Svarbu tai, kad atnaujinusios planinių paslaugų teikimą ligoninės per 2 savaites turės pasiekti nustatytą rodiklį – planinėms paslaugoms teikti naudoti ne mažiau 80 proc. infrastruktūros, t. y. lovų, medicinos įrangos ir pan.

Tai nustatyta sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Pavyzdžiui, nuo šiol paslaugų teikimą organizuojančios ligoninės privalės užtikrinti, kad jų veikimo teritorijoje esančių gydymo įstaigų rezerve koronavirusu užsikrėtusiems pacientams priimti būtų ir mažiau, nei iki šiol lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatais bei lovų su deguonies tiekimu. Tai yra ne mažiau kaip 5 (vietoj 50) lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatais ir ne mažiau kaip 30 (vietoj 300) lovų su deguonies tiekimu, skaičiuojant 1 mln. gyventojų.

Taip pat nuspręsta didinti medicinos įrangos koronaviruso infekcija sergančius pacientus gydančiose ligoninėse kiekį. Taip pat nustatyti siektini lovų, prie kurių tiekiamas deguonis, rodikliai.

SAM primena, kad paslaugų teikimą organizuojančios įstaigos – Santaros klinikos, Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė bei Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės