Nustatytą greitosios brigadų skaičių finansuoja sveikatos ministerija. Jei savivaldybė norėtų jų turėti daugiau, iš savo biudžeto tektų kasmet pridėti po pustrečio šimto tūkstančių litų.

Lazdijų rajono meras Artūras Margelis sakė, kad tokia yra Sveikatos apsaugos ministerijos politika.

„Mums trūksta pinigų greitosios išlaikymui“, – paaiškino jis.

Esą Lazdijams pagal formulę tenka tik pusantro posto, o reikalaujama išlaikyti du, taigi pusę posto tenka subsidijuoti.

Visgi situacija buvo netgi sudėtingesnė, nes darbuotojų atlyginimai buvo pasiekę dugną, o paslaugos perdavimas Alytaus rajonui šią padėti keičia į gerą.

„Dabar jų atlyginimai pakils 600 litų ir jie juos gaus tokius pat kaip ir Alytaus rajono darbuotojai“, – dėstė A. Margelis.

Nespėdavo aplankyti visų ligonių

Lazdijų rajono savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštienė pasakojo, kad anksčiau pasitaikydavo atvejų, kai išvykus į vieną ar kitą vietą, nebūdavo kam nuvykti pas kitą ligonį.

Jos teigimu, nuo šiol paslauga taps kokybiškesne ir greitesne. Juolab kad Alytaus rajono greitosios medicinos pagalbos stotis modernizuota, o jos vadovas tikino, kad dviejų greitųjų medicinos pagalbos stočių sujungimas atneš naudos ir gyventojams, ir darbuotojams.

„Bus atnaujintas automobilių parkas, nupirktas vienas automobilis Lazdijų greitajai pagalbai, atnaujintos darbo sąlygos ir patalpos. Bus nupirkta nauja aparatūra, kurios iki šiol trūko. Taigi gyventojams bus tik geriau“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Aleksandras Bružas.

Susiję straipsniai
Mirtinas nesusikalbėjimas su medike

Nemakščiuose užspringęs mirė 61 metų vyras. Buvęs agronomas užgeso savo namuose, raudant sukrėstai sutuoktinei, kuriai, deja, nepavyko prisi...

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės