„Tris dienas vyksiančių žaidynių metu greitosios medicininės pagalbos specialistai galės pademonstruoti visus savo įgūdžius teikdami pagalbą imituotos masinės nelaimės vietoje pačiame Kauno centre. Medicinos atstovams sprendimus reikės priimti itin operatyviai, tarpusavyje bendradarbiaujant su kitų institucijų atstovais“, – apie žaidynes pranešime žiniasklaidai pasakoja VšĮ Kauno m. GMPS direktorius Nerijus Mikelionis.

Anot organizatorių, pirmosios dienos metu, renginio svečiams ir žiūrovams bus surengtas šventinis žaidynių atidarymas – GMP automobilių paradas, po kurio iš karto prasidės praktinių užduočių vykdymas.

Greitoji medicinos pagalba

GMP specialistai visų žaidynių metu varžysis net 10-yje rungčių. Pastarosios apims teikiamą pagalbą nuo naujagimio iki senjoro.

„Greitosios pagalbos specialistai itin svarbūs šiandieniniame pasaulyje ir būtent jie daugeliu atveju būna pirmieji, stojantys į kovą su pačiomis įvairiausiomis neplanuotų situacijų pasekmėmis ar padariniais. Praktinės patirtys nepaprastose situacijose yra naudingos ne tik jiems, bet ir visuomenei. Medicinos specialistai prieš kiekvienas žaidynes aktyviai joms ruošiasi ištisus metus, įgydami tiek praktinių, tiek ir teorinių žinių“, – apie dalyviams būsimus iššūkius pasakoja žaidynių vyr. teisėja gydytoja Evelina Pukenytė ir priduria, kad nuolatinis ir nepertraukiamas medicinos specialistų mokymasis yra esminis šių žaidynių aspektas.

Greitoji medicinos pagalba

Pasak renginio organizatorių, rugsėjo 16 d. renginio metu su esminiais kritinių situacijų valdymo principais, naujais gydymo būdais ir metodais, kuriuos galima pritaikyti įvairių būklių pacientams skirtingų situacijų metu, bus supažindinama ir visuomenė. Ši iniciatyva bus vykdoma prekybos centre „Akropolis“, kuriame vyks pirmosios medicinos pagalbos žinių mokymai gyventojams. Pirmosios pagalbos mokymai vieni svarbiausių norint išmokti išsaugoti gyvybes.

Greitoji medicinos pagalba

Planuojama, kad renginyje dalyvaus daugiau nei šimtas GMP specialistų.

Greitoji medicinos pagalba

Šiemetines GMP žaidynes organizuoja: Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Krizių tyrimo centras, Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Ekstremalios medicinos katedra, Lietuvos Šaulių sąjunga ir kiti partneriai, aktyviai bendradarbiauja KAM.

Greitoji medicinos pagalba

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės skirtos profesinės kvalifikacijos tobulinimui, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp institucijų skatinimui.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos