Kelio sąnario endoprotezavimo operacija Ritai buvo atlikta antradienį. Po jos praėjus vos 6 valandoms moteris žengė pirmuosius žingsnius. Trečiadienį ji savarankiškai vaikšto po palatą – jai netaikomi jokie apribojimai.

Naująjį gydymo metodą Kauno klinikų medikai perėmė iš Skandinavijos kolegų. Vienoje iš Danijos ligoninių buvo pastebėta, kad taikant naują gydymą pacientus po endoprotezavimo į namus galima išleisti greičiau, dėl to pacientai – nenukenčia.

Norėdami palyginti, kuris metodas efektyvesnis, medikai stebėjo 30 senuoju būdu operuotų pacientų ir 30 – pagal spartaus sveikimo programą. Taikant pastarąją prieš operaciją vartojami specialūs vaistai – taip pasiekta, kad beveik nebereikia kraujo perpylimų. Kitų intervencijų taip pat mažiau dėl to pacientai greičiau sveiksta.

„Pacientei nebuvo panaudoti nei drenai, nei kokios nors papildomos priemonės, nei kateteriai kas vėlgi sumažina komplikacijų dažnį ir leidžia jei daug greičiau atsistatyti po šitos operacijos“, – sakė Kauno klinikų Endoprotezavimo sektoriaus vadovas prof. Šarūnas Tarasevičius.

Ortopedai traumatologai pasakoja, kad vos prieš dešimtmetį Lietuvos gydymo įstaigų pacientai, po sąnarių endoprotezavimo operacijų, skyriuje praleisdavo iki 2 savaičių, vėliau – savaitę. Pritaikius nauja spartaus sveikimo metodą šis laikas sumažėjo daugiau nei per pus. Tikimasi, kad dėl to gerokai sutrumpės kelio ar klubo sąnario endoprotezavimų laukiančiųjų eilės. Pavyzdžiui Kauno klinikose tokios operacijos reikia laukti 16 mėnesių.

„Mes esame šiai dienai pradininkai Lietuvoje, bet tikrai tikiu, kad neužilgo šita programa bus įdiegta ir kitose Lietuvos ligoninėse, tai nėra kažkoks nerealus dalykas“, – teigė Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikos vadovas prof. Alfredas Smailys.

Planuojama, kad per metus Kauno Ortopedijos traumatologijos klinikoje pagal spartaus sveikimo programą bus atliekama apie 1 tūkst. operacijų.