„Prasidėjus diskusijai, ar Lietuva pakankamai pribrendusi bet kurioje prekybos vietoje pardavinėti vaistus, norime sustabdyti šią prekybininkų užgaidą ir priminti, kad kalbame ne apie saldainius, vitaminus ar net ne apie maisto papildus. Nors mes įpratę vaistus vartoti kone kasdien, tai visuomet riziką keliantis preparatas, su kuriuo būtina elgtis laikantis saugaus vartojimo ir atsakingo požiūrio taisyklių“, - sako idėjos autorė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė prasitaria, kad šia tema kalbantis su medikais, jaunaisiais gydytojais ir patirtį sukaupusiais medicinos atstovais, visi jie vieningai sutinka, kad vaistai sukurti gydymui, ne profilaktikai ar atsitiktiniam vartojimui, todėl joks argumentas „užsukau degalų, kartu pasiėmiau ir tablečių nuo skausmo“ negali būti siejamas.

„Esu dėkinga mums rašančioms mamoms, kurios dalinasi tikrais pavyzdžiais iš gyvenimo, organizacijoms, kurios jau išreiškė palaikymą ir tikiu, kad kartu su medicinos specialistais pavyks Seimo nariams paaiškinti, kodėl tokia didelė medicinos išsilavinimą turinčių visuomenės asmenų dalis taip kategoriškai prieš siūlymą vaistus parduoti be farmacijos specialisto pagalbos“, - teigia vaistininkų bendruomenę atstovaujanti moteris.

Prie kampanijos „Tabletė – ne saldainis“ jau prisijungė:

1. Nacionalinė vaistų prekybos asociacija – pirmininkė Jūratė Kulbertienė

2. Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga – pirmininkė Lina Ganatauskienė

3. Lietuvos farmacijos sąjunga – prezidentas Tarasevičius

4. Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjunga – pirmininkė Aldona Baublytė

5. Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba – pirmininkė Vida Augustinienė

6. Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija – pirminkė Rasa Marcinkevičienė

Apie infomacinę kampaniją

Tyrimai rodo, kad didžiausia rizika vaikams paragauti ne vietoje padėtų vaistų kyla pas senelius. Jungtinėse Amerikos Valstijose fiksuojamos statistikos duomenimis, dėl ne vietoje padėtų vaistų kasmet kenčia dešimtys tūkstančių vaikų. Dažniausiai tėvų daroma klaida gydant vaikus – sakymas, kad vaistas bus toks pat skanus kaip saldainis. Kitas specialistų išskiriamas riziką keliantis įprotis – laikyti vaistus visiems lengvai prieinamoje vietoje.

„Sveikatos specialistai sako, kad nepakanka vaikui pasakyti, jog vaistai yra „saugusiųjų reikalas”, nes tai skatina vaikus tik dar labiau domėtis, kuo viena ar kita tabletė yra ypatinga, koks jos skonis. Kampanijos metu primname, kaip tinkamai vaikams paaiškinti, kodėl vaistai turi būti saugomi taip griežtai ir kad tabletė – ne saldainis“, - detalizuoja K. Nemaniūtė-Gagė.

Informacija platinama vaistinių tinkluose BENU, CAMELIA, EUROVAISTINĖ, GINTARINĖ bei NORFOS vaistinė.

Organizatoriai prašo visuomenės užpildyti apklausą internete (https://apklausa.lt/private/forms/tablete-ne-saldainis-ptllhqx) arba savo patirtimi pasidalinti el. paštu tabletenesaldainis@gmail.com

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)