Paramos gavimą iš Lietuvos ligoninių ir privačių paramos davėjų koordinavusi SAM reiškia padėką visiems prisidėjusiems prie šio kilnaus žingsnio, kuris padės apsaugoti Ukrainos gyventojų sveikatą ir gyvybę.

Pagalbos siuntos suformavimą organizavo Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC), siuntos gabenimą – Europos Komisijos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras.

Nuo karo veiksmų nukentėjusią Irpinės karo ligoninę pasieks medicinos priemonės ir vaistai, kuriuos siunčia Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, taip pat dalis vaistinių preparatų, kuriuos ESSC įsigijo iš lėšų, skirtų COVID-19 pandemijos valdymui. Abromiškių reabilitacijos centras skyrė reabilitacijai reikalingą aparatą, o UAB „Idemus“ – ortopedijos priemonių, kurios bus panaudotos paspartinti sveikimui po karo sukeltų traumų. Irpinės karo ligoninei skirtos paramos bendra vertė viršija 27 tūkst. eurų.

UAB „Ideal Trade Links“ paramai skirtas vaistinis preparatas, sukeliantis raminamąjį poveikį ir palengvinantis nerimą bei raumenų įtampą, kurio vertė – beveik 218 tūkst. eurų, bus perduotas Ukrainos skubios medicinos ir nelaimių medicinos moksliniam ir praktiniam centrui.

Ne kartą nuo apšaudymų nukentėjusiai ir apgriautai Charkivo ligoninei Nr. 14 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skyrė 172,8 tūkst. švirkštų, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija – 6 tūkst. savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų COVID-19 ligai nustatyti, ESSC – daugiau nei 44 tūkst. porų vienkartinių antbačių. Be to, UAB „Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika“ nuo karo veiksmų nukentėjusiai ligoninei padovanojo operacinei skirtas lempas. Charkivo ligoninei Nr. 14 skiriamos paramos vertė siekia beveik 27,5 tūkst. eurų.

SAM nuolat palaiko kontaktą su Ukrainos kolegomis ir yra pasiryžusi tęsti paramą Rusijos karinę agresiją patiriančiai šaliai. Nuo karinio konflikto pradžios ministerija organizavo paramos teikimą vaistais, medicinos priemonėmis, chirurginėms manipuliacijoms atlikti reikalingais prietaisais, įrengimais, skirtais instrumentų dezinfekcijai ir sterilizacijai atlikti, priemonėmis, skirtomis pacientų slaugai pagerinti, aparatūra chirurginėms operacijoms atlikti ir kt.

Lietuvoje ir toliau sudaromos sąlygos Ukrainos karių ir pareigūnų gydymui bei reabilitacijai. Šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigos jau priėmė 138 sužeistus Ukrainos gynėjus, iš kurių du šiuo metu tebegydomi Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės