Centro duomenimis, šiais metais iki gegužės 30 dienos Lietuvoje jau užregistruoti 27 susirgimų tymais atvejai. Kol kas sergantieji registruojami tik Vilniaus mieste.

"Tačiau žinant, kad tymų virusas yra ypatingai lakus ir kontaktavusių asmenų (nesirgusių, neskiepytų ar nepilnai skiepytų) su sergančiuoju imlumas yra iki 95 proc., todėl manoma, kad tymų protrūkiai gali kilti ir kitose šalies teritorijose", - teigia ULAC.

Tymais šiemet dažniausiai susirgo suaugusieji - jų buvo 24 iš 27 registruotų. Susirgusieji buvo skiepyti viena tymų vakcinos doze arba nesirgę ir visai neskiepyti.

Dėl to nuspręsta leisti asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, vykdančioms imunoprofilaktiką, iš ULAC vakcinų sandėlio neatlyginamai paimti kombinuotos tymų, raudonukės ir epideminio parotito vakcinos ir skiepyti nepilnai ar visai neskiepytus, nesirgusius suaugusius asmenis.

Gyventojams dėl skiepų reikėtų kreiptis į savo gydymo įstaigą.

Lietuvoje 15-16,5 mėnesių kūdikiai ir 6-7 metų vaikai skiepijami nuo tymų pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, tačiau per pastaruosius trejus metus nemaža dalis vaikų liko neskiepyti nuo tymų.

"Dar kartą primename, kad medikai, tėvai ar globėjai atkreiptų dėmesį į nepaskiepytų ar nepilnai skiepytų vaikų skiepijimų būklę ir suskubtų juos vakcinuoti nuo tymų", - ragina ULAC.

Anot pranešimo, svarbu pasiskiepyti keliautojams, nes šiuo metu dideli tymų protrūkiai registruojami Gruzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse.

ULAC duomenimis, Gruzijoje tymais serga apie 3800 asmenų, čia užregistruotos ir dvi mirtys. Vienas iš mirusiųjų – 11 mėnesių kūdikis.

Jungtinėje Karalystėje užregistruota apie 1500 tymų atvejų, mirė vienas žmogus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)