Gydoma daug vaikų

Atnaujinto LSMU Kauno ligoninės Vaikų ligų skyriaus tuberkuliozės gydymui skirto padalinio atidarymo juostelę perkirpo LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas, direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė, direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė, Vaikų ligų skyriaus vedėja dr. Jūratė Radvilavičienė, projekto vadovas Alius Jaskūnas bei vadovas ūkiui ir infrastruktūrai Viktoras Margelevičius.

LSMU Vaikų ligų skyriaus vedėja dr. Jūratė Radvilavičienė, generalinis direktorius prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas, direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė, vadovas ūkiui ir infrastruktūrai Viktoras Margelevičius, direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė, projekto vadovas Alius Jaskūnas.

Kaip sakė LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. A. Naudžiūnas, šioje įstaigoje yra senos vaikų tuberkuliozės gydymo tradicijos. „Dėl ligos specifikos šie mažieji pacientai stacionare turi gulėti daug ilgiau nei kiti, taigi jų gydymo sąlygų gerinimas yra ypač svarbus“, – sakė vadovas.

LSMU Kauno ligoninės Vaikų ligų skyriuje per metus tiriama ir gydoma 100 – 150 vaikų dėl lokalios ir latentinės tuberkuliozės.

Modernizuotos patalpos ir įranga

Pasak LSMU Kauno ligoninės direktorės valdymui ir infrastruktūrai dr. H. M. Kauzonės, įgyvendinto projekto tikslas – sergantiems tuberkulioze vaikams sudaryti galimybes gauti aukščiausio lygio medicinines paslaugas bei sukurti geras sąlygas stacionare. „Pasirūpinome, kad mažieji pacientai ir jų tėveliai, lankytojai turėtų komfortiškas sąlygas: visose palatose įrengta moderni oro rekuperacijos sistema, kondicionieriai, yra miegamieji foteliai lydinčiam asmeniui, televizoriai ir šaldytuvai. Daugelis vaikų šiame skyriuje dėl tuberkuliozės gydomi net po kelis mėnesius, todėl svarbu užtikrinti ir geras mokymosi sąlygas. Tam turime mokymo patalpas, skyriuje veikia internetas, todėl galimas ir nuotolinis mokymas“, – pasakojo dr. H.M. Kauzonė.

LSMU Kauno ligoninės vaikų tuberkuliozės gydymo padalinys

Taip pat suremontuota kvėpavimo gimnastikos-kineziterapijos salė ir kitos kokybiškam ligonių gydymui užtikrinti būtinos patalpos, įsigyta interaktyvi reabilitacijos sistema, rentgeno, dirbtinio plaučių ventiliavimo, lazerio terapijos aparatai. Iš viso medicininei įrangai skirta beveik pusė milijonų eurų.

Sutelktos diagnostinės ir gydymo priemonės

Vaikų, kuriems įtariama tuberkuliozė konsultacijos, pirminė diagnostika, planinis stacionarizavimas, persirgusių šia liga stebėjimas vyksta LSMU Kauno ligoninės Vaikų konsultacinėje poliklinikoje, o sergantys įvairiomis lokalios tuberkuliozės formomis – tarpuplaučio limfmazgių tuberkulioze, tuberkulioziniu pleuritu, atvira plaučių tuberkulioze, ekstrapulmonine tuberkulioze ir kitomis šios ligos formomis – tiriami ir gydomi Vaikų ligų skyriuje.

LSMU Kauno ligoninės vaikų tuberkuliozės gydymo padalinys

Kaip sakė skyriaus vedėja dr. J. Radvilavičienė, siekiant kuo skubiau ir efektyviau nustatyti galimą vaiko susirgimo atvejį, atliekama daug tyrimų: tuberkulino mėginių, rentgeno ir kompiuterinės tomografijos, bronchoskopijos ir bronchų sekreto dėl tuberkuliozės mikobakterijų, kvėpavimo funkcijų mėginių, ultragarsinė diagnostika, teikiamos specialistų konsultacijos.

„Ligoniai, sergantys nekomplikuota tuberkuliozės forma, turi būti gydomi 6 mėnesius, o komplikuotais atvejais gydymas tęsiamas net iki 1 metų. Dalį gydymo laikotarpio sergantis vaikas turi praleisti ligoninėje ir neretai vienas palatoje, kad neužkrėstų kitų ligonių. Dėl šios priežasties labai svarbu kokybiška ir greita ligos diagnostika, patogios ligoniui sąlygos palatoje ir skyriuje“, – teigė medikė.

Vaikų tuberkuliozės gydymui skirtas projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Tam buvo skirta 827 337 Eur.

Lietuvoje sergamumas plaučių tuberkulioze yra vienas didžiausių Europoje. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, kasmet tuberkulioze suserga apie 900 asmenų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją