„Klaipėdos universiteto ligoninės filialą „Klaipėdos ligoninė“ per spalį palieka 4 gydytojai radiologai“, – apgailestavo Klaipėdos universiteto ligoninės l.e.p. generalinis direktorius prof. dr. J. Sąlyga. Anot gydytojo, akivaizdu, kad valstybinės gydymo įstaigoms labai sunku konkuruoti su privačiu sektoriumi.

Portalui „Delfi“ pasidomėjus, ar tai nesutrikdys ligoninės Radiologijos darbo, vadovas atsakė: ligoninės administracija ir personalas stengiasi užtikrinti, kad taip nenutiktų. Dalį darbo krūvio prašoma laikinai perimti kolegų iš kito filialo, ieškoma gydytojų radiologų komandos pastiprinimo, įvedamas nuotolinis darbas.

Jonas Sąlyga

L.e.p. „Klaipėdos filialo“ direktorius prof. dr. Saulius Raugelė paaiškino, kad su radiologais bus sudaromos sutartys dirbti nuotoliniu būdu. Tada gydytojas nėra pririštas prie darbo vietos, iš bet kurio miesto ar šalies gali dirbti ir nuotoliu vertinti rentgenogramas. Ši patirtis taikoma daugelyje šalių.

S. Raugelė neslėpė, kad medikų Klaipėdos universiteto ligoninės filiale „Klaipėdos ligoninė“ vis dar trūksta.

„Nepaisant to, kad ligoninės medikų gretos pasipildė jaunais specialistais, vis dar jaučiame medikų trūkumą mūsų filiale. Šiuo metu trūksta beveik visų specialybių gydytojų, stokojama ir slaugytojų. Jų intensyviai ieškoma“, – sakė S. Raugelė.

Saulius Raugelė

Primename, kad pastaruoju metu iš Lietuvos gydymo įstaigų masiškai išeidinėja gydytojai. Iš viso iš skirtingų įstaigų nusprendė virš 100 gydytojų. Daugiausia gydytojų šiais metais paliko Vilniaus psichiatrijos ligoninę. Iš jos išėjo 68 darbuotojai. 40 darbuotojų paliko Vilniaus Centro polikliniką.

iš Zarasų ligoninės pasitraukė 12 medikų, iš Raseinių ligoninės – 7 specialistai.

ELTA primena, kad rugsėjo pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad sveikatos priežiūros įstaigų reforma žengė į įgyvendinimo etapą. Šią vasarą pradėjo veikti vieninga nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba, suformuotas sustiprintų visuomenės sveikatos institucijų tinklas bei kompetencijų centrai, pradėti steigti savivaldybių sveikatos centrai, o iki 2025 m. bus suformuotas tolygiai geografiškai prieinamas ir kokybiškas paslaugas teikiantis ligoninių tinklas.

Tačiau opozicija jau antrą mėnesį iš eilės kritikuoja ir ragina stabdyti valdančiųjų pradėtą sveikatos reformą. Rugpjūčio ir rugsėjo pradžioje Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kreipėsi į Seimo daugumą, Vyriausybę ir prezidentą su raginimu atlikti vykdomos sveikatos reformos auditą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)