Septynių profesinių sąjungų pasirašytame ir išplatintame pranešime rašoma: „Prisimenant praėjusius metus, kuomet dar nebuvo vakcinų, kasdien buvo fiksuojami susirgimų COVID-19 protrūkiai gydymo, slaugos, bei globos įstaigose.

Medikų teigimu, daugiau nei trečdalis sveikatos priežiūros specialistų persirgo COVID-19, teikdami pacientams sveikatos priežiūros paslaugas, kol skiepų dar nebuvo. Šiuo metu, dėl reikšmingo paskiepytų ir revakcinuotų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų procento, sergančiųjų beveik nėra. Protrūkiai gydymo, slaugos ar globos įstaigose, taip pat beveik pilnai yra eliminuoti. Tai puikiai iliustruoja skiepų efektyvumą“.

Pasak medikų, tikėtina, kad COVID-19 taps endemine, kasmet besikartojančia infekcija. Dėl šios priežasties sveikatos priežiūros, slaugos, globos, švietimo įstaigų darbuotojai privalėtų skiepytis ir pasibaigus ekstremaliajai situacijai. Kitų sričių kontaktines paslaugas teikiančių darbuotojų darbdaviai galėtų turėti teisę nuspręsti dėl darbuotojų privalomojo skiepijimo.

„Privalomas skiepijimas apsaugotų pacientus bei darbuotojus, sudarytų sąlygas sveikatos priežiūros įstaigoms dirbti nepertraukiamai ir stabiliai. Atkreiptinas dėmesys, kad absoliuti dauguma medikų palankiai priima skiepus, nes pasiskiepijusių medikų dalis gydymo įstaigose viršija devyniasdešimt procentų.

Deja, tenka apgailestauti, jog net ir tarp medikų, pasitaiko pavienių atvejų, kuomet atsisakoma skiepytis. Mūsų nuomone, tai kelia grėsmę tiek pacientams, tiek ir kolegoms. Medikai pastaruoju metu intensyviai komunikuoja visuomenei apie skiepų naudą ir šioje situacijoje turi tapti sektinu pavyzdžiu – pasiskiepyti, o vėliau ir revakcinuotis. Todėl palaikome sveikatos apsaugos ministerijos siūlymus dėl privalomo skiepijimo darbuotojams – ypač sveikatos priežiūros, slaugos, globos, švietimo įstaigų srityse“, – sako Santaros klinikų profesinių sąjungų jungtinės atstovybės pirmininkas dr. Vaidas Dirsė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Dalintis
Nuomonės