100 atvejų 10 tūkst. gyventojų sergamumo rodiklis peržengtas Alytaus miesto, Kauno miesto, Jonavos rajono, Marijampolės rajono, Jurbarko rajono, Mažeikių rajono, Plungės rajono, Molėtų rajono, Visagino miesto, Vilniaus miesto ir rajono bei Elektrėnų savivaldybėse. Epidemija skelbiama, kai susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Bendrai Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) penktąją šių metų savaitę siekė 92,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų. 4-ąją metų savaitę šis rodiklis siekė 79,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis pastarąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus.

Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 67,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 4 savaitės duomenimis, didesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas visose administracinėse teritorijose.

Per savaitę dėl gripo į ligonines paguldyti 43 asmenys: penki jaunesni nei 2 metų, 30 vaikų nuo 2 iki 17 metų ir 8 suaugusieji.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)