aA
Pastaruoju metu vis dažniau atsiranda nuomonių, kad praėjusiame amžiuje įsitvirtinusios rekomendacijos vartoti liesus pieno produktus nepasiteisino.
© Shutterstock nuotr.

Labiau nutukę pasirodė tie tyriamieji, kurie renkasi liesus pieno produktus

Studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė savo klientams nerekomenduoja valgyti liesų pieno produktų ir turi tam, jos manymu, svarių priežasčių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dėl mažesnio kalorijų ir riebalų kiekio rekomenduoja rinktis nuriebalintus pieno produktus. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau atsiranda ir kitokių požiūrių, kurie teigia, kad vis dėl to liesi pieno produktai neatneša naudos, kurios tikimasi. Vienas tyrimas, kurio ataskaita paskelbta prieš metus, buvo atliktas Švedijoje. Jo imtis – 1782 vyrai, kurių amžius svyravo nuo 40 iki 60 metų. Tyrimo išvada visiškai priešinga PSO rekomendacijoms. Įprasto riebumo pieno produktų suvartojimas buvo susijęs su mažesne visceralinio nutukimo rizika. Šis nutukimas ypač pavojingas, nes vidaus organus apsupa riebalais ir taip trikdo jų funkcijas. Tai dažniausiai obuolio formos (pilvinis) nutukimas, į kurį ypatingai linkę vyrai. Ir atvirkščiai – mažas pieno riebalų suvartojimas buvo susijęs su didesne visceralinio nutukimo rizika.

Vaida Kurpienė
Vaida Kurpienė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Fred Hutchinson vėžio tyrimo centras apibendrino 16 skirtingų mokslinių tyrimų, paskelbtų Europos mitybos žurnalo, duomenis taip pat patvirtina šią išvadą. Šio tyrimo išvadoje teigiama, kad stebėjimų duomenys nepatvirtina hipotezės, kad riebūs pieno produktai gali didinti nutukimo ar širdies ir kraujagyslių susirgimų riziką. Taip pat rašoma, kad įprasto riebumo pieno produktų vartojimas kaip tik mažina nutukimo riziką. Be to, paskaičiuota, kad nuriebalintame piene ir iš jo pagamintuose produktuose beveik nebėra vitamino A bei vitamino D, o pastarojo trūkumas ypatingai jaučiamas mūsų klimato zonoje. Žinoma, tai nereiškia, kad tokiu būdu duotas leidimas dideliais kiekiais vartoti riebius sūrius bei kitus pieno produktus. Tiesiog renkantis, rekomenduoju rinktis įprasto riebumo, kiek įmanoma natūralesnius, o ne nuriebalintus pieno produktus“, - aiškino sveikos mitybos specialistė.

Tiesa, pašnekovė primena, kad nereikėtų valgyti pieno produktų taip dažnai, kaip įpratę lietuviai. Rytinį saldų jogurtą ar varškės desertą ji siūlo keisti grūdų koše, o užkandžiams naudojamus pieno produktus – šviežiais vaisiais, riešutais ar daržovėmis. Pieno produktų užtektų vienos porcijos per dieną, ypač reikėtų koreguoti riebių pieno produktų kiekius. Žmonės drąsiai suvalgo gabaliuką mocarelos, pamiršdami, kad jis sveria 100 g. Riebaus sūrio nereikėtų per dieną suvalgyti daugiau kaip 40 g ir tai neturėtų būti kasdienis maisto produktas. Geriau rinkitės nesaldintą varškę, kefyrą.

Norintiems švelnaus, bet mažiau riebaus skonio sūrio V. Kurpienė siūlo jį pasigaminti patiems. 2,5 proc. riebumo kefyrą perpilame į šaldymui skirtą tarą ir nakčiai dedame į šaldiklį. Jokiu būdu nedėkite su pakeliu, nes tokia tara nėra skirta šaldyti ir į maistą išsiskirs polimerai, liaudiškai tariant, plastmasė. Ryte ištraukiame sušalusį kefyrą, sudedame į marlę arba sietelį ir paliekame porai valandų nusivarvėti. Turime natūralią varškę, o ją suslėgę – puikaus skonio sūrį, kurio riebumas – 10,7 proc.

Liesuose pieno produktuose daugiau angliavandenių

Kalorijų tas produktas turi mažiau, todėl susidaro įspūdis, kad jis sveikesnis. Tačiau jei žmogus daugiau to produkto suvalgo, klausimas, ar jis kalorijų gauna mažiau. Be to, pieno produktuose atsirandantys minėti paprastieji angliavandeniai skatina alkio jausmą. Todėl žmogus jau už dviejų valandų vėl nori valgyti.
V. Kurpienė

Pasak pašnekovės, neriebus pieno produktas yra prastesnio skonio, todėl neretai žmonės į jį prisideda uogienės, grietinės ar kitokių nebūtinai sveikų priedų. Arba, pavyzdžiui, liesos grietinės deda ne vieną šaukštą, bet kokius penkis, kad jaustųsi skonis. Taigi padidėja suvartojamų produktų kiekis, todėl ir bendras suvartojamų kalorijų kiekis galiausiai nėra mažesnis.

„Kitas dalykas, kad liesi pieno produktai nesuteikia sotumo jausmo. Žmonėms visada patariu pasižiūrėti, kiek normalaus riebumo produkto (nekalbu apie labai riebius produktus) jiems užtenka, kad pajustų sotumo jausmą, ir kiek reikia suvalgyti lieso pieno produkto. Skirtumas yra didžiulis“, - sakė V. Kurpienė.

Sveikos mitybos specialistė atkreipė dėmesį į dar vieną liesų pieno produktų ypatumą. Pasak jos, kai pašalinami riebalai, į produktą dedami vadinamieji cukrai. Tai ne tas cukrus, kurio pilamės į kavą, bet paprastieji angliavandeniai, kurie yra cukraus atitikmuo.

„Produkto apdorojimo metu daroma emulsija su cukrais ir krakmolu, iš kurios jau gaminamas jogurtas, varškė ar sūris. Etiketėje to nesimato, kadangi pagal teisės aktus privaloma nurodyti tik tas sudedamąsias dalis, kurios dedamos į galutinį produktą, o kas naudojama procese arba yra sudėtinių dalių sudėtinė dalis, nurodyti šiuo metu nereikia. Ši technologija nėra jokia paslaptis – gamintojai patys viešai aiškina technologiją ir laiko tai didžiuliu pasiekimu. O pasiekimu ją vadina todėl, kad iš tiesų dauguma sveikatos organizacijų rekomenduoja liesus pieno produktus. Kalorijų tas produktas turi mažiau, todėl susidaro įspūdis, kad jis sveikesnis. Tačiau jei žmogus daugiau to produkto suvalgo, klausimas, ar jis kalorijų gauna mažiau. Be to, pieno produktuose atsirandantys minėti paprastieji angliavandeniai skatina alkio jausmą. Todėl žmogus jau už dviejų valandų vėl nori valgyti. Taigi nors tuo momentu kalorijų suvalgoma mažiau, bet sudėjus kitų valgymų kalorijas, jų tikrai gauna daugiau nei valgydamas sočiau, bet mažiau“, - teigė V. Kurpienė.

Netikėti tyrimo rezultatai: liesame jogurte – didžiulis cukraus kiekis

Taip pat specialistė pataria neapsigauti renkantis liesą jogurtą, tikintis, kad tai bus sveikas produktas. Liesame jogurte gali būti ne mažiau cukraus negu kituose jogurtuose. Taigi jei produktas liesas, dar nereiškia, kad jis labai sveikas. Tai parodė projektu „Paslėptas cukrus sveikuose maisto produktuose“, kurį atliko portalas www.sveikasvaikas.lt. Šiais duomenimis, įprasto jogurto pakuotėje gali būti 11 šaukštelių cukraus, lieso jogurto – 10 šaukštelių.

Kaip suprasti, ar produkte apskritai papildomai pridėta cukraus? Reikia žinoti raktinius žodžius. Kukurūzų sirupas, invertuotas sirupas, maltodekstrinas, gliukozės – fruktozės sirupas, maltozė, sacharozė (ir kitos -ozės), rudasis cukrus, medus, agavų sirupas, melasos sirupas, džemas, sulčių koncentratas – jei etiketėje radote šiuos pavadinimus, būkite tikri, kad produkte yra papildomai pridėta cukraus. Jei ant pakuotės nėra nurodyta, kiek cukrų yra pieno gaminyje, projekto autoriai pataria atkreipti dėmesį į angliavandenius. Jei produkte nėra pridėta sėlenų, džiūvėsėlių ir kitų angliavandenių, tikėtina, kad pagrindinis jogurte esančių angliavandenių šaltinis yra cukrus. Pavyzdžiui, 100 g „Danone“ jogurto angliavandenių nurodyta 13,5 g, iš jų cukraus – 13,2 g.

Taigi pašnekovė pataria rinktis kuo natūralesnį jogurtą, be jokių priedų, o štai vietoj natūralaus pieno – kitus pieno produktus.

„Aš siūlau geriau rinktis rūgščius pieno produktus, kadangi juose mažiau laktozės ir daugiau naudingų medžiagų. Trečdalis lietuvių dėl laktozės netoleruoja pieno, o rūgimo proceso metu didžioji dalis laktozės suyra, todėl virškinimo procesas pagerėja. Beje, dauguma žmonių net nežino, kad jie netoleruoja laktozės, kadangi simptomai nėra labai išreikšti“, - sakė V. Kurpienė.

Specialistė ypač nerekomenduoja gerti pieno iškart po pietų, o žmonės dažnai net nesusimąsto, kad jį geria kartu su įvairiomis kavos rūšimis. „Italai, iš kurių atėjusi ši mada, kavą su pienu geria tik iki 11 val. ryto, tačiau tuo metu jie valgo tik angliavandenius. Mat pieno baltymas trikdo kitų baltymų virškinimą, taigi gali apsunkti virškinimas net tiems, kurie toleruoja pieną. Žmonės jausis apsunkę, mieguisti ir protinį darbą bus dirbti labai sunku“, - įspėjo pašnekovė.

Riebalai turėtų sudaryti tik 28-30 proc. visų dienos kalorijų

Nauji tyrimai glumina: mus tukina liesi pieno produktai?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto vadovas prof. Rimantas Stukas linkęs pasitikėti PSO bei Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) mitybos specialistų nuomone, išreikšta mitybos rekomendacijose ir sveikos mitybos piramidėje.

„Vyrauja nuostata, kad viskas priklauso nuo bendro raciono – kiek ir ko žmogus valgo. Jeigu jis nevalgo daug riebių produktų, nereikia riboti ir pieno produktų riebumo. Mat riebalų šiek tiek taip pat reikia, o pieno riebalai yra labai vertinti dėl riebalų rūgščių sudėties bei riebaluose ištirpusių vitaminų. Tačiau kalbant apie bendras tendencijas, Lietuvos gyventojai riebalų suvartoja per daug. Būtent todėl rekomenduojama rinktis liesesnius pieno produktus. Daugelyje šalių žmonės jau seniai geria liesą pieną, tik pas mus nuo seno įprastas natūralus, kokio svetur nelabai ir rastume. Remiantis kitų šalių patirtimi, tokia praktika pasiteisina, todėl ir pas mus rekomenduojama. Tiek riebalų, kiek pas mus, tikrai mažai kur vartoja. Todėl Lietuvoje vienas didžiausių sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis“, - teigė pašnekovas.

Riebalai turėtų sudaryti tik 28-30 proc. visų dienos kalorijų. Vis dėlto daugiausiai jų žmonės gauna iš mėsos pusgaminių, ypač dešrų. Net jeigu jose vizualiai riebalų nesimato, jų ten gali būti labai daug. Todėl riboti gyvūninius riebalus, specialisto manymu, tikrai nepakenks. Lengviausia pradėti nuo matomų riebalų – sviesto.

Apskritai pieno produktai sveikos mitybos piramidėje dalinasi trečią aukštą su mėsos, žuvies, kiaušinių, pupelių ir riešutų grupėmis. „Pieno produktai privalo būti kasdienėje Lietuvos gyventojų mityboje. Juolab kad mes nuo seno vartojame nemažai pieno produktų, tad galima numanyti, jog tokie mitybos įpročiai iš kartos į kartą perduodami ir genetiškai. Pienas tapęs neatskiriama mūsų mitybos dalimi. Žinoma, negalime atmesti fakto, kad apie 30 proc. Lietuvos gyventojų netoleruoja pieno. Šiems žmonėms nuo pieno produktų gali sutrikti virškinimas, atsiranda pilvo pūtimas ar net viduriavimas. Tačiau jei žmogaus fermentinė sistema veikia normaliai, pienas jam visiškai normalus produktas“, - teigė medikas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prasideda Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė - ateitis be gimdos kaklelio vėžio: ar tai įmanoma?

Gimdos kaklelio vėžys kasmet paliečia 530 tūkst. moterų pasaulyje ir dažniausiai pražudo beveik...

Kaune išoperuota rekordinio dydžio išvarža: nustebo net ir visko matę medikai (30)

Respublikinėje Kauno ligoninėje atlikta milžiniškos pilvo išvaržos operacija. Klaipėdietį...

Kauniečius tyrė 14 metų: vieta, kur gyvenate, tikimybę mirti gali padidinti net 70 proc. (68)

Jei gyvenate toliau nei 300 m nuo parko ir jame nesilankote, turite beveik 70 proc. didesnę tikimybę...

Šaltuoju laikotarpiu traumų patyrė beveik 2 tūkst. žmonių

Šį šaltąjį sezoną – spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais – įvairias traumas –...

Nustatė: finansiniai sunkumai neigiamai veikia sveikatą (1)

Amerikos mokslininkų tyrimas rodo, kad finansiniai sunkumai daro neigiamą poveikį sveikata i....

Top naujienos

Biurokratija trauktis nenori: išskyrė ministerijas rekordininkes ir tikras klampynes (190)

Bene visos iki šiol dirbusios Lietuvos valdžios žadėjo mažinti biurokratinį aparatą. Ne...

Niekas apie tai nepagalvojo: skyrybų atveju tektų dalintis ir kaupiamą pensiją (133)

Senatvei kaupiamos lėšos pagal įstatymą yra laikomos bendru sutuoktinių turtu, tad skyrybų...

Orai: šaltis parodys savo nagus (32)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Protiniai dantys: kam rauti būtina, o kas tai padaręs gali smarkiai pasigailėti (25)

Vieni suaugę žmonės turi keturis protinius dantis , kitiems per visą gyvenimą jie taip ir...

Pagalvojo ne apie visus? Atlyginimas – pusantro šimto eurų mažesnis (58)

Kai garsiai buvo pristatoma mokesčių reforma, ir finansų ministras, ir premjeras pabrėžė –...

Šią naktį visas pasaulis stebėjo kruvinojo Mėnulio užtemimą (26)

Praėjusią naktį žmonės visame pasaulyje stebėjo Mėnulio užtemimą.

Ką susirgę renkasi lietuviai - žolelę ar piliulę (26)

Įpusėjus šaltajam metu laikui, kuomet vis mažiau laiko praleidžiama gryname ore ir padidėjus...

Inga Stumbrienė prisipažino: augindama vaikus darė vieną klaidą (18)

Žinoma verslininkė ir modelis Inga Stumbrienė kartu su vyru Aivaru augina berniuką ir mergaitę,...

Didžiausi grožio mitai, kuriais lietuvės vis dar aklai tiki (2)

Turėti skaisčią ir švarią odą – nelengva, o kai kuriems ir ypač sudėtinga užduotis....

Nusivylė sistema, kuri gyvybiškai reikalinga šimtams tūkstančių jaunų šeimų (8)

Vilniečių šeima labai nusiminė, kai sužinojo, kad jų dukra negavo vietos darželyje. O taip...