Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės Jurgitos Grebenkovienės, ministerija visada aktyviai įsitraukia į tokio pobūdžio pratybas, nes būtina užtikrinti, kad krizinės situacijos atveju būtų pasiruošusi visa sveikatos ir visuomenės sveikatos priežiūros sistema.

„Kai prasideda krizinė situacija ir reikia iš esmės pertvarkyti visus sistemos procesus, turime būti pasirengę užtikrinti, kad krizės metu visa sveikatos sistema veiks be trikdžių, todėl kiekviena susijusi institucija privalo tiksliai žinoti, ką, kada, su kuo ir kaip daryti. Todėl tokio pobūdžio pratybos yra labai geras indikatorius, kaip esame pasirengę tam tikroms krizinėms situacijoms, kaip gebame derinti veiksmus tarpusavyje ir kurias sritis dar reikia stiprinti, siekiant užtikrinti sklandų tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir koordinavimą tuomet, kai to reikės labiausiai“, – sako kanclerė.

Jurgita Grebenkovienė

Pratybose dalyvauja SAM ir Klaipėdos m., Klaipėdos r., Kretingos r., Neringos, Palangos, Skuodo r., Šilutės r. savivaldybių administracijų mobilizacijos valdymo grupių nariai, SAM ir minėtoms savivaldybėms pavaldžių gydymo įstaigų atstovai, SAM pavaldžių įstaigų specialistai iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Radiacinės saugos centro. Į mokymus įsitraukę atstovai iš tokių institucijų kaip Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė, Vakarų (jūros) šaulių 3-ioji rinktinė, Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“, prisijungė Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos bei Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ deleguoti asmenys.

Mokymus organizavo SAM kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos (MPPD). Pratybos vyksta, vadovaujantis dar vasario pradžioje patvirtintu 2022 m. valstybės mobilizacinių ir priimančiosios šalies paramos mokymų planu.

Daugiau apie mobilizaciją: https://kam.lt/mobilizacija/.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)