Dėkoja

Austėjos teta Andželika pasidalino įvykio detalėmis ir nuoširdžia padėka.

„Mieli draugai, pažįstantys mane ir mano sesers Neringos šeimą!

Praėjusį trečiadienį išgyvenome patį didžiausią košmarą, koks tik begali būti – mano dukterėčiai šešiolikmetei Austėjai mokykloje sustojo širdis. Mergaitės organizmas patyrė didžiulį sukrėtimą, po kurio, medikų teigimu, teoriškai neišgyvenama.

Tai, kad šiandien turime ją šiame gyvenime, galime apkabinti, vėl matyti jos šypseną, išgirsti žodžius, yra neįtikėtinas stebuklas, už kurį nenustosime dėkoti Josvainių gimnazijos pavaduotojai Skaidrūnei Vyšniauskienei, pirmajai suklupusiai prie gulinčio kūnelio ir pradėjusiai gaivinimą, netrukus jai į pagalbą atbėgusiai kūno kultūros mokytojai Gitanai Jurgelevičienei ir dviem Kėdainių greitosios pagalbos paramedikų komandoms. Visi jie, Kauno klinikų medikų teigimu, padarė neįmanomą žygdarbį“, – pasakojo Andželika.

Sukvietė į šv. Mišias

Praėjusį antradienį, gegužės 3 dieną, Josvainių Visų Šventųjų parapijos bažnyčioje rinkosi visi Austėjos draugai, ją pažįstantys ir nepažįstantys, visi geros valios žmonės, kuriuos čia vedė vienas tikslas – pasimelsti už merginos sveikatą.

Josvainių Visų Šventųjų parapijos bažnyčia

„Žinoma, dar reikia laiko, kol mergaitė sustiprės, atsigaus ir galės grįžti į namus, bet taip tikrai bus. Mes visi tikime, kad šis siaubas pamažu išbluks. O kol kas Austėjai labai reikia mūsų visų palaikymo, teigiamos energijos, dangaus palaimos.

Todėl visus galinčius pakvietėme į Josvainių bažnyčią kartu su mumis bendra malda paprašyti sveikatos Austėjai.

Dieve, saugok mūsų vaikus…“ – jautriai dėstė merginos teta.

Nusprendė netylėti

Tačiau Kėdainių rajono gyventojų Austėjos tėvų Neringos ir Rimanto šeima nusprendė netylėti.

Jie pasiryžo kovoti ne tik už savo mylimą dukrą, bet ir už kitų vaikų ir paauglių sveikatą.

„Šiandien visi kalba kas, kodėl, dėl ko. Kalbų girdisi įvairiausių. Dažnu atveju minimi narkotikai. Tačiau viskas yra tik kalbų lygyje.

Mes žinome tiek, kad mergaitės lyg parūkė elektroninę cigaretę, pagarino, kaip paaugliai vadina, ir po to viskas įvyko. Kuo užpildyta buvo ta elektroninė cigaretė, mes nežinome, tačiau visokių spėlionių yra.

Aš pasiryžęs netylėti, mūsų šeima pasiryžusi netylėti. Jei mokykloje vyksta tokie dalykai, kažkas turi atsakyti. Turi būti atsakingi asmenys, juolab kad jau ne pirmas kartas šioje mokymo įstaigoje“, – „Rinkos aikštei“ dėstė merginos tėtis Rimantas.

Aiškinosi situaciją

„Rinkos aikštės“ duomenimis, Kėdainių rajono policijos komisariatas apie įvykį informuotas nebuvo, tad natūralu, jog pareigūnai jokio tyrimo nepradėjo. Tačiau nieko nelaukdamas merginos tėtis nusprendė ieškoti teisybės.

„Aš jau kreipiausi į prokuratūrą, kalbėjau su prokuroru, buvau nuėjęs ir kalbėjausi su gimnazijos direktoriumi.

Mes šito taip nepaliksim. Jei vaikai pamokų metu gali velnias žino ką garinti, ką vartoti… Taip neturi būti. Mano mergaitė ne pirma, tai gal ir ne paskutinė?

Kas turi apsaugoti mūsų vaikus mokyklose? Tikimės greitu metu rasti atsakymus į šiuos klausimus“, – kalbėjo tėtis.

Dėkingi geradarėms

Austėjos tėvų Neringos ir Rimanto šeima visą gyvenimą bus dėkingi pedagogėms Skaidrūnei Vyšniauskienei ir Gitanai Jurgelevičienei, kurios išgelbėjo jų vaiko gyvybę.

Sustojus širdžiai, pirmos minutės yra svarbiausios. O šios pedagogės pirmas minutes veikė tikslingai ir profesionaliai.

„Mergaitė šiuo metu gydoma klinikose. Medikai iškart pasakė, kad jeigu ne pedagogių gaivinimas, mergaitės šiame pasaulyje jau nebūtų.

Aišku, labai greitai atvyko ir greitoji. Ir antra greitoji. Tačiau juk jie per minutę atvykti negali, kad ir kaip lėktų.

Medikai taip pat dėjo dideles pastangas. Liksime visą gyvenimą jiems dėkingi už išgelbėtą vaiko gyvybę“, – dėstė Austėjos tėtis.

Turi priekaištų

Paauglės tėvai turi priekaištų ne tik mokyklos administracijai, bet ir ten dirbančiai sveikatos specialistei.

„Mes viską išsiaiškinsime, tačiau keista, kad gaivino pedagogės, o ne sveikatos specialistė, nors ji pati pirma buvo pakviesta į pagalbą.

Mes abejojame jos kompetencija ir tinkamumu dirbti šį darbą. Šio reikalo mes nepaliksime, mokykla turi būti saugi vaikams, mokykla turi būti antri vaikų namai, o ne mirties vieta.

Geros žinios

Džiugu tai, kad įvyko stebuklas ir mūsų mergaitė gyva.

Medikai sako, kad gali nelikti jokių reiškinių, mat jaunas organizmas yra stiprus, tačiau jie taip pat pabrėžė, kad tądien Josvainių gimnazijoje įvyko stebuklas, kad mūsų vaikas išgyveno“, – reziumavo Rimantas.

Padėkojo gelbėtojoms

Josvainių gimnazijos direktorius Ramūnas Zigmantavičius dėl Asmens duomenų įstatymo ir mokyklos vidaus tvarkos šį konkretų atvejį komentuoti atsisakė, tačiau pažymėjo, kad žmogiškai padėkojo paauglę gelbėjusioms pedagogėms.

Ramūnas Zigmantavičius, Josvainių gimnazijos direktorius

„Žmogiškai aš esu dėkingas. Aš padėkojau. Tačiau atvejo komentuoti negaliu. Negaliu kalbėti apie įvykio detales. Įprastai, jei įvyksta kažkoks kriminalinis įvykis visuomet informuojamos atitinkamos tarnybos“, – pažymėjo direktorius.

Lietuvos mastu elektroninių cigarečių garinimas jau tampa rimta problema, ir tą pastebi mūsų šalies pedagogai.

„Visoje Lietuvoje ši problema yra aktuali. Mes, kaip ugdymo institucija, kviečiamės pas save policijos pareigūnus, kitus specialistus, kurie vykdo prevencinę šviečiamąją veiklą. Mokiniams aiškiname apie žalą, pasekmes.

Liūdna, kad šie dalykai pinga ir yra prieinami. Vaikams sveikatos jie tikrai neprideda, mes tai ir aiškiname jiems“, – kalbėjo R. Zigmantavičius.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės