Atliktas tyrimas taip pat rodo, kad santuokoje gyvenančių asmenų tarpe mažesnė tikimybė mirti nuo vėžio.

Kaip rašo „The Daily Mail“, pusei sergančių asmenų, dalyvavusių šiame tyrime, sutuoktinio turėjimas padėjo netgi labiau nei chemoterapija.

Mokslininkų teigimu, budrus vyras ar žmona gali padėti diagnozuoti ligą ankstyvesnėje stadijoje bei vėliau su ja kovoti. Šį tyrimą atlikęs onkologinės radiologijos specialistas Paulas Nguyenas teigia, kad tyrimo rezultatai siunčia aiškią žinią.

„Asmuo, turintis draugą ar mylimąjį, asmenį, kuris rūpinasi susirgus vėžiu, turi didesnį potencialą sulaukti geresnių gydymo rezultatų, nes šis asmuo kartu lankosi pas gydytoją, padeda sergančiajam suvokti diagnozę“, - pasakoja P. Nguyenas.

„Būdamas šalia sergančiojo bei padėdamas šiam suplanuoti apsilankymus pas gydytojus ir vykdyti gydymo procesą, artimas asmuo iš tiesų gali stipriai įtakoti gydymo rezultatus.“ Dan-Farber vėžio instituto mokslininkai bei Birmingemo ir Bostono moterų ligoninės ištyrė 734 800 vėžių sergančių pacientų.

23 proc. sergančių vyrų ir 16 proc. moterų turi didesnį šansą susidoroti su vėžiu, jei jie susituokę.

Šie rezultatai leidžia daryti išvadą, kad moterų „zirzimas“, kurį jos pasitelkia skatindamos savo vyrus nueiti pas gydytoją, gali padėti, o kartais net ir atlikti lemiamą vaidmenį.

Tyrimo rezultatai parodė, kad didžiausias išgyvenamumo lygio pagerėjimas stebimas tarp sergančių galvos ir kaklo vėžiu bei ne Hodžkino limfoma.

Susituokę pacientai dažniau gauna tinkamą gydymą bei dažniau jo laikosi.

Susituokusiems pacientams 17 proc. rečiau vėžys išplinta, o tai rodo, jog antrąją pusė turintys asmenys randa ligą bei ją ištiria greičiau nei vienišiai..

Išgyvenamumo lygio didėjimas, susijęs su santuoka, bei rodantis geresnius rezultatus nei chemoterapija, užfiksuotas prostatos, krūties, žarnyno, stemplės ir kaklo vėžio atvejais. Tyrime dalyvavusiems pacientams buvo diagnozuotas vienas iš šių vėžio tipų: plaučių, žarnyno, krūties, kasos, prostatos, kepenų/tulžies latakų, ne Hodžkino limfomos, galvos ir kaklo ar kiaušidžių.

Tyrime dalyvavę asmenys – amerikiečiai, kuriems liga diagnozuota 2004 – 2008 m.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)