„Patvirtintų ir įtariamų beždžionių raupų atvejų nustatymas keliose šalyse, kai nebūta kelionės į endeminę vietovę, yra netipiškas, todėl siekiant apriboti tolesnį plitimą skubiai reikia didinti informuotumą apie beždžionių raupus ir imtis visapusiškų veiksmų, kad atvejai būtų atrasti ir izoliuoti (suteikiant palaikomąją priežiūrą), atsekti kontaktai ir taikomas palaikomasis gydymas“, – šeštadienio vakarą Ženevoje pranešė Jungtinių Tautų organizacija.

PSO duomenimis, iki šiol Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Australijoje užregistruoti atvejai daugiausia paveikė vyrus, kurie turėjo lytinių santykių su vyrais ir lankėsi medicinos įstaigose. Tačiau dėl vis dar ribotos stebėjimo situacijos labai tikėtina, kad atvejai išryškės ir kitose gyventojų grupėse ir šalyse.

Šeštadienio PSO duomenimis, nustatyta maždaug 90 patvirtintų užsikrėtimų ir 30 įtariamų atvejų. Beždžionių raupų virusas dažniausiai sukelia lengvus simptomus, tokius kaip bėrimas, karščiavimas ir pūlinukai, bet jis gali pasireikšti ir sunkiai. PSO požiūriu, kelionių apribojimai ar renginių atšaukimai paveiktose šalyse kol kas nebūtini.

Nors organizacija atkreipė dėmesį, kad per masinius renginius galima užsikrėsti, ji taip pat pabrėžė, jog atsargumo priemonės nuo COVID-19 veiksmingos ir kovojant su beždžionių raupais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją