Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis įsitikinęs, kad abortų draudimas išaugintų nelegalių abortų skaičių bei į pavojų nublokštų dar daugiau moterų.

„Abortų žala sveikatai yra neabejotinas blogis ir reikia ieškoti priemonių, kad, kiek įmanoma, prisidėtų sveikatos apsaugos ir švietimo sistema, kad moterys žinotų, kokios tai pasekmės“, - prieš Vyriausybės posėdį, kuriame diskutuojamas abortų draudimo klausimas kalbėjo V. Andriukaitis.

Pasak jo, abortų kriminalizavimas būtų „be galo pavojingas žingsnis“. Ministras pabrėžė, kad, jei abortai būtų uždrausti, tai kiekvieno natūralaus persileidimo atveju turėtų būti tikrinama, ar tai nėra kriminalinis abortas.

„Šio kriminalizavimo pasekmės bus be galo skaudžios visuomenei, todėl tie dalykai turėtų būti nagrinėjami“, - teigė jis.

Socialdemokratas įsitikinęs, kad Seimui, pritarus įstatymo projektui, šalyje išaugtų kriminalinių abortų skaičius, komplikacijų, mirčių.

Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektui yra pritarta Seime po pateikimo.

Dauguma projektui pritarusių Seimo narių – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos nariai.

Pagal projektą abortai būtų galimi tik tuomet, jei nėštumas pavojingas moters gyvybei arba sukeltas išžaginimo. Šiais atvejais nėštumą būtų galima nutraukti ne vėliau nei 12 savaičių nuo nėštumo pradžios.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (432)