, jei valstybė iš jos pirktų 70 proc. reikalingų vaistų. Tačiau ministerija gegužę paskelbė konkursą tokio tipo vėžio gydymui reikalingiems vaistams įsigyti.

"Visiškai neįtikėtina, kad kitas konkursą laimėjęs tiekėjas pasiūlys tokias sąlygas", - sakė D.Bielskytė.

Valstybinių ligonių kasų atstovo K.Žilėno teigimu, kol kas viešai negali būti atskleista nei planuojama išleisti suma, nei vaistų kiekis, kurį tikimasi įsigyti.

"Priklausys nuo to, kokia bus pirkimo kaina. Kiek bus vaistų nupirkta, už kokią sumą ir kiek bus gydoma ligonių, pasakysime tik tada, kai bus užbaigta pirkimo procedūra. Sąmoningai nėra skelbiama suma, yra deramasi, kas pasiūlys daugiau ir pigiau. Principas yra toks - nupirkti kiek galima daugiau vaistų už tą pačią sumą. Taip perkame ir širdies stimuliatorius, taip perkame ir kitus gaminius, protezus ir visa kita", - sakė K.Žilėnas.

Jo teigimu, jokie išankstiniai susitarimai šioje srityje nėra daromi.
"Susitarimas toks tikrai ne su Ligonių kasomis darytas, mes privalome viską pirkti konkurso būdu, paskelbę viešąjį konkursą. Ir jokie susitarimai - žodiniai ar kažkokie - negalioja, negali jų būti net. Čia ko gero "Novartis" kelia triukšmą, nori būtinai būti nugalėtojais. Tikrai nieko negalima susitarti, tiesiog tai yra neįmanoma, tai yra kažkokia fantastika, kad būtų susitarimai buvę kažkokie", - dėstė Valstybinių ligonių kasų atstovas.

Šia vėžio forma Lietuvoje šiuo metu serga apie 200 žmonių, modernius vaistus šiuo metu valstybė kompensuoja 80 - čiai pacientų.

Lietuvos hematologų sąjungos pirmininkės Ligitos Malciūtės teigimu, vienam pacientui naujos kartos vaistai per metus kainuoja ne mažiau kaip 100 tūkst. litų, tačiau jais gydomi pacientai per pusmetį ar metus pasveiksta ir gali dirbti, jiems nereikalingos jokios kitos gydymo priemonės. Ji pastebi, kad pasveikę pacientai ir toliau turi vartoti minėtuosius vaistus.

"Bet niekas nepaskaičiuoja ir neįvertina ekonominės naudos - Lietuvoje apskritai yra labai sunku medicinoje apskaičiuoti ekonominę naudą, tai galbūt skamba kaip teoretinis pasakymas, bet kiek kainuoja sveikas žmogus, kuris eina į darbą, augina vaikus, kiek kainuoja tas žmogus, kuris būdamas šeimos nariu neslaugo sergančiojo ir taip pat gali gyventi pilnaverti gyvenimą. Jeigu suskaičiavus visa tai, aš manau, kad tikrai ekonominė nauda yra, tą skaičiuoja visas pasaulis", - spaudos konferencijoje sakė L.Malciūtė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

I. Makaraitytė. Traumuotiems lietuviams iš „priklausomos Lietuvos“ reikia Holokausto su gėlytėmis (51)

Jos motina meldėsi, kol laukėsi jos, kad ji gimtų žydrom akim ir šviesiais plaukais. Kad jei vėl...

Muziejų Lietuvai dovanojantis V. Butkus: puikuotis prabanga ir mokėti darbuotojams minimumą yra neetiška Iš konferencijos „Lūžio taškas 2017” (17)

Jis nesipuikuoja savo turtais, nesišvaisto pinigais, nesivaiko visuomenės dėmesio. Tačiau...

Orai: prasideda rudeninė pasaka (1)

Savaitgalio orai bus puikūs – pagaliau nelis, vyraus saulėti orai.

Pavyko apžiūrėti iš arti: būstas Vilniuje, kuris tekainuoja 42 eurus per mėnesį (60)

Socialiniai būstai ir jame gyvenantys asmenys – daug diskusijų ir dažnai neigiamų atsiliepimų...

G. Landsbergis: vieninteliai, kurie laimi šioje byloje, yra populistai (263)

Penktadienį tiesioginėje LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ Liberalų sąjūdžio...

Lyg namie Londone žaidęs „Žalgiris“ sutriuškino Lenkijos vicečempionus (30)

Itin šiltai Didžiosios Britanijos sostinėje lietuvių sutiktas Kauno „Žalgiris“ gerbėjams...

Nepagydoma liga: kreivų žvilgsnių atsikratė išvykęs į Daniją (33)

Nors žvynelinė laikoma nepagydoma liga, sergantys žmonės gali išvengti daugelio jos keliamų...

Pigių oro linijų spąstai: teko sumokėti dvigubai (74)

Už populiarią paslaugą didžiulę kainą sumokėjusi keleivė jaučiasi apgauta, dėl to nori...

8 dažnos prezervatyvų naudojimo klaidos (22)

Vienintelis garantuotas būdas išvengti lytiniu keliu plintančių ligų (LKPL) yra visiškas...

Ant paminklo AK-47 kūrėjo M. Kalašnikovo garbei rado anksčiau sukurto vokiečių automato atvaizdą (450)

Ant Maskvoje pastatyto paminklo Mikhailo Kalašniovo garbei akylūs praeiviai pastebėjo vokiško...