aA
Portale DELFI perskaitęs, kas vyksta kūne privalgius mėsos, 33 metų Kristoforas ryžosi eksperimentui – palaipsniui mažino jos kiekį, netrukdamas pajusti kad storėja nebe jis, o piniginė.
Pusmečio eksperimentas: atsisakė vos vieno produkto ir numetė 10 kg
© Shutterstock nuotr.

„Jaučiuosi puikiai. Per pusmetį svorį sumažinau 10 kg. Piniginė taip pat džiaugiasi, nors valgau kuo puikiausiai ir gerokai įvairiau. Jei anksčiau dar žiūrėdavau į kainas, dabar dėl to nebesijaudinu, perku viską, kas patinka, išleisdamas dvigubai mažiau pinigų“, – pasakojo vilnietis.

Kristoforui maisto gaminimas – aistra ir bendravimo būdas. Todėl patarimai svorį mažinti atsisakant vakarienės jam buvo nepriimtini. Kažką daryti reikėjo, nes padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje rodė – įprastas gurmaniškumas ne į sveikatą.

Gaminti ir valgyti vien mėsą darėsi nuobodu. Be to, perskaitė Vilniaus onkologijos instituto fitoterapijos kabineto vedėjo Juozo Ruolios komentarą apie mėsą ir patarimą ypač gerai ją sukramtyti, nes į žarnyną nukeliavus neapvirškintiems mėsos gabalams, viršenybę ima puvimo bakterijos.

„Kaip įrodė klinicistai, mokslininkai, nėra didesnio nuodo ir organizmo priešo, kaip mėsos nesuvirškinimas. Puvimas išskiria milžiniškus kiekius nuodų ir kartais tai būna paskutinis lašas organizmui“, – iš konferencijos apie Vėžio gydymo naujoves ir mitus buvocituojamas J. Ruolia. Lakios vaizduotės vilniečiui šie žodžiai virto šiurpiais vaizdiniais, kaip pririjus pusžalės mėsos jo kūne pradeda rūgti nesukramtytos mėsos gabalai.

Pusmečio eksperimentas: atsisakė vos vieno produkto ir numetė 10 kg
© Shutterstock nuotr.

„Prisidėjo naktinių šašlykų balių regėjimas, kaip naktį juos kepam ir prieš miegą suvalgom neregėtus kiekius mėsos. Priryji pusiau nekramtęs, o iš ryto burnoje ir visame kūne jauti, lyg pats būtum prarūgęs svogūnas“, – pasakojo Kristoforas.

Pradėjęs nebevalgyti svogūnų, nebegerti alkoholio vis viena taip jausdavosi. Tačiau kartą atsisakė šašlykų ir viskas buvo gerai.

„Prieš pusmetį atsisakiau mėsos, valgau baklažano, žuvies ir nebesijaučia keptas svogūnas“, – juokėsi vilnietis.

- Jei nėra antsvorio, pakanka nepersivalgyti. Kodėl nusprendėte iš meniu pašalinti mėsą?

- Man valgyti šventė ir didelė pramoga. Jei nori sulieknėti, bent jau vakarais patariama neprisivalgyti. Tačiau ką daryti žiemos vakarą šaltoj niūrioj Lietuvoje? Arba eini susitikti su draugais, arba važiuoji kažkur pavalgyti ir pabendrauti. Jei visa tai iš savo gyvenimo išbrauki, tik dirbi ir miegi.

Plius, mėgstu pavalgyti neskaičiuodamas ir dar pakartoti. Jei vakare grįžęs iš darbo gamini, o paragauji tik gabalėlį, netenki gyvenimo džiaugsmo.

Suvalgai vieną, du, tris mėsos suktinukus ir jei pilnais žandais prisikemši, kiek telpa, kitą rytą jautiesi išpampęs, apsiriebalavusia širdimi, kuri vos pajėgia plakti.

O jei nesusilaikęs gerokai paišdykauji su baklažano suktinukais, kūnui nesunku, jis taip nekenčia. Perskaičiau vieną paprastą tiesą: vietoje 100 gramų mėsos gali drąsiai suvalgyti 200 gramų daržovių ir vis viena gausi mažiau kalorijų.

- Bet ar bus skanu?

- Neseniai bičiuliams gaminau minėtų baklažanų. Valgė ir gyrė. Klausė, su kuo ir nustebo sužinoję, kad suktinukai gali tokie skanūs būti su tų pačių baklažanų įdaru – susmulkintu ir pakepintu viduriuku. Tai pavyzdys, kad iš daržovės gali padaryti ką nori.

- Atsisakęs niekada nebenorėjote mėsos?

- Nebuvo taip, kad ėmiau ir iš karto atsisakiau. Viskas vyko palaipsniui. Be to, jei vartoji pakankamai ir teisingų riebalų, taip nesinori. Perku, pvz., kanapų aliejų, kuris turi organizmui naudingų riebalų ir po šaukštelį užpilu ant salotų. Ilgainiui vien dėl to pradedi akivaizdžiai lieknėti.

Draugams pradėjau patarinėti vartoti žuvies taukų. Kaip sako patys žmonės, pradėję tai daryti, per mėnesį numeta po 2-3-5 kilogramus. Su keliais bičiuliais dėl to net susilažinome.

Kai pradedi vartoti žuvies taukų, salotas gardini kanapių aliejumi, perki daugiau sveikatai naudingos riebios žuvies, kitaip tariant, vartoji teisingų riebalų, nebesinori ir tiek daug mėsos.

- Ją valgom, nes skanu ir greita pagaminti.

- Kai pradėjau gilintis į masto gamybą, aš taip pat nesuvokiau, ką galima valgyti be mėsos. Kruopos, mėsa, garnyras – gerai, bet tik šalia mėsos, kuri yra pagrindas. Jei gamini makaronus, tai su mėsa, jei salotas – tai šalia labai tinka patiekti skrudinto kalakučiuko.

Mėsos rūšių įvairovė – didžiulė. Vien paukštienos rūšių daugybė – vištiena, antiena, kalakutiena žąsiena. Vienokia pusmetinio ėriuko mėsa, kitokia metinio, kuri dar vadinama ėriena, tačiau jau turi šiek tiek avies kvapo, bet ne tiek lajaus, kiek aviena. Ruošianti skirtingą mėsą išeina visiškai skirtingi patiekalai.

Mėsą gali virti, troškinti, skrudinti. Kai perki kokybišką ir iš patikimo ūkininko, gali 65 laipsnių temperatūroje keturias valandas kepti. Žodžiu, tų būdų galybė. Tačiau vieną dieną supratau, kad mėsa man – nuobodu.

Dabar Lietuvoje populiarūs burgeriai. Jei užsisakysi jį be mėsos, rasi daržovių padažo, milžinišką baklažaną, virš jo – paskrudusio ožkos sūrio. Su kiekvienu kąsniu versis skirtingų skonių versmė – šiek tiek sūrumo, paskrudimo, baklažano slidumo. O mėsa nuo pradžios iki galo mėsa, tik daugiau ar mažiau paskrudusi. Nėra, kad neskanu, šlykštu, kaip sako vegetarai. Valgau aš tą mėsą, bet abejingai.

- Kuo ją pakeitėte?

- Pagrindiniu patiekalu tampa daržovės ir kruopos. Pradedi mąstyti, ką iš to gali padaryti, kiek skonių, poskonių ir tekstūrų išgauti.

Pradėti gaminti be mėsos – tas pats, kaip pradėti mokytis naujos kalbos. Net į tą pačią maisto prekių parduotuvę pradedi kitaip keliauti. Į kruopų skyrių seniau net neužsukdavau, o dabar atrandu žirnių, pupelių, avinžirnių, lęšių pasaulį, įvairiausias kruopas. Vien kuskuso yra galybė rūšių: paprastas, pilno kviečio grūdo, perlinis, su kanapių sėklomis, bolivine balanda ir t. t. Kruopas gali virti, garinti, troškinti, kepti, gaminti vadinamuosius kugelius, pasidaryti kaip pyrago pagrindą, šaldyti, pjaustyti, kepti.

Pusmečio eksperimentas: atsisakė vos vieno produkto ir numetė 10 kg
© Shutterstock nuotr.

Jeigu gamini salotas su vištiena, ji nužudo visus kitus skonius. O štai paėmęs nuplautų, traškių, gaivių, vandeningų salotų lapų, beriu sūrų kuskusą, tada dedu kepto paskrudinto baklažano gabaliuką, kuris minkštas, slidus, nuplikau figų arba sumalęs jas sumaišau padažą su čili pipirais, pagarinu kelis gabalėlius brokolio, kuriuos salotoms naudoju nedruskintus, šiltus, minkštus, taip išgaudamas rinkinį, kuriame sūru, aštru, saldu, aitru, minkšta, puru. Valgydamas tokias salotas jauti ne tik skonio, bet ir tankio, tekstūrų skirtumus. Ir iškarto nebenuobodu.

Parduotuvėje pradedi nagrinėti žuvies konservus, atrandi daugybę rūšių riešutų. O kai valgai mėsą, vien ja ir pasitenkini. Gali pasidaryti figų padažą ar užberti riešutų, tačiau mėsa ir liks mėsa.

- Kas pigiau?

- Vienareikšmiškai – pigiau valgyti be mėsos.

- Tačiau jūsų minėti įdomumai kainuoja. Sunku patikėti, kad mažiau už mėsos gabalą.

- Mažiau. Pavyzdžiui, dabar pusryčiams valgau įvairiausių vaisių. Prisiperku kaip 1990-ųjų milionierius ir valgau visko po truputį, pradedant melionais, baigiant bananais, kiviais, mangais ir t. t. Visko prisipjaustau, užspaudžiu citrinos, pavalgau skaniai, saldžiai, sočiai ir sveikai.

- Palyginkit kainas. Konkrečiai.

- Dabar sekmadienį nuėjęs į parduotuvę darbo dienoms prisirenku vaisių ir nebežiūriu – brangu, nebrangu. Beje, drąsiai rausiuosi skyrelyje „pigiau“, kuriame randu sunokusių bananų, už 50 centų puikiausių minkštų avokadų. Prisirenku daržovių, kruopų. Pavyzdžiui, pakuotė perlinio kuskuso kainuoja 9 litus. Už 200 gramų atrodo didelė kaina. Tačiau to kiekio dviem žmonėms pakanka mažiausiai dviems kartams, o tai reiškia, kad žmogui kainuoja 2, 50 lito.

Brokoliai tik iš pažiūros atrodo brangūs, galvą gali nusipirkti už du litus. Už baklažaną irgi tiek pat sumoki. Taigi, iš viso vienam žmogui išeina apie 6 litus. Palyginimui, kilogramas geresnės mėsos kainuoja 22 litus.

Nesu skaičiuotojas, tačiau sekmadieniais nuvažiavęs visai savaitei pirkti mėsos – kad pusryčiams būtų dešros, mėsos kepti, vištienos, jautienos pasimarinuoti – labai neskaičiuodamas sumokėdavau 280-300 litų.

Dabar, jei neperku jūros gerybių, tik šiek tiek lašišos ir viso kito be mėsos, pilnas krepšys maisto su geriausios kokybės kruopomis ir daržovėmis visai savaitei kainuoja 100-120 litų. Daug pigiau, nors imu brangiausius, sveikatai naudingiausius aliejus, menkių kepenėlių konservukus ir t. t. Atrodo, brangu, bet šitų produktų tiek nesuvalgai, kiek prisėdęs suvalgai mėsos.

Vienas gali vienu kartu suryt mėsos gabalą už 30 litų. Jeigu už tą pačią kainą prisipirktum vaisių, niekaip tiek nesuvalgytum.

- Apie rezultatus. Kūnas džiaugiasi ar visas alkanas liūdi po pusmečio eksperimento?

- Džiaugiasi. Neseniai dalyvavau kraujo donorystės akcijoje. Gydytoja sakė, kad tyrimų rezultatai – labai geri.

Kai taip viskas vyksta, baisu neperlenkti lazdos. Matant, kaip įsuka domėjimasis papildais, sveikaisiais riebalais. Baisu nepasidaryti vadinamuoju riešutininku – perdžiūvusiu žaliavalgiu su išdidėjusiais dantimis ir išdžiuvusiomis lūpomis, kuris akmeniu perskelia riešutėlį – ir gana. Tiek nusivažiuoti nenorėčiau.

www.DELFI.lt
Klausk psichoterapeuto
Į klausimus atsakys psichoterapeutė Aistė Jasaitytė - Čeburiak. Atsakymų ieškokite Delfi Plius. Atsakymų ieškokite Delfi Plius.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Atvėrė Nacionalinės laboratorijos duris: pamatykite, kaip atliekami koronaviruso tyrimai (88)

Ši procedūra apipimta mitais. Sąmokslo teorijų kūrėjai teigia, kad imant ėminius koronavirusui...

Profesorius Kalibatas: šis Verygos sprendimas – tarsi vyšnia ant ministerijos kontroversiškų įsakymų torto (217)

Tikriausiai nesuklysiu pasakydamas, kad šių metų Šnobelio premijos laureatu neabejotinai turėtų...

Didėjant Kauno regiono gydymo įstaigų COVID-19 lovų užimtumui mažina planinių paslaugų apimtis

Kauno klinikos nuo pavasario yra įstaiga, organizuojanti COVID-19 liga sergančių pacientų...

Veryga pranešė apie izoliacijos išimtis: gali įsigalioti jau šeštadienį pokyčiai svarstomi dviejuose sektoriuose: švietimo įstaigose ir prekybos centruose (483)

Suvaldyti koronaviruso situacijos Lietuvoje niekaip nepavyksta, nepaisant įvesto karantino. Vėl...

Santaros klinikų medikė: net ir reanimacijoje dėl COVID-19 gydytas pacientas viruso egzistavimu netikėjo (738)

Kai kurie pacientai, net ir paguldyti į Santaros klinikų reanimacijos ir intensyvios terapijos...

Top naujienos

Susiruošusiems grįžti emigrantams – nauji iššūkiai: dabar darbo vietos jau nėra svarbiausia (44)

Lietuva jau išgyveno ne vieną emigracijos bangą. 2010 m. po ekonominės krizės ji buvo kone...

Iš užsienio emigrantų siunčiamų pinigų srautas šiemet bliūkšta: suma gali būti triskart mažesnė (16)

Nors kasmet į užsienį gyventi ir dirbti išvykę emigrantai į Lietuvą atsiųsdavo reikšmingą...

Nepaisant artėjančios vakcinos, pasaulio ekonomika rizikuoja neatsitiesti ir 2021-aisiais (12)

Išplitęs koronavirusas kursto baimes dėl naujo pasaulio ekonomikos nuosmukio, didindamas...

Koronaviruso paveiktų šalių ir regionų sąraše – dar daugiau valstybių

Į koronaviruso paveiktų šalių ir regionų sąrašą nuo pirmadienio įtraukta Malta, Slovakija ir...

Laurie Garrett | D+ nariams

Prasideda beprotiška pasaulio skiepų karuselė

Ar įmanoma turėti per daug skiepų? Netrukus išsiaiškinsime.

Verslininkų dosnumas: nuo milijonų bažnyčioms iki paramos popiežiaus vizitui

Socialiai atsakingos įmonės ir verslininkai dosnūs paramos ne tik skurstantiesiems, vaikams ar...

Vitaminų gali būti ir per daug: specialistės išvardijo perdozavimo požymius

Vitaminų gali būti ne tik per mažai, bet ir per daug. Tiesa, apie pastarąją problemą kalbama...

Kodėl į skalbimo mašiną verta įpilti acto?

Kai kurie patyrę šeimininkai ir šeimininkės prieš skalbimo procesą į skalbyklę įpila šiek...

Kaip žiemą vazonėlyje užsiauginti salotų

Tikriausiai visi esate pirkę salotų vazonėliuose prekybos centruose. Šių salotų šaknis...

|Maža didelių žinių kaina