Jauna mama Vilniuje savo 1 metų 8 mėnesių sūnų norėjo užregistruoti į dermatovenerologo konsultaciją ir pastebėjo jai įtartiną dalyką. Artimiausias vizitas pas gydytoją specialistą – po mėnesio, tačiau už jį netgi reikėtų susimokėti. Jei nori nemokamo – lauk dar tris mėnesius. Ar tai teisėta? – klausė moteris, atsiuntusi DELFI laišką.
© DELFI / Andrius Ufartas

Pasiūlė apsilankyti po mėnesio

„Savo mažametį (1 m. 8 mėn.) sūnų prieš nepilną mėnesį internetu užregistravau pas dermatovenerologą Vilniaus Antakalnio poliklinikoje. Pasikonsultuoti su šiuo gydytoju patarė sūnaus pediatrė, todėl siuntimo nereikėjo.

Registruodama internetu pastebėjau, kad visiškai nėra datų į nemokamą konsultaciją. Visos datos pažymėtos kaip „Mokama konsultacija (nepriklausomai, ar turite siuntimą)", – laiške rašė moteris.

Nepatikėjau, kad taip gali būti viešoje įstaigoje, ne privačioje. Pamaniau, kad informacinėje sistemoje įsivėlusi klaida ir šis užrašas visoms datoms pritaikytas automatiškai, todėl sūnų užregistravau. Praėjus beveik mėnesiui, nuvykome užregistruotu laiku su verkiančiu vaiku ant rankų ir paaiškėjo, kad visgi prieš eidami pas gydytoją turime kasoje susimokėti. Eilių prie kabineto nebuvo. Kasoje buvo paaiškinta, kad nemokamų vizitų reikia laukti apie du tris mėnesius, o mokamų – mėnesį. Mokami vizitai neva skiriami „skubiems“ atvejams.“

Moteris registratorės paklausė, pagal kokį tvarkos aprašą laukti mėnesį vizitai priskiriami skubiems atvejams, tačiau į šį klausimą nebuvo atsakyta.

Registravosi pas gydytoją: mokamą vizitą pasiūlė šiandien, nemokamą – po trijų mėnesių
© DELFI / Andrius Ufartas


Jei mokamai – kad ir šiandien

Praeitą savaitę DELFI patikrinus internetinę registraciją, anksčiausias galimas vizitas šioje įstaigoje buvo nurodytas liepos 13 dieną, tačiau jis mokamas. Mokami vizitai buvo nurodyti iki rugpjūčio 27 dienos.

Paskambinus į registraciją, pasiūlytos kiek kitokios datos: anksčiausias nemokamas vizitas – rugpjūčio 16 dieną. Pasiteiravus mokamo vizito, jį pasiūlė už poros valandų. Jei apsilankyti norėčiau bandyti rytoj, tuomet ir reikėtų skambinti.

Kodėl?

Pasak registratorės, gydytoja tą dieną nusprendžia, ar dar šiandien priimtų papildomų pacientų, tačiau jie už vizitą turėtų sumokėti 15,29 Eur.

Antradienį (birželio 12 d.), tikrinant internetinę registraciją, artimiausias (mokamas) vizitas siūlomas liepos 25 d. (daugiau nei po mėnesio), nemokamas – rugsėjo 6 dieną (beveik už trijų mėnesių).

Registravosi pas gydytoją: mokamą vizitą pasiūlė šiandien, nemokamą – po trijų mėnesių
© DELFI

Jei be eilės – susimokėti

Kodėl viešojoje gydymo įstaigoje reikia mokėti ir kodėl Antakalnio poliklinikoje tokios ilgos eilės pas dermatovenerologą?

„Antakalnio poliklinikoje pacientai pas gydytojus specialistus registruojasi eilės tvarka poliklinikos informacinėje sistemoje. Priimamų pacientų skaičius, kuriems teikiamos paslaugos apmokamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF), nustatytas atsižvelgus į poliklinikos ir Vilniaus miesto teritorinių ligonių kasų sutartyje numatytą sutartinę sumą, skirtą specialistų konsultacijoms“, – DELFI komentavo Antakalnio poliklinikos komunikacijų specialistė Rūta Radzevičiūtė.

Pasak įstaigos atstovės, įvertinus sutartinę sumą, skirtą specialistų konsultacijoms, poliklinikos direktoriaus įsakymu yra patvirtinta, kiek kasdien suteikiama gydytojų specialistų konsultacijų, apmokamų iš PSDF, ir kiek jų suteikiama mokamų.

Mokamų paslaugų teikimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. birželio 30 d. įsakymas Nr. 357, kuriame numatyta, kad, pacientui pageidaujant gauti paslaugą ne eilės tvarka, už jam ne eilės tvarka suteiktas paslaugas pacientas turi sumokėti pats.

„Mokamoms konsultacijoms informacinėje sistemoje suteiktas konkretus laikas: užtikriname, kad konsultacijas, teikiamas PSDF lėšomis numatytą dieną nustatytu laiku, gautų visi pacientai, iš anksto užregistruoti į tos dienos šių paslaugų laukimo eilę, – sakė R. Radzevičiūtė.

Registravosi pas gydytoją: mokamą vizitą pasiūlė šiandien, nemokamą – po trijų mėnesių
© DELFI / Kiril Čachovskij

– Pažymėtina, kad nebūtinai turite kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje esate prisirašiusi. Galite kreiptis į bet kurią kitą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa dėl reikiamo gydytojo specialisto konsultacijų teikimo. Informaciją apie gydymo įstaigas ir jose teikiamas gydytojų specialistų konsultacijas, apmokamas iš PSDF biudžeto lėšų, galima rasti Vilniaus teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad būtinoji pagalba teikiama vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro 2004-04-08 įsakymu Nr. V-208 „Dėl būtinosios medicinos pagalbos ir būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo tvarkos bei masto patvirtinimo“ ir suteikiama tą pačią dieną.

VšĮ Antakalnio polikliniką yra pasirinkę daugiau nei 90 000 vilniečių, šis skaičius nuolat auga. Vertiname pacientų pasirinkimą ir pasitikėjimą Antakalnio poliklinika ir todėl dedame daug pastangų, kad pacientai Antakalnio poliklinikoje gautų jų lūkesčius atitinkančias sveikatos priežiūros paslaugas.

Dedame visas pastangas, kad eilės pas gydytojus specialistus trumpėtų, todėl šiuo klausimu (dėl teisės aktų keitimo, finansavimo didinimo) daug bendraujame tiek su Sveikatos apsaugos ministerija, tiek su Vilniaus teritorine ligonių kasa.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meningokokinės infekcijos rizika išauga rudenį ir žiemą (3)

Artėjant rudeniui Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ( ULAC ) medikai primena apie meningokokinę...

Po infekcijos protrūkio stabdoma „Forto dvaro“ veikla (17)

Specialistai tiria galimą salmoneliozė s užkrato atvejį Panevėžyje, prekybos ir pramogų centre...

Ligoninės reanimacijoje – kūdikis su galvos trauma

Panevėžio medikai gelbėja kūdikį, į ligoninę atvežtą dėl galvos traumos. Šiais metais...

Sutaupė anaiptol ne visi: pacientai skundžiasi dėl naujų priemokų, nesutampančių su pažadais išsamus SAM komentaras dėl vaistų sergantiems diabetu (90)

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) paskelbė, kad Lietuvos gyventojai už...

Po dešimties metų pertraukos apskaičiuota, kiek žmonių Lietuvoje švirkščiasi narkotikus (20)

Respublikinis priklausomybės ligų centras kartu su tarptautiniais partneriais atliko jau...

Top naujienos

Po šiųmetinio poilsiautojų antplūdžio Palangoje daromos išvados: būdavo dienų, kai tėvų neberasdavo apie pusšimtis vaikų (5)

Palangos gelbėtojai šią vasarą ne tik sergėjo poilsiaujančiuosius pajūryje, bet ir dažnai...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (313)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...

Maksimo Galkino dėmesį Grybauskaitei rekomenduoja praleisti pro ausis (385)

Palangos koncertų salėje pasirodymą surengęs Maksimas Galkinas pokštavo apie Rusiją,...

„Bloomberg“ apie Merkel ir Putino susitikimą: prognozuojamas tikras uraganas (1)

Tarptautinių santykių srityje prognozuojamas tikras uraganas: dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo...

Po skandalo bažnyčioje prabilo Vėlyvis: kito mūsų performanso vieta kaip ir aiški (658)

Penktadienį naujienų portalo DELFI redakcija sulaukė režisieriaus Emilio Vėlyvio komentaro...

Papasakojo, kokios kritinės klaidos vairavimo egzamine pakiša koją – jas daro ir patyrę vairuotojai (72)

Dažnas būsimas vairuotojas, keliaudamas laikyti praktinio egzamino į „Regitrą“, viliasi, kad...

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (49)

Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas...

Kėdainietis šimtukininkas studijuos Kembridže (16)

Buvę rajono abiturientai, išleistuves atšventę liepą, jau gyvena neramiomis studijų pradžios...

Vainauskui parūpo naujasis „Ryto“ pavadinimas (38)

Iš pradžių savininkus, o paskui ir pavadinimą pakeitęs Vilniaus „Ryto“ klubas gali įsivelti...

Per pasaulį praūžus priekabiavimo skandalų bangai Lietuvai yra dėl ko gėdytis (37)

Kultūrinis seksizmas – tai it dramblys kambaryje: akivaizdus, bet niekieno lyg nepastebimas,...