Pasak premjero, Sveikatos apsaugos ministerija valdo situaciją.

„Bet mes einame į diskusijas, kurios buvo labai madingos ir populiarios, kad galima neskiepyti, kad privalomi skiepai nereikalingi (...) Todėl situacija parodo, kad reikia atsakingai tikėti mokslo pažanga, tikėti tuo, ką teigia specialistai, ir nežaisti tokiais būdais, neaukoti savo sveikatos, o kartais ir gyvybės. (...) Manau, mes privalome vykdyti bent jau privalomą skiepų paketą, kad išvengtume tokio ligų protrūkio“, – teigė premjeras.

Pranešama, kad, trečiadienio duomenimis, šiemet nuo metų pradžios Lietuvoje tymais jau susirgo 202 žmonės (iš jų 51 vaikas), tai penkis kartus daugiau nei praėjusiais metais. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai sako, kad padėtis sparčiai keičiasi į blogąją pusę.

Pasak medikų, tymai – virusinė infekcija, nuo kurios nėra vaistų. Vienintelis būdas užkirsti kelią ligai – skiepai.

Nuo tymų vaikai Lietuvoje skiepijami du kartus – 15 mėnesių ir 6–7 metų. Neskiepyti nė karto rizikuoja labiausiai, tačiau tikimybė susirgti lieka ir tiems, kurie skiepyti tik kartą. Medikai teigia, kad nuo vieno skiepo imunitetas nebūna susiformavęs pilnai. Teigiama, kad tik vieną vakciną yra gavusi didelė dalis suaugusiųjų. Nuo 1964 iki 1988 metų nuo tymų buvo skiepijama tik kartą.

Profilaktiniam vaikų skiepijimui ir asmenims, turintiems kontaktų su sergančiaisiais, skiepijimui vakcinos, pasak specialistų, yra pakankamai.

Tymams sparčiai plintant Europoje ir kituose žemynuose, Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad užkrečiamosios ligos, jų plitimas ir nesiskiepijimas nuo užkrečiamų ligų yra didžiulė grėsmė pasaulio žmonių sveikatai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)