Kauno klinikose, taikant minimaliai invazinę technologiją ir endoskopiniu būdu įterpiant biologinį implantą peties srityje, pacientui buvo visiškai atkurta sąnario peties funkcija – gyvenimas grįžta į senas vėžes ir jokių papildomų operacijų ateityje nebeprireiks. Lietuvoje tokios operacijos, kai kartu rekonstruojamos sausgyslės ir išplečiamas tarpas su natūraliai ištirpsiančiu implantu, atliekamos tik Kauno klinikose, rašoma pranešime spaudai.

„Pasivaikščiojimas gryname ore baigėsi ne taip, kaip tikėjausi“, – pasakojimą pradėjo varėniškis. „Nepastebėjau ledo ir paslydau, deja, parkritau nesėkmingai – stipriai susitrenkiau petį. Nedelsdami vykome į ligoninę, kurioje buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas. Gydytojai nustatė sausgyslių plyšimą ir atsivėrusį 3 centimetrų tarpą paties sąnaryje. Po gydymo buvau išsiųstas reabilitacijai ir po truputį galėjau pajudinti ranką, tačiau pakelti ranką galėjau tik kita ranka arba padedant kineziterapeutams. Nusprendžiau vykti į Kauno klinikas ir užsiregistravau pas Ortopedijos traumatologijos klinikos gydytoją prof. Rimtautą Gudą“, – kalbėjo Stasys.

 Matomas biologinio implanto įterpimas peties srityje

Balandžio mėnesį pacientą apžiūrėjus Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovui gydytojui ortopedui traumatologui prof. R. Gudui, buvo nuspręsta, kad reikalinga operacija.

„Atlikus branduolių magnetinio rezonanso ir radiologinį tyrimus bei nustačius masyvų sausgyslių plyšimą su retrakcijomis ir kaulinio tarpo susiaurėjimą, vienintelė išeitis buvo ne tik rekonstruoti pažeistas sausgysles, bet ir praplėsti kaulinį tarpą, apsaugoti sausgysles nuo tolesnės degeneracijos“, – aiškino gydytojas ortopedas traumatologas.

Endoskopinės peties sąnario operacijos
metu buvo atlikta visiška endoskopinė ilgosios dvigalvio raumens sausgyslės bei pagrindinių sukamųjų sausgyslių rekonstrukcija, specialiais tirpiais implantais bei specialiu endoskopiniu tirpiuoju (besirezorbuojančiu) plėtikliu buvo išplėstas peties sąnario tarpas, kuriame sausgyslės funkcionuoja. Pasak prof. R. Gudo, ši minimaliai invazinė technologija suteikia galimybę, kartu su sausgyslių rekonstrukcija endoskopiniu metodu įterpti ir biologinį implantą būtent ten, kur plyšusios sausgyslės.

„Iš biologiškai suderinamo plastiko pagamintas implantas artroskopinės peties sąnario operacijos metu įterpiamas į atsiradusį tarpą tarp petinės mentės ataugos ir rekonstruotų sausgyslių, pripildomas fiziologinio sterilaus skysčio, išplečiamas ir įgauna tarsi pagalvės formą, kuri imituoja deltinės pagalvėlės funkciją. Taip apsaugomos rekonstruotas sausgyslės, kad jos nesitrintų į virš jų esantį kaulą.

Tokiu būdu išvengiama trinties tarp šių kaulų, užtikrinami sklandūs ir tolygūs peties judesiai. Natūraliai ištirpstantį implantą organizmas absorbuoja per 12-18 mėnesių: per tą laiką visiškai integruojasi ir sugyja rekonstruotos sausgyslės, o jų vietoje susidaro fiziologiškai ir mechaniškai atsparus audinys, kuris ir toliau saugo sausgysles nuo pakartotino plyšimo. Tirpiojo (besirezorbuojančio) endoskopinio plėtiklio panaudojimas – nauja technologinė galimybė, kuri padeda apsaugoti žmogų nuo peties sąnario degeneracijos bei pakartotinų sausgyslių plyšimų“, – operacijos unikalumą pabrėžę prof. R. Gudas.

Rimtautas Gudas

Kaip teigia Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas, operacija praėjo sklandžiai, todėl tikimasi, kad sausgyslės sėkmingai sugis ir funkcionuos. Dar laukia gana ilgas reabilitacijos periodas, tačiau visos sąlygos visiškam peties sąnario funkcijos atsistatymui yra atkurtos ir sudarytos. Manoma, kad jokių papildomų operacijų ateityje nebereikės.

Kauno klinikose šis metodas, kai kartu rekonstruojamos sausgyslės ir išplečiamas tarpas su natūraliai ištirpsiančiu implantu, pradėtas taikyti tik praeitais metais ir jau yra atliktos 5 operacijos. Pasaulyje šis metodas taikomas jau keletą metų. Pasak gydytojo, pacientai, kuriems šis metodas buvo taikytas, sveiksta greičiau nei tie, kuriems biologiniai plėtikliai nenaudoti arba naudoti vieni – be sausgyslių rekonstrukcijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)