Atlikti tyrimai atskleidė, kaip širdies išlaisvinti hormonai stimuliuoja riebalų metabolizmą. Šie hormonai įjungia molekulinį mechanizmą, panašų į tą, kuris suaktyvinamas organizmui susidūrus su šalčiu, kai jam tenka deginti riebalus stengiantis sušilti.

„Treniruojantis visada pakyla kraujospūdis. Greičiausiai todėl širdies natriuretinių peptidų vardu žinomi hormonai yra išlaisvinami ir imasi riebalų ardymo. Bėgant laikui šie peptidai taipogi gali padidinti rudųjų riebalinių ląstelių koncentraciją, kas yra labai svarbu norint apsisaugoti nuo nutukimo“, - sakė tyrimo autorė Sh. Collins.

Kitaip nei baltosios riebalinės ląstelės, rudosios gali ne tik kaupti riebalus, bet ir geba kalorijas paversti energija. Eksperimentas parodė, kad natriuretinių peptidų metabolinis poveikis priklauso nuo dviejų tipų receptorių, esančių riebalinių ląstelių paviršiuje – signalus gaunančių proteinų.

Vienas šių proteinų vadinamas NPRA – tai signalinis receptorius, padedantis deginti baltuosius riebalus. Antrasis yra NPRC, kuris neleidžia peptidams aktyvuoti NPRA, provokuodamas baltųjų riebalų kaupimą.

Stebint graužikus buvo išsiaiškinta, kad veikiant šalčiui gyvūnų organizmuose padidėja natriuretinių peptidų koncentracija. Dėl to mobilizuojamos riebalų rūgštys ir paleidžiamas kalorijų deginimo mechanizmas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją