A. Vitkų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai sulaikė praėjusių metų rugpjūtį, jam buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras Mantas Jurkėnas.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėtas gydytojas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, 2022 metų gegužės–liepos mėnesiais paėmė kyšius iš 12-os asmenų. Manoma, kad kyšius A. Vitkus sistemingai ėmė už teisėtą veikimą vykdant turimus įgaliojimus – kad neteisėtą piniginį atlygį davusių asmenų artimiesiems būtų tinkamai teikiamos paslaugos. Kyšių sumos buvo nuo 20 iki 200 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu 12-ka gydytojui kyšius davusių asmenų, pripažinusių savo kaltę, buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytų 11-kos nusikalstamų veikų (papirkimų). Pasak prokuroro M. Jurkėno, įstatymai numato, kad asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai. „Raginame žmones būti nepakančius korupcijai ir apie žinomus kyšininkavimo atvejus pranešti STT arba prokuratūrai“, – sakė prokuroras.

Vasario 14 dieną prokuroras M. Jurkėnas su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus. Prokuroras teismo prašo pripažinti A. Vitkų kaltu dėl kyšininkavimo ir skirti jam 75 tūkst. eurų dydžio baudą (pritaikius baudžiamojo įstatymo nuostatas ji būtų sumažinta trečdaliu iki 50 tūkst. eurų). Prokuroras taip pat teismo prašo A. Vitkui 5 metų laikotarpiui atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei skirti turto konfiskavimą, konfiskuojant jo iš nusikalstamos veikos gautus pinigus – 1 tūkst. 220 eur.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės