Anksčiau mokslininkai yra pastebėję, kad sutuoktiniai dažnai būna panašaus išsilavinimo lygio. Tačiau apie genus jie prakalbo pirmą kartą. Mokslininkas Benjaminas Domingue pasakojo: „Buvo atliktas eksperimentas su 9429 žmonėmis. Tarp jų buvo 825 sutuoktinių poros. Visi tyrimo dalyviai buvo gimę 1920 – 1970 metais. 59 proc. iš jų buvo gimę 4-ajame dešimtmetyje. Taigi turėjome platų spektrą, kuriam priklausė ir poros, kartu sulaukusios pensijinio amžiaus. Kitaip tariant, jų santykiai buvo stabilūs“.

Mokslininkai žmonių genomuose tyrinėjo vienetinius nukleotidinius polimorfizmus (DNR skirtumus pagal vieną nukleotidą). Pasirodė, kad dviejų susituokusių žmonių DNR buvo panašesnės kur kas labiau, negu kitų atsitiktinai sudarytų porų.

Dabar specialistai ketina ištyrinėti šį klausimą tarp tos pačios lyties porų ir etniškai mišrių porų. Neatmetama, kad DNR panašumai turi įtakos ir draugiškiems žmonių kontaktams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės